Bayan Motosiklet Sürücüsü Olmanın 7 Zor Yönü
Türkiye yolları zorlu, bir de bir bayanın motosiklet sürücüsü olarak o yollara çıktığını düşünürsek, zorluklar ikiye katlanıyor, şimdi ne gibi zorlukları var görelim.

Bayan sürücü olarak kendini kabul ettirmek veya ettirmemek: Motora bineceksin, kendini kabul ettireceksin, arkandan söylenecekleri duymamazlıktan geleceksin, baskıcı çevreniz ile boğuşurken o aşkı ; zevk ve şevk ile yaşamaya çalışacaksın, hele bir de klasik Türk toplumuzdaki hala örümcek bağlamış düşüncelerle yaşayan insanlara kendini kabul ettirmek ile uğraşıp uğraşmamak boyutunu ve bu boyutun da sana neler vereceğini kendinle tartışacaksan, gerçekten zor.

Ama bir o kadar da bu aşka, bu motosiklet sevdasına değer.

Bu 7 zorluk nelermiş öğrenelim.

1. Bir bayan olarak yolda kendini korumazsan (erkek gibi görünmezsen) diğer araçlar üstüne üstüne geliyor, bunun örneklerine çokca rastlıyoruz

2. Daha tutarlı hızlarda ve kurallara uygun sürdüğü için diğer sürücüler devamlı arkadan tedirgin edeceklerdir.

3. Trafiğin daha yoğun olduğu bölgelerde aradan geçerken erkek veya kadın farketmez küfürü basarlar, bayan sürücü olmanız onların gözünde zayıflık belirtisidir.

4. Bayan olduğunuz anlaşıldığında takip mesafesini unutup yanınıza yanaşan araçlarla uğraşmanız gerekebilir, hatta çarpacak kadar yaklaşıp sizi yolunuzdan edeceklerdir.

5. Kask içinde saçınızı toplamazsanız, daha fazla sorun yaşayacaksınız ve daha fazla laf atılacak demektir (ne yazık ki böyle) Aslında şehir içinde bölgeden bölgeye değişiyor.

6. Motorunuzu bıraktığınız yerde sorun çekmemek için mutlaka motorunuza geçerken dokunulmayacak yere park edin. Size ceza kesmek isteyen veya olmadık yere park parası isteyenler olacaktır, zaten karşılaşmışsınızdır.

7. Korumalarınız tam değilse mutlaka kısa sürede edinin, sadece sizi sıkıştırmak isteyenler için veya sendelemenizden, kaza yapmanızdan zevk alanlar için bunlardan çok var yollarda.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.