Chopper Motor Aksesuarları, Custom chopper çanta, cruiser deri aksesuar, çapır far, custom krom aksesuar

Fiyatlarına Göre Filtrele

Chopper Aksesuarları

» Diğer Chopper Aksesuarları
 

Chopper Kask

Chopper’ların Efsane Tarihi

Harley Davidson ve Indian firmaları tarafından motosikletlerin 2. Dünya Savaşı askerleri tarafından çok beğenilmesi chopper motosikletlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Askerleri cephe gerisinde taşıyan motosikletlerin savaş bitince Amerikan Ordusu’nun işine yaramaması sebebiyle ucuz fiyattan elinden çıkarmaya çalışması Amerikan gençleri arasında motosiklet kullanımı yaygınlaştırdı. Standart tipteki motosikletlerden sıkılan Amerikan gençleri motosikletlerde kendi zevklerine göre değişimler yapması da çok zaman almadı. Kesip biçme manasına gelen chopper kelimesi de zamanla moda haline gelen bu akımın ve motosikletin adı oldu.

Büyük hacim olarak piyasaya sunulan chopper motosikletler esasında cruiser olarak adlandırılan motosikletlerin kişiye özel olarak üretilen modelleridir. Piyasada genel olarak her iki model de chopper olarak adlandırılır. Oldukça ağır olan chooper motosikletler diğer motosikletlere nazaran oldukça konforlu ve güvenlidir. Bu sebeple “chopper kask” olarak adlandırılan, diğer kask modellerine oranla daha az korumaya sahip fakat oldukça konforlu olan yarım kask modelleri tercih edilir. Hız amacı gütmeye modeller olması, diğer motosikletlerin yaptığı tehlikeli manevra ve dönüşlere izin vermemesi ve oldukça büyük hacime sahip oldukları için trafikteki diğer araç sürücüleri tarafından kolayca kolayca fark edilmeleri nedeniyle chopper kask kullanımı yeterli güvenliği sağlar.

Chopper Kask Modelleri

2. Dünya Savaşı’nın hemen ardından çıkan bir akımın temsilcisi olması nedeniyle chopper kaskları 2. Dünya Savaşı esintileri taşıyor. Chopper kask modelleri arasınde en popüler modellere Nazi kaskları örnek verilebilir. Shoei, Arai, AVGi, Nolan, Shark ve onlarca farklı kask markasının miğfer, Amerkan futbolu kaskı, pilot kaskı ve vintage görünümlerine sahip oldukça yaratıcı tasarımları bulunuyor. Ünlü kask üreticilerinin koleksiyonlarında vizörsüz chopper kask modelleri bulabileceğiniz gibi açılır-kapanır özelliğe sahip ve sabit vizörlü tasarımlarına da göz atabilirsiniz.

Chopper motosiklet kullanıcıları kadar scooter kullanıcıları tarafından da sıklıkla terci edilen chopper kask modellerinin oldukça şık tasarımlara sahip olduğu bir gerçek. Fakat güvenlik açısından en az koruyucu özellikleri kask modelleri olarak kabul görüyorlar. Chopper motosikletlerle kusursuz uyum gösterdiği için genellikle kullanıcılar tarafından tercih edilseler dahi özellikle uzun yolculuklarda kullanılmaları tavsiye edilmiyor. Özellikle vizörsüz modelleri rüzgarı ve güneşi kesecek hiçbir mekanizma barındırmadığı için sürüş esnasında arzu edilen konforu sunamayabilir.

Chopper Kask Fiyatları

Tam kapalı (full-face), çenesi çıkan ve çene açılır kasklar ile kıyaslandığında görece daha ucuz olan chopper kasklarının fiyatları genel olarak markanın bilinirliği, kullanılan malzeme kalitesi ve tasarımla doğru orantılı olacak şekilde değişiyor. Oldukça uygun fiyatlara birçok model bulabileceğiniz gibi fiyatı kapalı kasklarla yarışan, özel tasarım kask modelleriyle de kolayca karşılaşabilirsiniz.

Fiyatlarının daha uygun olmasının altında yatan temel sebep etkili bir güvenlik tasarımlarıyla donatılmamış olmaları. Vizörlü modeller her ne kadar güneş ve rüzgara karşı belirli bir koruma sağlasalar da kaza anında sürücünün maruz kaldığı kuvvetlere karşı etkili bir koruma sunamıyorlar. Oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilseler bile kullanıcının yüz kısmının açık olması darbelere karşı dayanıksız olmalarını sağlıyor. Tavsiye edilen satın aldığınız chopper kaskınızı aktif olarak trafiğe girmediniz zamanlarda kullanmanız. Kısa mesafe sürüşler için chopper kasklarının sunduğu konforu sürebilir, uzun mesafe ya da kaza olması muhtemel yolculuklarınızda tam korumalı bir kask tercih edebilirsiniz.

