8 Maddede Daha Fazla Koruma İçin Kask

Motosiklet kullanımı kimilerine göre bir tutku ve kimilerine göre trafikten kurtuluş kimilerine göre ise sadece bir araçtan ibaret olduğu herkes tarafından biliniyor. Motosiklet kültürünün oturduğunu söylemeyiz ama büyük bir kesim artık motosiklet kullanımına yöneldiğini görüyoruz.

Konumuza gelirsek kask koruma demek, daha fazla korunmak için 8 madde yazdık ve özellikle kask seçimlerine yönlendirerek tavsiyelerimizi göstermek istedik. 

1. Kaskın size sağladığı ilk avantaj siz hızlı giderken suratınıza çarpacak materyalleri engellemek. Taş, kum, çakıl, rüzgarın size doğru fırlattığı herhangi bir nesne gibi, daha fazla koruma sağladıkça bu materyallerin sadece kaskınızı etkilediğini sizi koruduğunu farkedeceksiniz.

2. Kaskın rüzgardan koruduğunu, koruma ile giyildiğinde boynunuza gelen direkt rüzgarı kestiğini göreceksiniz. Aşırı soğuk ya da hafif soğuk havalarda bile boynunuzda oluşacak ağrıların alacağınız kask ve korumalarla azalacağını göreceksiniz.

3. Kaskın diğer bir avantajı direkt güneş ışığından korumasıdır. Vizörlü olanlar tercih dildiğinde hem güneşten hem de ısıdan biraz olsa sizi koruyacaktır.

4. Her kaskta olması gereken hava kanalları ise yazın sizin aşırı terlemenizi engelleyecektir.

5. Basit çarpmalarda, diyelim ki; Yolda giderken suratınıza rüzgarla gelecek bir dal parçasını, dış kabuğu sayesinde size hissetirmeyecek ve yola güvenle devam etmenizi sağlayacaktır.

6. Sizi motor üstünden atacak kadar hızlı bir çarpmada, karşıdaki araca şiddetli çarparsanız ilk darbeyi dış, sonra iç katmanıyla emerek hafif veya hiç yara almadan kurtulmanızı sağlayacaktır.

7. Size herhangi bir aracın çarpması halinde, motordan düştüğünüzde asfalt ya da toprak alana ilk teması kask yaparak sizi koruyacaktır.

8. Arkadan çarpmalarda geriye düşmenin kontrolsüzlüğünü kask üstlenecek, ilk çarpma anında sizi bayılmaktan, yara almaktan, ölümden koruyacaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.