Abus Motosiklet Kilitleri Hakkında

Tarihçe

Başarı hikayesi 1924’te, August Bremicker’ın “Güvenlik Kalite İster” sloganı ile kilit üretmesi ile başladı.

Almanya’nın ortasında küçük bir kasaba olan Volmarstein’de ilk üretim başladıktan kısa sure sonra daha çok üretim alanı gereksinimi doğdu ve ABUS ikinci fabrikasını 150km kuzeyde kurdu. Bu üretim merkezi, Rehe halen ABUS’un Üretim ve Araştırma-Geliştirme merkezidir. Genel Merkez olan Volmarstein’de ise, Genel Müdürlük, Yönetim, ve Lojistik merkezi ve birçok alt şirket bulunmaktadır. Uzun yıllara dayanan şirket kültürü, August Bremicker’ın 4. kuşak torunları tarafından başarı ile yürütülmekte, şirket büyümeye devam etmektedir. 

Kalite ve Üretim

Kalite ve bunun temeli olan Üretimdir. Bu sebeple ABUS üretiminin büyük ve önemli bölümlerini eğitimli personelinin ve ileri teknolojinin olduğu Almanya’da yaparak müşterilerinin gözündeki Kalite ve “Üretim yeri: Almanya” imajını korumak için çalışmaktadır.

ABUS birçok eşşiz ve ileri teknoloji ürünü üretim araçları geliştirilerek kendi üretimindeki yapıyı oluşturdu. Bu sıradışı makineler geliştirilmeliydi çünkü ABUS’un kalite beklentisi için gereken buydu. Üretimde kullanılan makinelerin %100’e yakını burada geliştirildi. 

Araştırma Geliştirme Departmanı 2 bölüme ayrılır. Birincisi en modern 3Boyutlu CAD tasarımlarının ve üretimin oluşturulduğu kısım. Burası yeni fikirlerin hayata geçtiği yerdir. 2. Kısım ise bundan daha az önemli olmamakla birlikte bu ürünlerin test edildiği yerdir. Sadece gerçek hayatta karşılaşılabilecek durumlar değil, daha da ağır koşullardan geçen ABUS Test Labaratuarı, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın en büyük ve teknolojik kilit test labaratuarıdır. Özel bir test makinesi ise sıradan bir ürün testinde bile ürünü 24 saat -20 derecede(bu en iyi buz spreyinin etkisinden daha fazladır) beklettikten sonra kilide çekiçle defalarca vurur. Makine, kilidin aynı noktasına isabet alarak 6kg’lık çekici, 2 metreden dafalarca vurur ve kilidin sınırlarını zorlar. Sonraki test ise 8 tonluk çekme gücüdür. 14 tonluk maksimum çekiş gücü ile çekilen kilit, potensiyel olarak 1500nm güce tabi tutulur. Bunlar dışında da sayısız otomatik ve mekanik testler yapılmaktadır. Amaç, üretilen kilidin ağır şartlardan sonra bile sorunsuz olarak kullanılabilmesidir.

Son olarak kilidin önemli bir parçası olan silindir, tüm özel açma araçları ve fiziksel yöntemlerin uygulandığı testleri geçmelidir.

ABUS’un felsefesi, üretilen her kilidin akıllı ve fiziksel açma metodlarına aynı seviyede dayanarak güvenlikte zayıflığa yer vermemesidir.

Sonuç olarak, ABUS, kalitesi Avrupa’daki tüm test enstitülerinin onayından geçmiştir. 

Kendine özel üretim sistemi olan ABUS, esnek üretim sistemini hatasız üretme konusunda eşşiz olup, tek kilitte tek anahtar kullanır. Bu şekilde ABUS kilitlerinin birbirini de açma ihtimali kalmamış olur.

Abus hakkında özel notlar

Abus için başarı buluştur ve bu sebeple gelişim hiçbir zaman durmaz.Yeni Detecto 7000 RS serisi, Alarmlı disk kilidi serisi Detecto’nun yeni ve ergonomik ürünüdür. Tek elle takma özelliğinin adı olan “Tak ve Git” özelliği ile ABUS kilitleri motosiklet sürücülerinin eldivenlerini çıkarmadan kilidi takmalarına imkan veririr. RS2 modelinde ise ayrıca görsel ledli alarm bulunmaktadır. Araçlarda kullanılan bu sistem ilk kez disk kilitlerinde de görülmektedir. 

Detecto ürün ailesi Detecto 8000 ile hayat buldu. İleri dayanıklılıktaki metalin 3 Boyutlu haraket sensörü ile buluştuğu bir modeldir. Bu şekilde motosikletiniz, taşınmaya karşı da güvende olacaktır.

Disk kilitleri ABUS’un ürettiği kategorilerden sadece biridir. ABUS U-Tipi, birçok çeşitli Zincir Kilit, Korumalı Kablo(Steel-O-Flex), Kablo, Disk kilitlerinin yanında Kar Araçları ve tekneler için de ayrı kilit üretmektedir. Kaskınızı bile kilitleyecek ürünler ABUS’ta bulunmaktadır. Duvar ve zemin sabitleme aparatları ise Avrupadaki test enstitülerinin onayından geçmiştir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.