Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Açık Motosiklet Kaskı ve Açık Kask Modelleri

Açık motosiklet kaskı; güneş vizörlü ve uzun camlı modellerde satışa sunulur. Bu kasklar yarım kask olarak da bilinir.  Daha çok scooter ve chopper kullanan sürücüler açık kask modellerini tercih eder. Bu kasklar şık tasarıma sahip ve rahat kullanım vadeden ürünlerdir. Ancak tam güvenlik sağlamayan modellerdir. Ancak birçok sürücü motor sürerken açık kask tercih etmektedir.

Açık kask daha çok kısa yollar için işlevsel bir seçim olabilir. Çünkü kısa süreli motor sürüşlerinde rahat ve pratik bir kullanım sunarlar. Çene bölgesinin rahat olmasını isteyen ve konforundan vazgeçemeyen sürücüler yarım kask modellerini tercih edebilir. Sitemizden farklı tasarım özelliklerine sahip açık motosiklet kasklarını tercih edebilirsiniz.

Yazlık Açık Kask Modelleri

Açık kasklar kafayı kulak hizasına kadar korur. Bu ürünlerde yüz ve çene bölümleri açıktır. Bu sebepler koruma anlamında zayıf kalan ürünlerdir.  Birçok sürücü özellikle yaz aylarında kask kullanmanın zorlu olduğunu düşündüğü için yazlık açık kask modelleri tercih eder.   Açık kasklar hafiftir. Ayrıca havalandırma kanalları, kaliteli iç astarlar ve güneş vizörleri ile yaz aylarında kullanıma uygundur.

Sitemizden yüzünüzü tam kapatacak ön cam vizör ya da camı yerine sadece güneş vizörü olan modelleri tercih edebilirsiniz. Sıcak havalarda konforlu sürüş deneyimi için kısa sürüş deneyimlerinizde yarım kaskları tercih edebilirsiniz. Aradığınız özelliklere sahip açık kask modelini sitemizde kolayca bulabilirsiniz.

Açık Kask Fiyatları

Açık kask fiyatları; kullanım özellikleri, tasarımı, malzemesi ve markası gibi bazı unsurlara göre değişir. Açık kasklar arasından bir seçim yapmak istiyorsanız sitemizde en uygun fiyatlı, her bütçeye hitap eden kaliteli açık kask seçenekleri vardır. Kaskınız üzerinden tarzınızı yansıtmak ve şıklığınızı motor üstünde de tamamlamak için zevkinize uygun bir açık kask modelini hemen satın alabilirsiniz.

Daha çok şehir içinde ve motor kuryelerde tercih edilen açık kasklar çene bölgesinin rahat olması sebebiyle sürücülerin rahat hareket etmesini sağlar. Ancak macera tutkunu sürücüler ve uzun yollarda kullanacaklar için açık kask modelleri doğru tercih olmayabilir. Konforlu bir açık motosiklet kaskı için mağazamızı inceleyerek tarzınıza uygun bir ürün hemen bulabilirsiniz.

Motosiklet Kaskı ve Kask Modelleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kaskı almalıyım?

Kasklar, 4 farklı model olarak üretilmektedir; - Açık Kasklar - Kapalı Kasklar - Çeneden Açılır Kasklar - Çenesi Çıkan Kasklar Bedeninize, kafa yapınıza ve motor tipinize uygun olan kaskı tercih etmelisiniz. Kaskın yapıldığı malzeme, ağırlığı, havalandırması, aerodinamik yapısı, ses izolasyonu, çene bağlantı sisteminin türü gibi önemli başlıklara da dikkat edilmelidir. Beyaz ya da floresan renk bir kask seçmeniz sizi daha görünür kılacağı için kazalardan koruyacaktır.

Kask ebatları nasıldır, kask bedeni nasıl ölçülür?

Kask bedeninizi, başınızın çevresini kaşınızın yaklaşık 1cm üzerinden ölçerek bulabilirsiniz. Motosiklet kaskını ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İçteki astarın, zamanla bir miktar esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Başa tam oturmayan motor kaskı, kaza esnasında başınızı koruyamaz. Kafa çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 49-50 cm - XXXS, 51-52 cm - XXS, 53-54 cm - XS, 55-56 cm - S, 57-58 cm - M, 59-60 cm - L, 61-62 cm - XL, 63-64 cm - XXL .

Kask satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kaskın malzemesi motorunuzun tipi kafanıza ve bedeninize uygunluk öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir. Kaskın bilinen bir markaya ait olması, ileride gerekli olabilecek yedek parçaları ve aksesuarları daha kolay temin edebilmenizi sağlayacaktır.

Motosiklet kasklarının ömrü ne kadardır?

Motosiklet kaskı ne kadar kaliteli ve el değmemiş olursa olsun ömrü üretim tarihinden itibaren 3-5 yıl arasında değişir. Ne kadar kullanılırsa kullanılsın, kaskın içerisinde yer alan strafor, kullanımdan bağımsız olarak zamanla sertleşir ve gelebilecek olası darbelere karşı daha az koruma sağlar. Ancak motosiklet kaskınızın herhangi bir darbe alması, düşmesi ya da kaza geçirmesi gibi durumlarda kaskınızı hemen değiştirmelisiniz. Çünkü kabuğun hasar alıp almadığını belirlemek imkansızdır güvenliğiniz için kaskınızı değiştirmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.