Maske, İçlik, Balaklava

  > Neopren, Termal İçlik
  > Motosiklet Maskesi
  > Motosiklet Balaklava
  > Bandana


  Maske ve içlik önerileri
 

Bandana

Aksesuar mı Zorunluluk mu?

Kercihef, couvre-chef, bandham… Bunların hepsi de aynı aksesuarı tarif ediyor: Bandana! Kare veya üçgen şeklinde üretilen bu bez parçası, aslına bakarsanız motosikletçilere özgü bir şey değil. Binyıllardan bu yana, dünyadaki hemen her kültür tarafından kullanılıyor. Nitekim, Tamil dilindeki bandham sözcüğünün bozulmuş hali sayılıyor. (Bandham, yüz bağı anlamına geliyor.) Uzun süre boyunca dini bir aksesuar olarak kullanılmış bandana, kadınların saçlarını da onunla bağlayabilmeleri nedeniyle “moda sektörüne” hızlı bir giriş yapıyor. Bandanayı boynuna bağlayıp yüzünü kapatmayı akıl eden ilk motorcu kimdi bilinmez, ancak en hızlı yayılan motosiklet aksesuarlarından biri olması da uzun sürmüyor. Bandana, her şeyden önce estetik bir etki yaratıyor zira çok renkli ve yoğun motifli olacak şekilde üretiliyorlar. “Sade” veya “düz” bandana modelleri, en azından motosiklet dünyasında pek bulunmuyor. Daha çok chopper ve enduro motosiklet kullanıcıları tarafından tercih edilse de, her motosiklet tutkunu tarafından kullanılıyor. Sağladığı estetik görünüm benzersiz: Suratının alt tarafını bandana ile örtmüş bir motorcu simgesi, neredeyse motosiklet denen alet ile özdeşleşmiş durumda. Ancak sadece “görüntü” özelliği yok, yüksek hızlarda boyun ve yüz bölgelerinizi soğuktan, sıcaktan ve… evet, suratınıza yapışıp duran böceklerden de koruyor. Kısacası, bir motosiklet tutkunu iseniz bandanalar da hayatınızın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Bu nedenle, başlıkta sorduğumuz sorunun cevabı olarak “her ikisi de” diyebiliriz.

Bandana Modelleri

Bandanalar, geleneksel olarak pamuk ipliğinden üretiliyor. Pamuk, yüz ve boyun gibi hassas bölgeler için en uygun kumaş çeşidi. Cildin hava almasını ve terlemesini engellemiyor, yumuşak yapısı nedeniyle hassasiyet de yaratmıyor. Piyasada polyester gibi kumaşlardan imal edilmiş modeller de bulunabiliyor ancak bunlardan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Pamuk dışındaki kumaşlar, yüzünüzde “naylon poşet” etkisi yaratıyor ve çeşitli cilt problemlerine de neden oluyor. (İpekten imal edilmiş olanlar, bunun bir istisnası.) Bandana modelleri, kapsamı çok geniş bir kavram. Şekil hiç değişmiyor: Ya kare, ya da üçgen şeklinde oluyor. Ancak üzerinde yer alan desen ve motifler, muazzam bir çeşitliliğe sahip. Hayal edebileceğiniz her desen, bandanalarda motif olarak kullanılabiliyor. Buna rağmen en popüler olanının şal deseni olduğunu söylemek mümkün, özellikle de ülkemizde. Ancak korsan bayrağından tutun da, kurukafa resimlerine kadar her desen, bandanaları süsleyebiliyor. Seçim tamamen kişisel ve size kalmış: Nasıl olmasını istiyorsanız, zevkinize uygun bir motif muhakkak bulunuyor.

Bandana Nasıl Bağlanır?

Bandanalar değişik şekillerde bağlanabilen aksesuarlar. Bayan motorcular, daha çok saçlarını üst taraftan bağlayacak şekilde kullanıyor. Bu şekilde bir kullanım, kendine günlük hayat içerisinde de yer buluyor. Bandanaları eşarp, toka, balaklava, şapka, yüz maskesi şeklinde bağlayabilirsiniz. Bitmedi, isterseniz bileğinize sarıp değişik bir aksesuar haline getirmeniz de mümkün. Bunların arasından en çok tercih edilen ise, “yüz maskesi” bağlama şekli oluyor. Bu teknikte, bandana yüzün alt kısmını ve boynu tamamen örtüyor. Böylelikle, hava şartlarından ve uçan böceklerden maksimum koruma sağlanmış oluyor. Motosikletaksesuarlari.com, bandana satın almak için de en uygun adres. Prohel, Narr, Tucano gibi tanınmış markaların kaliteli bandanaları ve boyunluk gibi özel aksesuarlar, avantajlı fiyatlarla sitemiz üzerinde sizleri bekliyor. Motorunuzu kullanırken hem stil sahibi olmak hem de koruma sağlamak için hemen şimdi alışverişe başlayın – birbirinden farklı bandanalar, sizleri bekliyor.

Aksesuar Markaları

Malzemeye göre ürünler

Motora göre ürünler

İnceledikleriniz

bandana fiyatları ve çeşitleriBandana Modelleri ve Fiyatları

Bandana Nedir?

Bandana kare veya üçgen şeklinde ve genellikle parlak desen veya tasarım çeşitleri ile renklendirilmiş olan büyük bir bez parçasıdır. Kısaca baş veya boyun çevresine giyilen, bir mendile denir. Hintçe'de anlamı "kravat" olan "bandhana" kelimesinden gelmektedir. Sayfamızda bandana modellerini en uygun fiyatlarıyla bulabilir ve güvenle bandana satın alabilirsiniz.

Bandana Nasıl Yapılır?

Genellikle, pamuk ya da pamuk karışımı dokuma kumaştan yapılan bandanalar yüzlerce renk çeşidi ile satılmaktadır. En yaygın baskı şal desenidir, ancak birçok farklı baskı, tasarım ve desen de vardır. İpek dahil olmak üzere farklı kumaşlarda imal edilmektedirler.
Bandana Nasıl Bağlanır?
Bandanalar; eşarp, kafa bandı, toka, balaklava, şapka, yüz maskesi veya bileklik gibi farklı tekniklerde takılabilir. 
30.00 TL
Havale Fiyatı 28.50 TL
Narr Bandana Rio
30.00 TL
Havale Fiyatı 28.50 TL
Narr Bandana Hieroglyphs
30.00 TL
Havale Fiyatı 28.50 TL
Narr Black Sails Bandana
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
30.00 TL
Havale Fiyatı 28.50 TL
Narr Bandana İndian Skull
0.00 TL
Havale Fiyatı
Çok Yakında
 • Güncel kampanyalarımızdan ve fırsatlarımızdan haberdar olmak için e-bülten aboneliğimize kayıt olunuz.

 • Motosiklet kaskıİNTERNETTE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 Orijinal Ürün
  Garantisi
 • Havalede
  %5 İndirim
 • İade ve Değişim
  Garantisi
 • En Çok Çeşit
  En İyi Fiyat
 • 200 TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
  Kolaylığı
 • 9 Taksit
  Seçeneği
 • Her Alışverişte
  %3 Parapuan
 • Üyeliksiz
  Hızlı SiparişBu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.