AGV Kasklarının Ortaya Çıkışı
Motosiklet kullanıcılarının popüler kask markalarından biri olan AGV kasklarının ortaya çıkışı 1945’lere rastlıyor. 1945 yılında muhasebecilik yaparak hayatını idame ettiren Gino Amisano, savaşın olduğu dönemde durgun bir hayat yaşamış olsa da savaşın bitimiyle birlikte iş hayatına atılmıştır. Valenza Bölgesinde sele kaplaması ve yarış bisikletçileri için Robic adını verdiği, taşıması hafif olan kasklar üretmeye başlayan Amisano; Amisano Gino ve Valenza’nın baş harflerini kullanarak AGV markasını, firmasını kurdu. Kurduğu bu fabrikada başlangıçta sadece bisikletçiler için kask üretirken bir süre sonra hedef kitlesini daha geniş tutmaya ve motosiklet sürücüleri için de çeşitli alanlarda üretim yapmaya karar verdi. Vespa ve Lambretta modelleri için bir süre koltuk kaplamaları yaparak motosiklet dünyasında yer edinen AGV, tarihler 1947 yılını gösterdiğinde ilk motosiklet kaskını üretir.
Uzun yıllar başarılı bir şekilde motosiklet kaskı üreten AGV, hafif ve kullanışlı en önemlisi güvenlikli kask üretimiyle biliniyor. AGV şirketi sektörde gün geçtikçe büyüme kaydetmiş, bugün hala bilinen, kask modelleri kullanılan, tercih edilen bir marka haline ulaşmıştır. Firma uzun yıllar boyunca ilk kurucusuyla devam etmiş olsa da 2007 yılında Dainese tarafından satın alınmıştır. Bu tarihten sonra firmanın faaliyetleri daha aktif devam etmiştir. Öyle ki AGV firması, İtalyan efsanesi olarak anılan pilot Valentino Rossi başta olmak üzere birçok dünya şampiyonu motorcuya sponsorluk yaparak ismini tüm dünyaya ilan etmiştir.

AGV Kasklarının Özellikleri Nelerdir?

İlk ürettiği deri kask modelinden bu yana içinde bulunduğu dönemin materyallerini ve teknolojik yeniliklerini yakından takip eden, uygulayan AGV bugüne kadar ürettiği tüm motosiklet kaskı modellerinde yenilikçi prensiple hareket etmiştir.

AGV kaskların genel özellikleri şöyledir;
  • Kasklar fiber kompozit malzeme kullanılarak üretilir.
  • Kask camları çizilmez malzemedendir, uzun ömürlüdür.
  • Ergonomik bir yapıdadır, sürücüye tam konfor sunar.
  • Antibakteriyel iç astar kullanılır, tak – çıkar astar özelliğindedir.
  • Çıkarılabilir burunluk ve iç güneş vizör tercih edilir.
  • Rüzgar geçirmeyen çene pedlerine sahiptir.
  • UV güneş ışınlarına karşı tam koruma sağlayan cam yapısı kullanılır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.