AGV Kask vs Shark Kask Karşılaştırması

AGV 1945'te bisiklet kaskı üretmeye başladığında motosiklet piyasasındaki boşluğu görere 1947'de ilk kask üreten firma olmuştu. Shark ise 1986'da piyasaya girdiğinde öncülerden biri olarak 350.000 kask hedefine ulaşmıştır.

İki firmada RSR2 Karbon Kaskların temelini oluşturan ve endüstriyel üretilen karbon fiber kaskları ürettiler.

AGV off-road, sport, super sport ve açık yüzlü kasklar ile kendi varlığını sürdürdü. Touring tarafında AGV Skyline Kask sadeliği ile en çok tutulanlardır ama spor motor (race) kullanıcıları arasında en çok tutulan K4 Evo vardır ki gerçekten popülerdir, araya bir K3 adını koymadan geçmeyeceğim çünkü sevilen kasklardan ve standart testlerden geçmiş bir model. Ama Shark kasklarda karşısına Speed-R ve S700 Prime gibi iki model denk geliyor, bu modellerin giriş seviyesi versiyonlarıda mevcut.

 

AGV Skyline kask için ise Shark'ta karşılığı Vision-R ve Evoline 3-ST'yi bulabilirsiniz. 2013'ün en çok sevilen ve tercih edilenler arasından seçerek hem güvenliği hem de kullanım kolaylığı açısından birebirdir.

 

AGV AX-8 DS Evo ise Kros ve Cadde adıyla geçen motorlara daha uygundur, biraz daha off-road sporlarına uygun motorlar için tercih edilmelidir. Shark kasklarda bunu karşılayan bir model yok o yüzden karşısında sunabileceğimiz bir model sergileyemiyoruz ama bu tercihinizi değiştirmesin, belkide farklı bir modeli kendinize ve motorunuza uydurabilirsiniz.

AGV RP60 ve Diesel Kasklar yüzü açık ve klasik kask modellerinden ve cafe racer motor modellerine daha uyumludur. Chooper motorlar içinde rahatlıkla kullanılabilir. Shark kasklarda karşılığı Shark Raw bizim ülkemizdede Amerika gibi hızla yayıldı, daha kendisi gelmeden herkes konuşmaya başladı. Ayrıca Avrupada çok ses getirerek iyi bir bilinirliğe yerleşti.

AGV tarafında Sport (Race) motosiklet kullanıcıları için ise GP-tech ve Grid'i sunabiliriz buna karşılık Shark modellerinden Race-R Pro tam bunun karşılığıdır ve profesyonel yarışçılarında kullandıkları bir modeldir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.