AGV Motosiklet Kaskının Gelişimi
Motosiklet sürücülerinin ana motor aksesuarı olan kasklar, güvenliğin en önemli parçasıdır. Donanımlı, konforlu bir sürüş keyfi için üretilen birçok kask modeli bulunuyor. Dünyaca ünlü onlarca hatta yüzlerce marka motosiklet aksesuar alanında her seferinde daha güvenlikli ve şık tasarımlara imza atıyor. Sürücüler bugün kask almak istediğinde neredeyse yüzlerce seçenek ile karşılaşıyor. Kask üreten kaliteli, saygın markalardan öne çıkan isim AGV oluyor. AGV kask markasının çıkış noktası markanın kurucusu Gino Amisano’nun savaş sonrasında iş hayatına adım atmasıyla başlıyor. Başlangıçta Valenza Bölgesinde sele kaplaması ile yarış bisikletçilerine özel kask üreten Amisano; Amisano, Gino ve Valenza kelimelerinin baş harflerinden AGV markasını oluşturarak şirket kurar. Şirket ile birlikte bisiklet kaskı üretimini genişleten marka, ürün yelpazesine motosiklet sürücülerini de ekler ve koltuk kaplamaları üretir. 1947 yılında ilk kez AGV motosiklet kaskı üretimine başlar.

AGV kask modelleri genellikle şık görüntüsü, ince yapısı ve hafifliğiyle öne çıkıyor. Kaliteli, darbeye dayanıklı, ergonomik olması ise kaskın popülaritesini artıran niteliklerdir. AGV kask modelleri dünya çapında öne çıkmış efsanevi motor pilotları tarafından kullanılıyor. 2007 yılında AGV motosiklet kaskı markası Dainese tarafından satın alındığında, AGV’nin kariyer geçmişinde birçok ünlü pilota, şampiyonluk yarışlarına sponsorluk yapması yıldız gibi parlıyordu. AGV kaskların kullanım alanı genişledikçe dünyaya yayılmaya başladı. AGV, ülkemizde de satışa sunulan motosiklet kaskı markaları arasında önemli bir yere sahiptir.

AGV, açık ve kapalı kask üretiminde gözle görülür bir ivme kazanmıştır. AGV kapalı motor kaskları bilhassa en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Elbette güvenliği üst düzeye çıkartması ve sürücünün konforundan ödün vermemesi AGV motor kasklarını popüler hale getiriyor. AGV kasklarında fiber kompozit materyal kullanılmıştır. Kaskların olası bir darbeye karşı dayanıklılığı maksimum seviyededir. Camı çizilmez, iç kısımları tak-çıkar prensibiyle çalışan, temizliği kolay olan AGV kaskları, bir motosiklet kaskından beklenen tüm özellikleri en üst perdeden sürücüye sunuyor. Güvenlikten ve sürücü rahatlığından ödün vermeden ömürlük bir motosiklet kaskı arayanlar için AGV motosiklet kaskı modelleri ideal bir markadır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.