Alpinestars Motosiklet Aksesuarları

Alpinestars

Motosiklet Aksesuarlarında Bir Efsane

Efsane dememiz boş yere değil – konu motosiklet aksesuarları olunca, Alpinestars akla ilk gelen markalardan biri. 1963 yılında bir deri üreticisi olan Sante Mazzarolo tarafından kurulan bu firma, yaklaşık 60 yıldan bu yana motosiklet aksesuarları ve koruyucu giysiler üretiyor. İtalya’nın ufak bir kasabasında kurulmuş – Asolo adlı bir yer. İşe küçücük bir dükkanda başlamış olsa da, günümüzde global düzeyde tanınıyor ve satılıyor. Motocross sporunun efsanevi ismi Roger Decoster’in ilgisini çeken Alpinestars, o tarihten bu yana Grand Prix yarışlarında profesyonel sporcular tarafından da tercih ediliyor. Kullanan her sporcu da, memnuniyetini yarış sonrası muhakkak ifade ediyor. Üretim teknikleri elbette değişti ve modernleşti, ancak tasarımda koruduğu o “isyankar” ruh, halen tüm ürünlerinde görülebiliyor. Giyer giymez farkını anlayabileceğiniz ürünleri var Alpinestars markasının; çoğu sporcunun deyişi ile, kendinizi “evinizde hissediyorsunuz”. Eh, en popüler motosiklet aksesuarları markalarından biri oluşuna da bu nedenle şaşmamak gerekiyor.

Alpinestars Motosiklet Aksesuarları

Alpinestars, yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle koruyucu giysiler üretiyor. Mont, eldiven, içlik, pantolon, bot, yağmurluk, çanta ve korumalık gibi çok çeşitli kategorilerde ürünleri var. Ancak bunlar sadece bir “başlangıç”. Zira çoraptan tutun da, kemere kadar pek çok aksesuar da ürün yelpazesi içerisinde yer alıyor. Bu noktada “Oscar” serisine özel bir yer ayırmak lazım. Firmanın ürettiği ilk ürünlerin ruhunu birebir yansıtan bu özel seri, tamamen el yapımı deri kıyafetlerden oluşuyor. Alpinestars markasının en popüler ve bilinen serisi olduğunu söylemek mümkün. Bu serideki deri montlar öylesine güzel ki, günlük hayatta dahi kullanasınız geliyor. Elbette, her ürün motosiklet sporu tutkunları için özel geliştirilmiş. Sağladıkları koruma maksimum düzeyde olmasına rağmen, çoğu marka gibi bunu insanın “gözüne sokmuyor”. Alpinestars markasının hemen her ürünü, ilk bakışta normal ve şık bir giysiden ayıramayacağınız cinsten – en azından profesyonel yarışlar için üretilmeyenler. Buna rağmen, inanılmaz derecede dayanıklı ve koruyucular, sektörde bu açıdan en başarılı firmalardan biri kabul ediliyor. Çanta serisine ise ayrı bir yer ayırmak lazım. Motosiklet sporu tutkunlarına özel üretilmiş çanta sayısı çok fazla değil, Alpinestars, bu bakımdan önemli bir boşluğu dolduruyor. Özel korumalı ve destekli çanta modelleri, en hassas elektronik eşyalarınızı bile motosiklet üstündeyken zarar görmeden taşımanızı sağlıyor. Firmanın ürün yelpazesi o kadar geniş ki, aradığınız hemen her şeyi bulabiliyorsunuz – yelek, şapka ve şort dâhil. Kadın motosikletçileri de unutmayalım, firma, onların beden ölçülerine özel üretim de yapıyor. Bu da, sektördeki çoğu firmada bulamayacağınız bir özellik.

Alpinestars Nereden Alınır?

Konu kaliteli ve seçkin markalar olunca, bu soruyu doğal karşılamak lazım – Türkiye’de, nereye bakacağınızı bilmezseniz aradığınız motosiklet aksesuarları markasını bulmanız kolay bir iş olmuyor. Çoğunlukla da, aradığınız markanın sadece birkaç parça çeşidi ile yetinmek zorunda kalıyor, “tüm koleksiyonu” kolay kolay bulamıyorsunuz. Bu global düzeyde meşhur markayı Türkiye’de bulabilmek mümkün olsa da, asıl sormanız gereken soru, “tüm modellerini nereden daha ucuza alabilirim?” olmalı. Bilindiği üzere, motosiklet aksesuarları ve özellikle koruyucu giysileri, işin içine meşhur markalar girince fiyatlar epey pahalıya gelebiliyor. Hatta bazen, motosiklet fiyatına yaklaşıyor! Bu konuda en uygun adres, yine motosiklet aksesuarları sitesi oluyor. Alpinestars’ın tüm ürünleri, sitemiz üzerinde avantajlı fiyatlarla bulunabiliyor. Kapıda ödeme, iade ve değişim garantisi, kredi kartına taksitle alışveriş fırsatı gibi özelliklerimiz de, avantajlarınızı daha da artırıyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.