Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Çocuk Motosiklet Kaskı ve Çocuk Kask Modelleri

Motosiklet her yaşta tutkunlara sahip bir ulaşım aracı. Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar da motosiklete büyük ilgi duyuyor.  Ancak motor kullanıcıları sürüş şartlarına uygun üretilen, koruyucu ve üstün güvenlik sağlayacak ekipmanlarla motor kullanmalı. Özellikle yolculardan birinin çocuk olması durumunda güvenlik ve sağlık için bütün ekipmanlar kullanılmalıdır. Çocuk motosiklet kaskı en dikkatli seçilmesi gereken ürünlerin başında geliyor.

Motosikletle özdeşleşen özgürlük duygusunu yaşamak isteyen çocuklarınız için kaza anında darbelere karşı koruma sağlayacak bir kask kullanmalısınız. Motosiklet kazalarında çocuklarda da yara alma ve çarpma olasılığı en yüksek olan bölge kafa ve boyundur.  Çocuk kaskları yolculuk sırasında çocuklarınızın kafatasını korunaklı hale getirir ve boyun bölgesi için de koruyuculuk sağlar.

Çocuk Motosiklet Kaskı Seçimi

Çocuk motosiklet kaskı seçerken öncelikle çocuklarınızın ölçülerine uygun bir seçim yapmalısınız. Doğru kaskı seçerseniz bir çarpma sırasında ortaya çıkabilecek tüm sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Motosiklet kaskı sürüş deneyimi sırasında arkanızda yer alan çocuğun yüzünü ve göz bölgesini havada olacak böcek, toz, yaprak gibi nesnelere karşı korur ve olumsuz hava koşullarının çocuğu etkilemesine izin vermez.

Çocuklar için daha çok kapalı kask modelleri önerilir. En güvenli kask türü kapalı kasklar olduğundan çocuğunuz için diğer modelleri tercih etmemeye çalışın. Ayrıca yapılacak en büyük hata yetişkin için üretilmiş bir kaskın çocukta kullanılmasıdır. Bu durumda  motor kaskı gerekli koruyuculuğunu sağlamayacaktır.

Çocuk Motosiklet Kaskı Fiyatları

Çocuğunuza yolda güvenli bir sürüş deneyiminde yol arkadaşı olma fırsatı veren kasklar tarzını da yansıtmalıdır.  Kız veya erkek çocuklar için dikkat çekici şekilde tasarlanan ürünler daha çok tercih edilir. Cinsiyete göre farklı renk, model ve kask figürlerinin olduğu çocuk motosiklet kaskı seçeneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Çocuk motosiklet kaskı fiyatları arasında karşılaştırma yapmak, mevcut ürünler arasından aradığınız markayı uygun fiyata satın almak ve her bütçeye uygun bir çocuk kaskı bulabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Çocuklar için özel üretilen kasklarla çocuklarının motor yolculukları sırasında kendini güvende hissetmesine ve havaya girmesine her zaman yardımcı olabilirsiniz.

Motosiklet Kaskı ve Kask Modelleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kaskı almalıyım?

Kasklar, 4 farklı model olarak üretilmektedir; - Açık Kasklar - Kapalı Kasklar - Çeneden Açılır Kasklar - Çenesi Çıkan Kasklar Bedeninize, kafa yapınıza ve motor tipinize uygun olan kaskı tercih etmelisiniz. Kaskın yapıldığı malzeme, ağırlığı, havalandırması, aerodinamik yapısı, ses izolasyonu, çene bağlantı sisteminin türü gibi önemli başlıklara da dikkat edilmelidir. Beyaz ya da floresan renk bir kask seçmeniz sizi daha görünür kılacağı için kazalardan koruyacaktır.

Kask ebatları nasıldır, kask bedeni nasıl ölçülür?

Kask bedeninizi, başınızın çevresini kaşınızın yaklaşık 1cm üzerinden ölçerek bulabilirsiniz. Motosiklet kaskını ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İçteki astarın, zamanla bir miktar esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Başa tam oturmayan motor kaskı, kaza esnasında başınızı koruyamaz. Kafa çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 49-50 cm - XXXS, 51-52 cm - XXS, 53-54 cm - XS, 55-56 cm - S, 57-58 cm - M, 59-60 cm - L, 61-62 cm - XL, 63-64 cm - XXL .

Kask satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kaskın malzemesi motorunuzun tipi kafanıza ve bedeninize uygunluk öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir. Kaskın bilinen bir markaya ait olması, ileride gerekli olabilecek yedek parçaları ve aksesuarları daha kolay temin edebilmenizi sağlayacaktır.

Motosiklet kasklarının ömrü ne kadardır?

Motosiklet kaskı ne kadar kaliteli ve el değmemiş olursa olsun ömrü üretim tarihinden itibaren 3-5 yıl arasında değişir. Ne kadar kullanılırsa kullanılsın, kaskın içerisinde yer alan strafor, kullanımdan bağımsız olarak zamanla sertleşir ve gelebilecek olası darbelere karşı daha az koruma sağlar. Ancak motosiklet kaskınızın herhangi bir darbe alması, düşmesi ya da kaza geçirmesi gibi durumlarda kaskınızı hemen değiştirmelisiniz. Çünkü kabuğun hasar alıp almadığını belirlemek imkansızdır güvenliğiniz için kaskınızı değiştirmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.