2. El Motor Alma Rehberi

2. el motor alma işinde temkinli olun!

Herkesin sıfır motosiklet alacak durumu yok. Eğer sıfıra ihtiyacınız da yoksa zaten, yapmanız gereken ikinci el almaktır. Ancak alırken dikkat edilmesi gerekenler var. Genel hatlarıyla bunlardan bahsedelim.

2. el motor alma rehberi

Aslında öncelikle sıfır alma durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Eğer beğendiğiniz bir markanın avantajları varsa, ikinci ele göre tercih etmelisiniz. Çünkü ikinci el motorların hor kullanımı dolayısıyla sorunlar yaşayabilirsiniz. Tabi bu durumlarla her ikinci elde karşılaşmayabilirsiniz.

1.       Etrafınızda tanıdıklarınızdan öncelikle motor almayı seçin. İnternet üzerinden almak istiyorsanız, bu biraz daha dikkatli davranmanız demek olacak. Bunun motorun geçmişi hakkında daha sağlıklı bilgiler alınması açısından önemi büyük. Fiyat konusunda da tanıdık birsiyle anlaşmak daha kolay olabilir.

2.       İnternet üzerinden yapacağınız motor seçiminde dikkatli olun. Beğendiniz bir motor, sahibine sormanız gereken sorular şunlar olmalı.

-Motorun bakımı nerede yapılıyordu?
-Yıl ve Km uyumu nedir?
-Motorun kozmetik durumu nasıl?
-Fiyatın diğerlerine göre durumu nedir?
 
Bu soruların cevabı ehemmiyet taşır. Özellikle satıcının psikolojisini de anlamak gerekir. Çünkü karşınızdaki kişi elindeki motoru sadece birine kakmak istiyorsa, bunu anlamanız kolay olacak veya profesyonel biriyse zor olacaktır. Bu sebepler motorun  bakımın yapıldığı yerlerle irtibat halinde olmanız en azından motorun durumu açısından bilgilenmeniz anlamına gelir.
Motorun kozmetik durumu da size kendisinin ne olduğunu ifade edecektir. 2.el motor alma işinde bilen bir kişiyi yanınızda bulundurun.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.