Fiyatlarına Göre Filtrele

Filtreleme

Aksesuar Markaları

Malzemeye göre ürünler

Motora göre ürünler

İnceledikleriniz

Motosiklet montu nasıl olmalı?

Motosiklet Montu Modelleri

Yazlık File Montlar
Deri Montlar
Mevsimlik Montlar
Kışlık Montlar
Deri Yarış Tulumları

 

Yazlık Mont Markaları

  Alpinestars
  Bering
  Clover
  Dainese
  iXS
  Kappa
  LS2
  Prohel
  Revit
  Richa
  Rukka
  Scoyco
  Venom

 

Yazlık Mont Fiyatları

  0-250 TL
  251-500 TL
  501 TL ve üzeri

 

Yazlık Mont

En Önemli Koruyucu Giysilerden Biri

Motosiklet montları, önemleri bakımından koruyucu aksesuarlar arasında kasklardan sonra ikinci sırada geliyor. Sadece güvenliğinizi sağlamakla kalmıyor, sizi hava koşullarından ve sürekli rüzgâr yemekten de koruyor. Motorcu montları, bilindiği üzere mevsimlere uygun şekilde üretiliyor. Yani kışlık motosiklet montu kadar, yazlık motosiklet montu modelleri de bulunuyor. Yaz aylarında kalın ve ağır bir mont giymek, kimi zaman bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu nedenle yazlık mont modelleri, genellikle ince ve fileli şekilde üretiliyor. Aynı nedenle, fazla bir koruma da sağlayamıyor. Motosiklet montlarını sağladıkları koruma bakımından sıralayacak olursak, deri mont – tekstil mont – yazlık fileli mont şeklinde bir liste ortaya çıkıyor. Yani yazlık mont modelleri, rahat olmalarına rağmen çok fazla bir fiziksel koruma sunmuyor. Kullanırken, bu hususu akıldan çıkarmamak gerekiyor – deri montun kaldırabileceği bir sürtünmeye, yazlık mont modelleri dayanamayabiliyor. Bu nedenle mümkünse yaz aylarında tekstil mont kullanmak daha uygun bir çözüm; bunlar Goretex, Kevlar, Nanotech, Coldblack gibi özel malzemelerden imal edildiği için daha yoğun bir koruma sağlıyor. Ancak yine de fileli mont kullanacaksanız, bazı hususlara önemle dikkat etmeniz gerekiyor.

Yazlık Mont Nasıl Olmalı?

Motosiklet montu her şeyden önce koruma sağlamalı: Bu kural, yazlık mont modelleri için de geçerli olmaya devam ediyor. Diğer modeller gibi, yazlık mont modellerinin de omuz ve dirseklerde korumaları bulunmalı. Sırtında sert ya da yumuşak bir koruma bulunması da, artı bir puan yerine geçiyor. Bazı modellerin göğüs korumaları bile bulunuyor, mümkün olduğu kadar bu modellerden seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yazlık mont çeşitleri, bu saydığımız kısımlar dışında özel bir korumalı kısım içermiyor. Hatta büyük bir kısımları, hava almalarını sağlayan file kaplamalardan oluşuyor. Fileler, havayı içeri alıyor ve anında tahliye ediyor. Bu da terlemenizi ve bunalmanızı engelliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, korumaların CE belgeli olması. Bu belge, Avrupa birliği standartlarında uygun üretildiği, yani kaza anında gerçekten de koruma sağlayabilecekleri anlamına geliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yazlık mont çeşitleri düşük seviyede bir koruma sağlıyor. Bu nedenle, içlerine kevlar bir yelek giymek tavsiye edilir ek bir güvenlik önlemi yerine geçiyor. Mont için beden seçerken de, göğüs çevresi ölçünüzü iyi bilmeniz gerekiyor. Genel olarak, 100 cm’ye kadar olan ölçüler M, 112 cm’ye kadar olan ölçüler ise XL beden gerektiriyor. Montun üzerinize tam olarak oturması ise her zamanki gibi önemli: Ancak bu sayede maksimum koruma sağlanabiliyor.

Yazlık Mont Tavsiyesi

Gerekli korumayı sağladıktan ve CE belgesine sahip olduktan sonra, yazlık mont seçmek tamamen kişisel tercihlerinize kalıyor. Motosikletaksesuarları.com olarak bizler, Prohel, Venom, LS2, Richa, iXS, ROSS ve Hein Gericke gibi markalar arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Bu markalar, gerekli olan koruma koşullarını sağlayabildiği için her bir modeli güven içinde kullanılabiliyor. Ancak dediğimiz gibi, kişisel bir seçim bu ve renk, desen ile motif gibi hususlar da söz konusu oluyor. Yazlık mont çeşitleri sizi rahat ettirdiği kadar güvenliğinizi de sağlamalı. Bu hususa dikkat ettikten sonra, hangi markayı tercih ettiğiniz çok önem taşımıyor. Dünya markalarının şık, rahat ve güvenli fileli mont modelleri, avantajlı koşullarla motosikletaksesuarları.com üzerinde sizleri bekliyor. Yazlık alışverişinize hemen başlayın!

Motosiklet Montu Kayıt Bulunamadı