Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Çene Açılır Motosiklet Kaskı ve Çene Açılır Kask Modelleri

Motosiklet kullanırken tercih edilecek birçok ekipman vardır. Sürücüler özellikle kaza anında ortaya çıkacak sakatlıkları en aza indirebilmek için doğru ve kaliteli ekipmanları seçmelidir. En önemli ekipmanların başında kasklar geliyor. Birçok motosiklet kaskının yanında en sık tercih edilen modellerden biri de çene açılır motosiklet kaskı olarak karşımıza çıkıyor.

Çene açılır motosiklet kaskları kapalı kasklar gibi yüksek güvenlik düşünülerek tasarlanmıştır. Bu kasklar üst ve yan kısımları kapalı şekilde tasarlanır. Çene bölgesi de sürücünün isteğine göre ister açılabilir ister kapanabilir. Sürüş deneyiminizin durumuna göre fonksiyonel bir tasarıma sahiptir. Hız yapacaksanız kapayabilir ve güvenliğinizi sağlayabilir; yavaş gidecekseniz çene kısmını açarak rahat hareket edebilirsiniz.

Çene Açılır Motosiklet Kaskı Farkı Nedir?

Motor sürücülerinden bazıları kapalı kaskları tercih ederken bazıları da açık kaskları tercih etmektedir. Kapalı ya da açık kasklar farklı özellikleri ve kullanım kolaylıklarıyla motorcuların tercihi oluyor. İki kaskın ortasında bir seçim yapmak isteyenler için çene açılır motosiklet kaskı en doğru seçenek olur.

İstediğinizde çeneden açılabilecek şekilde tasarlanmış olan çene açılır motosiklet kaskı açılabilir çene yapısı olacak şekilde tasarlanmıştır. Çene kısmı kapalı olduğunda kapalı kasklar gibi tüm kafa, boyun, kulak, göz, yüz ve çeneyi koruyabilir. Ayrıca bu durumda dışarıdan gelecek yağmur, rüzgar, böcek, taş, toz, çamur ve soğuk gibi tüm olumsuzluklara karşı sürücüleri korur. Ancak güçlü bir darbede çene kısmı açılabileceği için kapalı kasklar kadar güvenli bir seçim olmayabilir. Daha zorlu bir sürüş deneyimi yaşayacaksanız kapalı kasklar daha doğru bir seçim olacaktır.

Çene Açılır Motosiklet Kaskı Fiyatları

Çene açılır motosiklet kaskı fiyatları; ürünlerin tasarım özelliklerine, markasına, kullanılan malzemesine  göre değişmektedir.  Motorcular hem güvenli hem de hareket kolaylığı olan bir kask modeli arıyorsa çene açılır motosiklet kaskı tercih edilebilir. Sitemizde her bütçeye uygun çeneden açılabilen motosiklet kaskları bulabilirsiniz.  Kapalı kaskları için bütçesi olmayan motor sürücüleri güvenliği de dikkate alıyorsa daha  uygun fiyatlı olan çene açılır kaskları seçebilir. Çene açılır kasklar arasından bir seçim yapmak için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Motosiklet Kaskı ve Kask Modelleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kaskı almalıyım?

Kasklar, 4 farklı model olarak üretilmektedir; - Açık Kasklar - Kapalı Kasklar - Çeneden Açılır Kasklar - Çenesi Çıkan Kasklar Bedeninize, kafa yapınıza ve motor tipinize uygun olan kaskı tercih etmelisiniz. Kaskın yapıldığı malzeme, ağırlığı, havalandırması, aerodinamik yapısı, ses izolasyonu, çene bağlantı sisteminin türü gibi önemli başlıklara da dikkat edilmelidir. Beyaz ya da floresan renk bir kask seçmeniz sizi daha görünür kılacağı için kazalardan koruyacaktır.

Kask ebatları nasıldır, kask bedeni nasıl ölçülür?

Kask bedeninizi, başınızın çevresini kaşınızın yaklaşık 1cm üzerinden ölçerek bulabilirsiniz. Motosiklet kaskını ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İçteki astarın, zamanla bir miktar esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Başa tam oturmayan motor kaskı, kaza esnasında başınızı koruyamaz. Kafa çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 49-50 cm - XXXS, 51-52 cm - XXS, 53-54 cm - XS, 55-56 cm - S, 57-58 cm - M, 59-60 cm - L, 61-62 cm - XL, 63-64 cm - XXL .

Kask satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kaskın malzemesi motorunuzun tipi kafanıza ve bedeninize uygunluk öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir. Kaskın bilinen bir markaya ait olması, ileride gerekli olabilecek yedek parçaları ve aksesuarları daha kolay temin edebilmenizi sağlayacaktır.

Motosiklet kasklarının ömrü ne kadardır?

Motosiklet kaskı ne kadar kaliteli ve el değmemiş olursa olsun ömrü üretim tarihinden itibaren 3-5 yıl arasında değişir. Ne kadar kullanılırsa kullanılsın, kaskın içerisinde yer alan strafor, kullanımdan bağımsız olarak zamanla sertleşir ve gelebilecek olası darbelere karşı daha az koruma sağlar. Ancak motosiklet kaskınızın herhangi bir darbe alması, düşmesi ya da kaza geçirmesi gibi durumlarda kaskınızı hemen değiştirmelisiniz. Çünkü kabuğun hasar alıp almadığını belirlemek imkansızdır güvenliğiniz için kaskınızı değiştirmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.