İnceledikleriniz

AGV Kasklar

AGV Kask Modelleri

1946’da kurulan AGV, motosiklet dünyasına yarış sürücüleri için kask üreterek başlıyor. Markanın kask modellerine ve kask aksesuarlarını burada bulabilirsiniz. 

AGV’nin tarihi, neredeyse motosiklet yarışlarının tarihi ile eşdeğerdir. Bir İtalyan markası olan AGV’nin ürettiği ilk motosiklet kaskı deriden yapılmaydı. 50’lerde ilk modern tasarımını üreten marka, kasklarını teknolojik yenilikleri takip ederek oluşturuyor.
Üretiminde kalite kontrol ve tasarım ön planda yer alıyor. Özellikle yumurta ve oval biçimli olan AGV kaskları ile sürücülerin rahatlığı ve korunması amaçlanıyor. Farklı model AGV kaskları Motosiklet Aksesuarları güvencesi ile sizlerin beğenisine sunuyoruz.
AGV’nin AX8, Hijack, Bali Copter, RP60 modellerini ve K-5 serisini sayfamızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 
AGV hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 
agv corsa kask
agv pista kask
agv k3 kask
agv k3 sv kask
agv k4 kask

AGV K4 Kasklar

         
agv ax8 kask
agv hijack kask
agv bali copter
agv rp 60 kask
agv kask camı

AGV AX8 Kasklar

AGV Bali Copter Kasklar

AGV RP60 Kasklar

AGV Kask Camı

AGV Kask

Motosiklet Kaskı Nasıl Seçilir?

Kask kullanmanın önemini hepimiz biliyoruz. Peki, kask nasıl seçilir biliyor muyuz? Motosiklet kaskları, aynı motorlar gibi kullanım amaçlarına göre değişik modellerde üretiliyor. Ancak temel olarak açık ve kapalı kask olmak üzere iki kategoriye sokabilmek mümkün. Bunların arasında en fazla güvenlik sağlayanlar kapalı modeller. Zira hem baş hem de yüz bölgenizi koruyor. Kullanım kolaylığı bakımından, yine bu kategoride yer alan çenesi açılır kaskları tercih etmek faydalı oluyor. Açık kasklar ise aynı isimleri gibi: Sadece baş bölgesini kapatıyor ve yüzünüzü açıkta bırakıyor. Rahatlık ve güvenlik arasında bir seçim yapmanız lazım – biz, ikisinin arası olan çenesi açılır kaskları kullanmanızı öneriyoruz. Modele karar verdikten sonra, kafanıza tam oturan bir kask seçmeniz gerekiyor. Bunun en kolay yolu alın çevrenizi ölçmek: Örneğin 59-60 cm L, 63-64 cm ise XXL model seçmenizi gerektiriyor. Bundan sonraki hususlar, kullanım kolaylığı ve rahatlığına dair: Astarı (iç kısmı) çıkabilen ve temizlenebilen bir model, size konforlu ve hijyenik bir kullanım sağlayacaktır. Yine, çok terlememek için arka tarafından havalandırma çıkışı olan modellere yönelmeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken son husus, vizör bakımından. Kaskın ön camı olan vizörün kolayca değiştirilebilmesi ve buğu yapmaması (hatta mümkünse yağmur tutmaması) önem taşıyor.

AGV Kask Modelleri

AGV kask modelleri, size bu hususların hepsini birden sağlayabiliyor. Bir İtalyan markası olan AGV, 1946 yılında kuruluyor. Sektördeki en eski markalardan biri ve adının tam açılımı Amisano Gino Valenza, yani kurucusunun ismi oluyor. AGV, kask sektörünün efsanevi markalarından biri. Kariyerleri boyunca kendisini kullanmış dünya şampiyonları Valentino Rossi ve Giacomo Agostini ile tanınıyor. (Nitekim Rossi, aynı zamanda firmanın onursal başkanı.) Ancak yine kariyerleri boyunca bu markayı tercih etmiş profesyonel yarışçıları sayarsak, neden efsanevi dediğimiz belli olur: Niki Lauda, Emerson Fittipaldi, Nelson Piquet, Barry Sheene, Kenny Roberts, Angel Nieto, Marco Lucchinelli, Franco Uncini, Fausto Gresini, Niki Lauda, Nelson Piquet, Emerson Fittipaldi, Randy Mamola, Luca Cadalora, Troy Corser, Max Biaggi, Guy Martin ve Manuel Poggiali. Tüm bu isimler, konu güvenlik olduğunda hayatlarını AGV markasına emanet ediyor. Firmayı aslında Dianese markası ile de tanıyorsunuz. Zira AGV, 2007 yılından bu yana Dianese firmasının bir alt markası sayılıyor. Profesyonel yarışçıların özel tercihi olan AGV, zorlu yarışların ihtiyaç duyduğu dayanıklılık ve güvenliği dahi zorlanmadan sağlayabiliyor. Motosiklet yarışlarının tarihçesi, bu firma olmadan yazılamaz desek yeridir – üstelik, aynı güvenlik ve dayanıklılıktan sizlerin de yararlanma imkanı bulunuyor.

