Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Bayan Motosiklet Kaskı ve Bayan Kask Modelleri

Kadınlar tutkularını en iyi şekilde ortaya koyuyor. Bazı kadınlar için motor çok büyük bir tutku olarak karşımıza çıkıyor. Her şeyde olduğu gibi motorda da birçok kadın kendi tarzını ortaya koymaya çalışıyor. Bayan motosiklet kaskı her kadının dikkatle seçtiği bir ekipman. Güvenlik sağlama işlevinin yanında kasklar kadınlar için tarzlarını tamamlayıcı bir etkiye sahiptir.

Sizi yansıtacak, renkli ve özel tasarıma sahip bir kadın kaskı arıyorsanız sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip bir kask modelini seçerek hemen satın alabilirsiniz. Sitemizde kapalı bayan motosiklet kaskı, açık bayan motosiklet kaskı,  çene açılır bayan motosiklet kaskı gibi birçok modeli çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Bayan Motosiklet Kaskı Modelleri

Kadınlar genelde Vespa ya da Scooter gibi karakteristik motorları tercih ediyorlar. Kendilerine estetik bir hava kazandıracak motorları tercih ettikleri için özellikle çene açılır kasklar kadınlar tarafından yoğun ilgi gören bayan motosiklet kaskı modelleri arasında yer alıyor.

 Daha büyük motorlar kullanan kadın sayısı da hiç az değil. Büyük bir motosiklet kullanıyorsanız ve uzun mesafeli yolculukları seviyorsanız sizler için kapalı bayan kask modelleri daha iyi bir seçenek olacaktır. Tam koruma sağlayan bu kasklarla olası bir kaza anında baş ve çevresinde yüksek koruma söz konusudur.

Küçük yolculuklar için açık kasklar da işinizi görebilir. Sitemizde yer alan kask modelleri arasından hemen bir seçim yapın ve istediğiniz ürünü çok uygun fiyatlarla satın almak için sepetinize ekleyin.

Bayan Motosiklet Kaskı Seçimi

Bayan motosiklet kaskı seçerken öncelikle koruma ve rahatlığa dikkat etmeniz gerekiyor. Kapalı kasklar yüzünüzün tamamını kapar. Bu yüzden bu modeller daha güvenilir bir seçim olacaktır. Buna ek olarak kask seçerken bedeninize uygun bir seçim yapmalısınız.

Güvenlik önlemlerinin yüksek olduğu bir kask istiyorsanız lisanslı ve bilinen markaları tercih etmeye özen gösterin. Bunun yanında kaskın size olup olmadığına bakmak için bir süre kafanızda tutarak rahat olup olmadığınıza bakın.  Birbirinden tarz bayan motosiklet kaskları arasından bir seçim yaparak aradığınız ürünü size özel fırsatlarla satın almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Motosiklet Kaskı ve Kask Modelleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kaskı almalıyım?

Kasklar, 4 farklı model olarak üretilmektedir; - Açık Kasklar - Kapalı Kasklar - Çeneden Açılır Kasklar - Çenesi Çıkan Kasklar Bedeninize, kafa yapınıza ve motor tipinize uygun olan kaskı tercih etmelisiniz. Kaskın yapıldığı malzeme, ağırlığı, havalandırması, aerodinamik yapısı, ses izolasyonu, çene bağlantı sisteminin türü gibi önemli başlıklara da dikkat edilmelidir. Beyaz ya da floresan renk bir kask seçmeniz sizi daha görünür kılacağı için kazalardan koruyacaktır.

Kask ebatları nasıldır, kask bedeni nasıl ölçülür?

Kask bedeninizi, başınızın çevresini kaşınızın yaklaşık 1cm üzerinden ölçerek bulabilirsiniz. Motosiklet kaskını ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İçteki astarın, zamanla bir miktar esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Başa tam oturmayan motor kaskı, kaza esnasında başınızı koruyamaz. Kafa çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 49-50 cm - XXXS, 51-52 cm - XXS, 53-54 cm - XS, 55-56 cm - S, 57-58 cm - M, 59-60 cm - L, 61-62 cm - XL, 63-64 cm - XXL .

Kask satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kaskın malzemesi motorunuzun tipi kafanıza ve bedeninize uygunluk öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir. Kaskın bilinen bir markaya ait olması, ileride gerekli olabilecek yedek parçaları ve aksesuarları daha kolay temin edebilmenizi sağlayacaktır.

Motosiklet kasklarının ömrü ne kadardır?

Motosiklet kaskı ne kadar kaliteli ve el değmemiş olursa olsun ömrü üretim tarihinden itibaren 3-5 yıl arasında değişir. Ne kadar kullanılırsa kullanılsın, kaskın içerisinde yer alan strafor, kullanımdan bağımsız olarak zamanla sertleşir ve gelebilecek olası darbelere karşı daha az koruma sağlar. Ancak motosiklet kaskınızın herhangi bir darbe alması, düşmesi ya da kaza geçirmesi gibi durumlarda kaskınızı hemen değiştirmelisiniz. Çünkü kabuğun hasar alıp almadığını belirlemek imkansızdır güvenliğiniz için kaskınızı değiştirmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.