Çizik Nasıl Giderilir?

Motorunuzu parkettiğiniz yerde yoldan geçen bir araba veya sokakta oynayan yaramaz çocuklar her an motosikletinizi çizebilir.

 

Doğru ürünlerle ve doğru bilgilerle, motosikletinizin yüzeyindeki ince çizikleri kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

 

İşte 5 adımda çizikleri yok etmenin yolları:

 

1. Öncelikle, motorunuzun her yerini yıkamalısınız. Havadaki ve çevredeki zararlı elementler, motorunzuun boyasına yapışan kimyasal bağlardır. Motosikleti güzelce yıkamak, toz, polen ve yoldan gelen parçacıkları yok etmeye yardımcı olacaktır.

 

2. Motoru yıkadıktan sonra tümüyle kurutmanız gerekiyor. Motosikletiniz tamamen kuruyana kadar, motorunuzdaki çizik yerlerin tamirini yapmaya başlamayın. Yıkamadan kalan herhangi bir sabun, deterjan ya da su damlacığı ürünün etkisini hafifletebilir ya da azaltabilir.

 

3. Motosikletiniz temizlendikten ve kuruduktan sonra Meguiar’s ScratchX™ gibi yüksek kaliteli araç bakım ürünlerini uygulayabilirsiniz. Bu ürünlerin hepsi olası çizikleri, örümcek ağı efektini, tampondaki girdap görünümünü, oksidasyonu, kimyasal aşınmayı, asit yağmuru beneklerini ve kuş pisliklerinden kaynaklanan aşınmaları kaldırmak amacıyla satılıyor.

 

4. Bir parça süngerin üzerine çok az miktarda çizik yok edici sürün. Ürünü, çizik bölge kapanana kadar ovalayarak uygulayın. Ürün ince çiziği tümüyle doldurur gibi görünecek, ancak motosikletinizin boyasının üst katını da kaplayacak.

 

5. Ürünü motorunuzun istenilen yerine uyguladığınızda, temiz ve kuru bir havlu kumaş alın ve iyi bir sprey cila ile bölgeyi cilalayın. İyi kalite sünger ve havlu kullanmak boya yüzeyinde ilave çiziklere yol açmaz. Bu çizik bölgeyi cilalayacak ve boyanıza parlak ve ayna görünümü kazandıracak. 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.