AGV Kask Nereden Alınır?

Motosiklet aksesuarları ve güvenlik ekipmanları konusunda sektörün bir numaralı ismi olan motosikletaksesuarları.com, tüm dünya markaları gibi AGV’yi de satışa sunuyor. Firmanın Corsa, Pista, K3, K4, AX8, Hijack, Bali Copter ve RP60 serilerine ait modeller, sitemiz üzerinde avantajlı koşullarla bulunabiliyor. Özellikle Hijack serisini incelemenizi tavsiye ediyoruz, sportif ve kullanışlı yapısı, bu serinin en kaliteli açık kask modelleri arasında yer almasını sağlıyor. Kapalı kask isteyenler ise Corsa serisine bakabilirler. Bu seri, sağladığı güvenlik kadar etkileyici tasarımları ile de biliniyor. Sitemiz, motosiklet tutkunlarının güvenliğini diğer her şeyden üstün tutuyor ve satışa sunduğu ürünleri de bu prensibe göre belirliyor. Bu nedenle her ürünümüz uluslararası sertifikalara uygun üretilmiş, SHARP testlerinden geçmiş ve kendini ispatlamış markalardan oluşuyor. AGV markasını da giderek büyüyen ailemize kattığımız için mutluyuz – güvenliğiniz için, artık daha fazla seçenek sunuyoruz.


Kask Karşılaştırmaları:
AGV mi Shark mı?

 
Agv Kask Fiyatları ve Türkiye Modelleri
 
Agv Çene Açılır Kask Modeli
AGV Compact Kask için tıklayınız! Fiyatları 219 Euro'dan başlamaktadır.
 
Agv Kapalı Kask (Full Face) Modelleri
Agv K3 SV Kask için tıklayınız! Fiyatları 179 Euro'dan başlamaktadır. 
Agv K4 Kask için tıklayınız! Fiyatları 209 Euro'dan başlamaktadır.
Agv K5 Kask için tıklayınız! Fiyatları 319 Euro'dan başlamaktadır. 
Agv Corsa Kask için tıklayınız! Fiyatları 669 Euro'dan başlamaktadır. 
Agv Pista GP Kask için tıklayınız! Fiyatları 949 Euro'dan başlamaktadır.
 
AGV Enduro Kapalı Kask Modelleri
Agv AX8 Dual Evo Kask için tıklayınız! Fiyatları 339 Euro'dan başlamaktadır.
 
AGV Açık Kask Modelleri
Agv Bali Copter Kask için tıklayınız! Fiyatları 89 Euro'dan başlamaktadır.
Agv Hijack Kask için tıklayınız! Fiyatları 199 Euro'dan başlamaktadır.
Agv RP 60 Kask için tıklayınız! Fiyatları 140 Euro'dan başlamaktadır. 

İlgili Linkler
AGV Kask Modelleri
AGV Kapalı Kasklar
AGV Açık Kasklar
AGV Çene Açılır Kasklar
AGV Çocuk Kaskları
Agv Kask Camı
Agv Kask Hakkında

İlgili Aramalar
AGV

Benzer Markalar
Arai
Bell
Shoei

AGV Kask Bedeni Ölçü Rehberi

 
Beden Şapka Bedeni Measurement (in)  Ölçü (cm)
XS 6 5/8 - 6 3/4 20 7/8 - 21 1/4  53-54
SM 6 7/8 - 7 21 5/8 - 22  55-56
MD 7 1/8 - 7 1/4 22 3/8 - 22 3/4  57-58
LG 7 3/8 - 7 1/2 23 1/8 - 23 1/2  59-60
XL 7 5/8 - 7 3/4 24 - 24 3/8  61-62
2XL 7 7/8 - 8 24 3/4 - 25 1/8  63-64
3XL n/a 25 1/2 - 26 65-66


 
799.00 TL
Havale Fiyatı 759.05 TL
 • Güncel kampanyalarımızdan ve fırsatlarımızdan haberdar olmak için e-bülten aboneliğimize kayıt olunuz.

 • Motosiklet kaskıİNTERNETTE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 Orijinal Ürün
  Garantisi
 • Havalede
  %5 İndirim
 • İade ve Değişim
  Garantisi
 • En Çok Çeşit
  En İyi Fiyat
 • 200 TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
  Kolaylığı
 • 9 Taksit
  Seçeneği
 • Her Alışverişte
  %3 Parapuan
 • Üyeliksiz
  Hızlı SiparişBu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.