Bell Kask Modelleri ve Fiyatları

Bell Kask Modelleri ve Fiyatları

Bell kask markası 1970’lerden bu yana kask üreten, yarışçıları MotoGP’de yarışan ünlü Amerikan kask markasıdır. Bell bisiklet kaskları ile de sporseverler tarafından çok iyi bilinmektedir.

Bell Kask Nasıl?

Bell kask Türkiye’ye geldiğinden bu yana, özellikle Bell M1 modeli ile dikkat çekti. Sharp’tan 5 yıldız alan ve son derece hafif bir racing kask olan bu model, erişilebilir fiyatı ile uzun zaman motosikletseverlerin gözdesi oldu.

Bu serinin daha üst modelleri M3R, M4R, M5X ve M6 ise gerçekten profesyonel yarış kasklarını aratmıyor. M3R ve M4R’ın üretimleri devam etmese de, Bell M5X hala stoklarda yer alıyor. Özellikle M5X Carbon modeliyle 1100 gr ağırlığında full carbon ve tamamen el yapımı gerçekten sanat eseri gibi bir kaska sahip olabiliyorsunuz. Üstelik tüm bu modellerin de yine Sharp’tan 5 yıldızlı olduğunu söylemeden geçmeyelim. M5X’in Daytona serisi çok şık bir Bell çanta ile geliyor.  Bell’in bu serisini en iyi racing kask tavsiyesi olarak inceleyebilirsiniz.

Bell’in Yeni Kask Modelleri

Bell bu yıl orta sınıfta 2 yeni kapalı kask modeliyle karşımızda. Son derece uygun fiyatlı bu modellerden ilki, Bell Qualifier. Polikarbon dış kabuktan yapılmış bu kask, Legion ve Winger gibi renkli ve farklı grafik tasarımlarıyla motosiklete yeni başlayan sürücülerin gözdesi oluyor. Bell Qualifier d-ring bağlama sistemine sahip ve 400-500 TL fiyat aralığında dünyanın en güvenli kask bağlama sistemi olan d-ring’i kullanan başka bir model bulunmuyor.
Qualifier’ın bir üst modeli ise Bell Vortex. Vortex’in en çok dikkat çeken özelliği ise Snell testinden geçmiş olması. Birçok kullanıcının kask seçerken dikkat edilmesi gerekenler listesinde aradığı özellik olan Snell, Vortex ile yine son derece erişilebilir bir fiyatla (600-700 TL) karşımıza çıkıyor. Özellikle Flying Tiger modeli çok beğenilen Vortex kasklar, Bell’in Amerika’da en beğenilen modeli Bell Star’ın küçük kardeşi gibidir.
Bell de, tıpkı Arai gibi, kapalı kask modellerinde güvenlik açığı oluşturduğu gerekçesiyle, güneş vizörlü kasklar üretmiyor. Ancak bunun yerine Qualifier, Vortex ve RS1 modellerinin tamamına uyum sağlayan renk renk vizörler bulabilirsiniz. Turuncu vizör gece görüşü için fayda sağlarken, siyah vizörü güneşli havalar için tercih edebilirsiniz. Ayrıca aynalı (iridyum) vizörler de mevcut.
Bell’in yeni üst sınıf kaskları ise RS-1 ve Star Carbon. Ultra hafif carbon kompozit dış kabuğu ve süper aerodinamik yapısıyla, Bell Star Carbon kask, her yönüyle 3 önemli özellik sağlıyor: Daha hafif, daha hızlı, daha güçlü! Yüksek hızlarda tam konfor, güvenlik ve sessizlik için kontür kesimli yanak pedleri ile dizayn edilmiş bu kask, tasarımıyla da kendine hayran bırakıyor.
Bell’in farklı yenilikçi kask modelleri ise Bell Bullitt ve Bell Rogue. Özelikle Cafe Racer kullanıcılarının merakla beklediği Bullitt kask, baloncuk şeklindeki bubble vizörü ile dikkat çekiyor. Neredeyse açık kask rahatlığı veren geniş vizörü ile Bell Bullitt, daha uzun yıllar tasarım meraklarının favorisi olacak gibi gözüküyor.
Bell Rogue ise kompozit fiber kabuğu ve ağız maskesiyle chopper kullanıcılarına yönelik yeni tasarımı.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.