Bell Kask Hakkında
BELL KASK HAKKINDA

BELL, tutkulu bir yarışçı tarafından Kaliforniya'da 1954 yılında kuruldu. Roy Ritcher, yarış alanında güvenlik ihtiyacını algıladı ve ürünleriyle bu ihtiyacı karşılamak için harekete geçti. Ertesi yıl, Bell daha büyük bir tesise taşındı ve tam zamanlı bir personel istihdam edildi.

Roy BELL oto yarışı için koruyucu kask imalatı ile başladı. BELL 1957 yılında, esnek polistiren liner kullanımını tanıtarak öncü oldu. Aynı yıl, BELL de kolluk güçleri için kask tedarik etmeye başladı.

İlk açık yüz BELL kask, 500-TX bir Tasarım Mükemmelliği ile New York Modern Sanat Müzesi tarafından seçilir. Dört Bell kask modeli MoMA tarafından sürekli sergileniyor.

Tüketiciler güvenlik ihtiyaçlarını farkettikçe bu iş hızla büyüdü. 1964 yılında BELL kapasitesini üç katına çıkardı ve Long Beach, Kaliforniya'da yeni bir tesise taşındı.

1968 yılında BELL ilk tam yüz kask, Star serisini tanıttı. Bu kask, Indianapolis 500 Mil yarışında Dan Gurney tarafından kullanıldı. Bu ürünlerdeki yenilikler, (EPS) ya da tam yüz kask için genişletilmiş polistiren gibi, son model kaliteli kasklar sağlamak için dünya çapında bir ün oluşturdu.

1971 yılında BELL, 500TX modelini çeşitlendirerek, ilk full face motosiklet kaskı ve ilk full face off-road motosiklet kaskını geliştirdi. Önümüzdeki on yıl boyunca, Bell Otomotiv ve motosiklet alanında çalışmalarına devam ederek, aynı zamanda ilk sert kabuklu kask ile, 1975 yılında bisiklet sektörüne girdi. Buna ek olarak, baş koruması gerektiğinde deniz yarışı, paraşütle atlama, ve diğer birçok yüksek riskli faaliyetler için kask sağlamaya başladı.

70'lerde motosiklet kullanmındaki patlayıcı büyüme ile kapasitesini üç katına çıkararak Bell, 1976 yılında Norwalk, California 180.000 metrekarelik bir tesise taşınır. Bu fabrika, zamanında, güncel ekipman, en gelişmiş test laboratuvarları da dahil olmak üzere en çok dünyanın en büyük kask fabrikası oldu.

Bell, nihai hedefi Avrupa çapında genişletmek adına üretim yapan bir Fransız şirketi, Fransa'da BELL motosiklet ürünleri satış ve pazarlaması için ilk lisans ve Dağıtım Anlaşması yaptı.

1986 BELL Rantoul, Illinois için üretim tesisi taşındı ve Kaliforniya'da üretim operasyon tamamen kapattı. Küçük bir ofis BELL'İN Araştırma Ve Geliştirme yerleştirilmiş eski Norwalk, California odası ve Kurumsal İlişkiler departmanları yanı sıra Satış ve Pazarlama ekibi kısmı korunmuştur.

BELL'in oto yarışı için benzersiz kask hattı birçok farklı modelleri, özellikle araba yarışı her türü için tasarlanmış ve teknoloji kenarında olmayı içerir. 1980 yılından bu yana, BELL, hafif kompozit malzemelerle kabuklar, havalandırma sistemleri, gelişmiş aerodinamik tasarımlar, buğu önleyici kalkanlar gibi yenliklerle olağanüstü bir dizi yeniliklerle tüm alanlarda modern kasklar üretti.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.