Alpinestars Tarihi
Alpinestars 1963 yılında kurulmuş ve profesyonel yarış ürünleri , yüksek performanslı giyim, teknik spor ayakkabı üreten dünya lideri bir markadır. Alpinestars en iyi tasarım ve araştırmanın zor koşullar altında elde edilir olduğunu bildiği için, Formula 1 , Dünya Ralli Şampiyonası, AMA ve Dünya Motocross ve MotoGP yarışlarında yarışan en iyi sporcular için gelişmiş teknik ekipmanlar yaratmıştır.
 
Kurucusu Sante Mazzarolo, off-road sürüş için özel bir çizmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen bir enduro yarışçısı ile konuştuktan sonra Alpinestars ilk motosiklet çizmesini 1965 yılında tanıttı,  bu kros botta, bir çelik incik kemiği koruyucusu ve bir toka kapatma sistemi de dahil olmak üzere birçok yenilik yer aldı .
 
Alpinestars yarışlara odaklanmanın ürün geliştirmek ve ürün tanıtımı için en iyi yol olduğunu keşfetti. Alpinestars, 5 kez Dünya Motocross şampiyonu Roger Decoster ve 4 kez Dünya Motocross şampiyonu Heikki Mikkola gibi biniciler ile çalışarak yüksek kaliteli botları ve profesyonel imajıyla hızla tanındı.
 
Off -road botlar tanındıktan sonra, Alpinestars,  70'lerin sonlarında motosiklet yol yarış pazarına taşındı. Bir kez daha, slider ve yeni koruma seviyeleri sağlayan teknik gelişmelerle binicilerin dikkatini kazandı ve 3 kez Moto GP şampiyonu Kenny Roberts dünya yarış pistlerinde Alpinestars’ın yeni botlarını sergiledi.
 
En iyi yarışçılar için en iyi ürün geliştirme her zaman Alpinestars için bir öncelik olmuştur ve mevcut şirket Başkanı Gabriele Mazzarolo bu başarılı felsefeyi takip etmektedir. Efsanevi yol yarışlarında tüm şampiyon olan biniciler Kevin Schwantz, Mick Doohan ve Alex Criville ve motokros yarışlarında efsane Bob Hannah , Ricky Johnson ve Jeremy McGrath hep Alpinestars ile kazandı. Bu elit sporcular tüm Alpinestars ürünlerini sektöründe ön plana çıkaran önemli katkılarda bulunmuşlardır.
 
Bugün, Alpinestars ürünleri ABD (Los Angeles ) ve Avrupa (İtalya), şirketin laboratuarlarında motosiklet ve otomobil yarışı geçmişine sahip büyük bir uluslararası personel tarafından geliştirilmektedir. Dünya çapında yarışçılar ve motosiklet sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak için, Alpinestars üstün ürün geliştirme için en son teknolojiyi kullanır .
 
Alpinestars‘da çeşitli koşullar altında ürün ve malzeme direnci yanı sıra, davranış test etmek için bir in-house laboratuar bulunmaktadır . Bu Alpinestars’a, tüm ürünler için en yüksek kalite ve tutarlılık sağlar. Ürün bölümü içinde, bir desen ve malzeme geliştirme ekibi elektronik kesme sistemlerine bağlı 10 cad -cam istasyonu ile çalışır. Bu geliştirme ekibi prototip, montaj örnekleri ve yeni ürünler için özel bir üretim hattı kullanır .
 
Alpinestars’da dünyanın en iyi yarışçıları için yardım ve destek sağlayan tam donanımlı atölye içeren bir yarış hizmetleri departmanı vardır. Bu tüketici için anında geri bildirim ve daha iyi ürünler için daha hızlı geliştirme zamanı sağlar.
Alpinestars hakkında daha fazla bilgi için, web sitesine bakabilirsiniz www.alpinestars.com
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.