Bir Motosiklet Mağazasından Kask Nasıl Alınır?

Bir motosiklet mağazasından kask nasıl alınır?


Bir motosiklet kaskı sadece bir kaza durumunda koruma sağlamakla kalmaz aynı zamanda yüzünüzü rüzgar ve yağmura, böceklere, kumlara ve kirlere karşı koruyarak motosikletin tadını çıkarmanızı da sağlar. Bir motosiklet kaskı rüzgar sesinin düzeyini düşürür, gözlerinizi güneşin parıltısından korur, konfor sağlar ve yorulmayı hafifletir. Kasklar, çeşitli kafa boyutlarına ve şekillerine uyacak şekilde tasarlanmıştır ve bütçenize uyacak geniş bir fiyat aralığında mevcuttur. İşte bir motosiklet kaskı satın almak için bazı yararlı ipuçları.

Adımlar

Her şeyden önce, iyi bir motosiklet kaskının en önemli özelliklerinden birinin yaralandığınızda size yeterli koruma sağlamak olduğunu anlayın. Motosiklet kaskları, açık yolda bir kaza durumunda baş ve boyun bölgesini koruyacak ve kalıcı veya uzun süreli hasar sürme şansınızı önemli ölçüde azaltacaktır.
Bir motosiklet kaskı almaya çalışırken, minimum emniyet gerekliliklerini karşılayan bir model seçin. Bir örnek olarak, Birleşik Devletler'de, Ulaştırma Departmanı (DOT) motosiklet kaskları için emniyet gereklilik seviyelerini ve standartlarını korur. DOT standartlarını karşılayan modeller uyumluluk açısından test edilmiş ve size daha yüksek seviyede koruma sağlayacaktır.
Tanınan güvenlik standartlarını karşılamak için bir bildirim almak üzere satın almayı düşündüğünüz motosiklet kaskına yapıştırılmış bir etiket arayın. Motosiklet kaskları için güvenlik standartlarını koruyan tanınmış özel, kar amacı gütmeyen kuruluşların ek örnekleri Snell ve Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) 'dir.

Satın almayı çok yakından düşünmekte olduğunuz motosiklet kaskını inceleyin. Örnek olarak, iyi bir kask, DOT standartlarına göre birkaç kilo ağırlığında olacak ve kalın, koruyucu bir iç darbe emici astara sahip olacaktır.
Tutucu sistem olarak da bilinen çene kayışına bakın. Düzgün dizayn edilmiş kaliteli bir motosiklet kaskı, kaza durumunda yaralanmalara karşı sizi korur. Güvenli bir şekilde tutturulduğunda kaskı çıkaramamanız gerektiğinden, iyi bir uyum önemlidir.

Başınızın boyutlarını ölçün, böylece uygun bir motosiklet kaskı elde edin. Başınızın en geniş çevresi etrafında, genellikle kaşlarınızın üst kısmında olan bir bant ölçüsü sarın. Üreticiye ve hangi ülkede yaşadığınıza bağlı olarak, mevcut boyut seçenekleri, küçük, orta, büyük veya çok geniş alanlarda değişiklik gösterebilir.

Motosiklet kaskı satan birkaç perakende mağazasını ziyaret edin. Bir motosiklet kaskı için alışveriş yaptığınızda, darbe, penetrasyon, saklama ve periferik görüşten korunma standartlarını değerlendirin.
Birkaç kaskı deneyin, böylece iyi, güvenli bir uyum sağlayan ve yüz kalkanından geniş bir görüntü sağlayan bir kafa bulacaksınız. Bir motosiklet kaskı takarken, binerken minimum orta ön alana ilaveten sağ tarafta olduğu gibi sağ tarafta da görme görülebilmeniz için her tarafa 105 derece minimum görüş mesafesi sağlamalısınız.
Motosiklet kasklarında, tanınmış bir kuruluş veya acentenin belirlediği güvenlik gereksinimlerini karşıladıklarını bildiren güvenlik standartı çıkartmalarını araştırın. Satın alma işleminiz için biraz daha fazla ödeme yapmayı gerektirse bile kalite güvenlik özelliklerini seçin. Güvenliğinizin ve hayatınızın bir fiyat etiketi yok.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.