8 Maddede Daha Çok Koruma için Kask Neden Gerekli?

8 Maddede Daha Çok Koruma için Kask Neden Gerekli

Motosiklet mağazasından kask alırken ölçülerinizi bilerek gittiyseniz sorun yok. Eğer içine hava basılabilen kasklardan alıyorsanız, kask numaranız ara numara bile olsan hafif hava basarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Motosiklet mağazasından kask alırken görevlilerden yardım istemeyi unutmayın.

1. Kasklar, Taş, kum, çakıl, rüzgarın size doğru fırlattığı herhangi bir nesneyi sizden uzaklaştırır.

2. Kaskın rüzgardan koruduğunu, koruma ile giyildiğinde boynunuza gelen direkt rüzgarı kestiğini görürsünüz. Aşırı soğuk ya da hafif soğuk havalarda bile boynunuzda oluşacak ağrıların alacağınız kask ve korumalarla azalacağını göreceksiniz.

3. Kaskta vizörlü olanlar tercih edildiğinde hem güneşten hem de ısıdan biraz da olsa sizi koruyacaktır.

4. Hava kanalları ise yazın sizin aşırı terlemenizi engelleyecektir, Kışında üşümenizi. O yüzden kış ve yaz mevsim aralarında kaskınızın hava kanallarını kontrol edip, temizleyin.

5. Basit çarpmalarda, diyelim ki; Yolda giderken suratınıza rüzgarla gelecek bir dal parçasını, dış kabuğu sayesinde size hissetirmeyecek ve yola güvenle devam etmenizi sağlayacaktır.

6. Kask çeşitlerine bakarken çene açılır kask, kapalı kask, yarım kask, chopper kask, kros kask, çenesi çıkan kasklar ve bayan kaskları hatta çocuk kaskları olarak farklı modelleri olduğunu unutmayın, motor modelinize göre seçmeniz daha doğru olacaktır. Kapalı Kaskların sizi daha çok koruyacağını unutmayın.

7.
Kafanızı kaza sırasında kaza şiddetine göre herhangi bir nesneye çarptığınızda dışve iç kabuk sizin kafatasınızın parçalanmasını veya hasar görmesini engelleyecektir.

8. İç kabuğun içindeki yumuşak köpük gelen darbenin şiddetini azaltarak basıncı dengeleyecektir.

Unutmayın, beyniniz kafatasında su dolu bardağın içindeki yumurta kadar serbest durmaktadır. Herhangi sert bir darbe onun arızalanmasına sebep olacaktır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.