Cross Motosiklet Kaskı Nedir, Ne İşe Yarar?

Cross motosiklet kaskı başı tamamen çevreleyen kasklardır. Motor sürerken kaza anında baş kısmının zarar görmemesi adına kask kullanımı çok önemlidir. Kask tercihi için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Kapalı kasklar her zaman ön plana çıksa da farklı kask türleri de motor sürücülerinin ilgisini çekmektedir.

Kros kasklar kapalı kasklarla karıştırılmaktadır. Çünkü bu ürünler de kapalı kasklar gibi başın tamamını çevreleyen tasarıma sahiptir. Ancak kapalı kasklardan temel farkı vizörlerinin olmamasıdır. Ayrıca bu kaskların çene bölümü ileriye doğru çıkıntılıdır. Bu kask modelleri de hem kadınlarda hem de erkeklerde kullanılabilmektedir. Kros motosikleti kullanırken işlevsel bir kullanım vadeden cross kask modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Cross Motosiklet Kaskı Ne İşe Yarar?

Cross motosiklet kaskı, kros motorları kullanırken takılan özel kasklardır. Bu motorları kullanan sürücüler diğer motosikletlere göre daha yüksek bir enerji harcayacaktır. Bu durum kask içinde nefes almanıza engel olabilir. Normal kapalı motosiklet kaskları kros motorlarda rahat nefes almanıza engel olabilir. Bu kasklarda nefes almak çok daha pratik ve rahat olabilir.

Bu kasklar ayrıca arazide kullanılacağı için dayanıklı olarak tasarlanmaktadır. Hız yapmak isteyenler için uygun bir kask değildir. Yüksek hız yapan motorcularda sarsıntı ve rüzgar baskısı oluşması konforunu düşürebilir. Bu kaskların alın üstü kısmında güneş siperlikleri yer alabilir. Kros yapmayı düşünenler için bu kasklar doğru seçim olabilir.

Cross Motosiklet Kaskı Modelleri

Cross motosiklet kaskı modelleri arasından sitemizde bir seçim yapabilirsiniz. Bu ürünlerin çene kısmının daha farklı tasarlanması camda ortaya çıkan buğunun da giderilmesini sağlar. Ayrıca bir darbe anında çene kısmının darbe alması durumuna karşı çeneye hareket mesafesi bırakmak amacıyla o şekilde tasarlanmaktadır.

Ergonomik yapısıyla kros sporcuları ve hobi olarak kros yapanlar için özel olarak tasarlanan cross motosiklet kaskı modelleri işlevsel bir seçimdir. Ürün çeşitliliği sitemizde yer almaktadır. Farklı renk ve markalara ait kros kask modelleri arasından tarzınıza uygun olan bir seçim yapabilir ve arazi etkinliklerinizde sizi dış etkilere karşı koruyacak bir kask satın alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.