Motosikletinize yakışacak, sizi sert bir motosiklet sürücüsü gibi gösterecek en güzel chopper kask modellerine motosikletaksesuarlari.com üzerinden göz atabilir, beğendiğiniz modeli üyeliksiz sipariş etmenin keyfine varabilirsiniz. Ücretsiz kargo hizmeti de sunan motosikletaksesuarlari.com’un fiyat avantajlarından yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi site üzerinden sipariş verebilir, kredi kartına avantajlı taksitlendirme seçeneklerinden faydalanarak ya da kapıda ödeme seçeneğiyle kolayca ödeyebilirsiniz.

 

Aksesuar Markaları

Malzemeye göre ürünler

Motora göre ürünler

Chopper Aksesuarları

Alçak motosiklet olarak bilinen bu motosikletler chopper olarak sınıflandırılırlar. Chopper motosikletler aslında cruiser motosikletlerin kişinin isteğine göre düzenlenmesi sonucu ortaya çıkan bir motosiklettir. Chopper motosikletlerin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. 2. Dünya Savaşı sonrası evlerine dönüş yolunda olan kişilerin motosikletlerini daha hafif ve olduğundan biraz daha hızlı yapmak istemeleri sonucu ortaya çıkan yepyeni bir sınıftır. Chopper kelimesi ise kesmek kırpmak biçmek anlamına gelmektedir.
16.00 TL
Havale Fiyatı 15.20 TL
Loco Actıve Çok Amaçlı Chopper\'cı Bandana
24.90 TL
Havale Fiyatı 23.66 TL
Narr Dark Blossom Bandana
24.90 TL
Havale Fiyatı 23.66 TL
Narr Marley Bandana
24.90 TL
Havale Fiyatı 23.66 TL
Narr No Pain No Gain Bandana
24.90 TL
Havale Fiyatı 23.66 TL
Narr Ride To Live Bandana
24.90 TL
Havale Fiyatı 23.66 TL
Narr Skull Grunge Bandana
24.90 TL
Havale Fiyatı 23.66 TL
Motosiklet Bandana - Indian Skull Bandana
35.00 TL
Havale Fiyatı 18.70 TL
Armode Chopper Motosiklet Çantası - Sosis Küçük Ar-06 Deri Çanta
65.00 TL
Havale Fiyatı 61.75 TL
HIGHWAY HAWK 663-050 SINYAL KASI SUZUKI (TK)
65.00 TL
Havale Fiyatı 61.75 TL
HIGHWAY HAWK 663-052 SINYAL KASI SUZUKI (TK)
65.00 TL
Havale Fiyatı 61.75 TL
HIGHWAY HAWK 663-053 SINYAL KASI SUZUKI (TK)
70.00 TL
Havale Fiyatı 27.50 TL
Armode Chopper Motosiklet Çantası - Sosis Büyük Ar-09 Deri Çanta
75.00 TL
Havale Fiyatı 71.25 TL
Armode Motosiklet Çantası - Arka Klasik Ar- 26 Deri Çanta
75.00 TL
Havale Fiyatı 71.25 TL
Armode Motor Çantası - El Çantası Ar-27 Deri Çanta
80.00 TL
Havale Fiyatı 76.00 TL
Armode Motor Çantası - Ar-29 Arka Deri Çanta
95.00 TL
Havale Fiyatı 90.25 TL
95.00 TL
Havale Fiyatı 90.25 TL
95.00 TL
Havale Fiyatı 90.25 TL
Venom VNP-583 Korumalı Motosiklet Eldiveni Siyah Mavi
95.00 TL
Havale Fiyatı 90.25 TL
120.00 TL
Havale Fiyatı 114.00 TL
Armode Chopper Motosiklet Çantası - Shopper Ar-36 Deri Çanta
120.00 TL
Havale Fiyatı 114.00 TL
Armode Chopper Motor Çantası - Arka Duble Ar-38 Deri Çanta
120.00 TL
Havale Fiyatı 114.00 TL
Armode Chopper Motor Çantası - Sisi Barlı 3 Cep Ar-501 Deri Çanta
120.00 TL
Havale Fiyatı 114.00 TL
Armode Chopper Motosiklet Çantası - Arka Duble Ar-503 Deri Çanta
125.00 TL
Havale Fiyatı 118.75 TL
Armode Chopper Motosiklet Çantası - Oval Küçük Ar-96 Deri ÇantaSürücü Aksesuarları
Motor Aksesuarları

Kask
Mont
Eldiven
Pantolon
Dizlik, Bellik
Bot, Çizme
Yağmurluk
Maske, İçlik

Çanta
Branda
Lastik
Yağ
Kilit
Egzoz
Sticker
Navigasyon, İnterkom