Açık Kasklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Açık Kasklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Yarım kask olarak da bilinen açık kasklar, güneş vizörlü ve uzun camlı modelleri ile özellikle scooter ve chopper motosiklet kullanıcıları tarafından tercih edilmektedirler. Pek çok marka, farklı fiyatlarda açık kask üretmektedir. Ancak tam güvenlik için kapalı kasklar tavsiye edilmektedir. Açık kasklar uzun yol ve gezgincilerin macera serüvenine pek uygunluk göstermese de şehir içi kısa yolculuklarda ve motor kurye gibi işlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Açık kaskın kafa bölgesini tam donanımlı bir şekilde korumuyor olması, çene bölgesini rahat hareket sağlayacak şekilde açık bırakıyor olması konfor arayan sürücüler tarafından tercih edilmektedir. Açık kasklar pratik kullanımı ve rahatlığı sebebiyle ön plana çıkıyor fakat uzmanlar ve deneyimli sürücüler tam donanımlı kapalı kaskların daha güvenlikli olduğunu ısrarla vurgulamaktadır.

Açık kaskın kullanım alanları; kısa mesafeli sürüşler, şehir içi trafik ve eğlence gezileri iken tam donanımlı kapalı kasklar uzun mesafeli yolculuklar başta olmak üzere her türlü arazi yolculuklarında kullanılabilmektedir. Yarım kasklar ya da diğer adıyla açık kasklar scooter modeller ile kullanılmaktadır. Tasarım ve pratik oluşu, scooter’ın mantığıyla birebir örtüştüğünden scooter kullanıcıları genellikle açık kaskları tercih etmektedir. Açık kasklar, sürat yolculukları olmadığı sürece rahatlıkla kullanılmaktadır. Açık kasklar, olası kazalarda baş bölgesini ve özellikle çeneyi darbelerden korumak üzerine iddialı bir güvence sağlayamamaktadır. Kaza raporlarına göre en çok darbe alan bölüm çene bölgesidir. Açık kasklar çene bölgesini açıkta bırakan ve çene altından emniyet bağıyla desteklenen kasklar olduğu için kaza anlarında darbe alma olasılığı yüksek bir ihtimal değerindedir. Çoğu kişi konfor sebebiyle açık kask tercih etmekte fakat tam donanımlı kasklar açık kaskların sunduğu konforu sonuna kadar sunmaktadır. Kaskın içinde kafanın, çenenin rahat hareket edebilmesi için özel tasarıma sahip olan kasklar, aynı zamanda kullanılan materyaller ile rahat nefes aldırabilmektedir. Bu tarz kaskların dış cephesini oluşturan malzeme darbelere karşı dayanıklı olduğundan iç ve dış etkenlere karşı sürücüyü en yüksek performansta korumaktadır.

Motosiklet aksesuarları sadece bir aksesuar değil aynı zamanda güvenliği sağlayan detaylardır. Güvenli ve konforlu bir yolculuk yapmak için motosikletaksesuarlari.com adresinden kapıda ödeme, uygun fiyat ve üyeliksiz alışveriş seçenekleriyle beraber dilediğiniz motor aksesuarlarını satın alabilirsiniz. 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.