Dainese Türkiye
Dainese Hakkında
 
Dainese 1972’de şu anki genel müdürü Lino Dainese tarafından kurulmuş, tarihsel önemi olan bir İtalyan şirketidir. Motosikletçilik, dağ bisikletçiliği ve alp disiplini kayak gibi sporlar için koruyucu kıyafet üretiminde uzmanlaşmıştır. İlk ürünü motosiklet yarışları için deri pantolonlardır, bunları yol motorsikletleri için deriler takip etmiştir. Hem yarışlarda hem gülük motorsiklet kullanımında Dainese dünyadaki en teknik ve en iyi koruyan markalardan biridir.
Dainese, Valentino Rossi, Nicky Hayden ve Max Biaggi gibi bugünün motosiklet yarışçılarına sponsorluk yaptığı için motosiklet çevrelerinde iyi bilinir. Bir başka Dainese efsanesi olan ve 15 defa Dünya şampiyonluğu kazanan Giacomo Agostini de yarışlara 1976’da Dainese’nin derileriyle başlamıştır. Rahatlığı ve korumayı arttırmak için ürünlerde birçok değişim ve gelişime gidilmiştir. Dainese’nin bu yenileşmeleri kullanıcıları ve teknik sponsorluğunu yaptığı Alman Dieter Braun’la beraber başlamıştır; bu, markanın MotoGP yarışlarına katılan bir motosikletçi için ilk resmi sponsorluğudur. 70li yılların sonunda Barry Sheene işbirliğiyle sürgülü korumayla birleşen ilk sırt koruyucusu çıkarmışlardır.
1980’de, en iyi motosikletçilerinde ilk dizliklerini denediler ve özel olarak motosiklet sürücüleri için üretilmiş ilk eldiveni ürettiler. “Kral” Kenny Roberts Dainese derileri ve koruyucuları giyerek mirası devam ettirip, 500cc sınıfında 3 dünya şampiyonluğu kazandı. 80lerin ortasında çarpma ve vurmalara dayanıklılık arttırıldı ve 80li yılların sonunda da motosikletçiler için tasarlanmış ilk botlar üretildi.
Doktorların, mühendislerin ve teknisyenlerin çalıştığı bir araştırma, geliştirme ve teknoloji merkezi olan Dainese Güvenlik Programı (D-TEC) 1993’te kuruldu. Bu, Dr. Costa’nın Mobil Klinik(D-Mobile)’in katkılarıyla olmuştu. Bütün dünyada yarış parkurları ziyaret edilip güvenlikle ilgili projelerdeki en yeni gelişmeler yakından izlenip test edildi. D-TEC teknik sürücü kıyafetlerinin performansını makul ve devamlı bir biçimde geliştirdi. Bu gelişim yalnızca deri takımlar, ceketler ve pantolonlarla sınırlı kalmamış, aynı zamanda eldiven ve botlar da dahil diğer bütün tekstil ve deri ürünlerine önem verişmişti.
1995’te Max Biaggi 250cc sınıfındaki dördüncü dünya şampiyonluğunu kazandı ve Dainese’nin karbon lifi ve Kevlar koruyuculu özelliğe sahip ilk Full Pro eldiven örneğini test etti. Bundan sonra D-Axial patentli yeni botlar orataya çıktı, bunlar destekleyici karbon içiyle bilek burkulmasını kısıtlıyordu. Biometri, ergonomi ve konfor D-TEC’in görevleri arasında ön plandaki yerini koruyordu.
Dördüncü nesil sırt koruyucusu olan Wave, devrim niteliğindeki havalandırma sistemiyle 2002’de piyasaya sürüldü. Aynı yıl Valentino Rossi, 125, 250 ve 500 sınıflarındaki galibiyetlerinden sonra MotoGP sınıfında da kazandı. Bunu yapabilen tek yarışçı oydu. Valentino Rossi Daniese’nin güvenlik referansı haline geldi ve 2003’te Honda’yı Yamaha için bıraktıktan sonra tarihe geçti, daha sonra 2010’da Yamaha’yı da Ducati için bıraktı ve 2009’da bütün Daieselerle dokuzuncu şampiyonluğunu kazandı.

Dainese yarış sponsorluğu programlarını, sponsorluğunu yaptığı MotoGP yarışçıları aracılığıyla araştırma yapmak ve yeni metodlar geliştirmek için kullanıyor. Motosikletçileri korumak için hava yastığının yepyeni bir konsepti üzerine kurulan ve tamamen yeni bir sistem olan D-Air® 2000’de ortaya çıktı. Marco Simoncelli, Valentino Rossi ve Jorge Lorenzo yarışlarda hep bu yeni takımları kullandılar. Takım, omuzlara ve boyuna entegre edilmiş ve kıyafetin içindeki mikro işlemci bir çarpma saptadığında şişen bir hava yastığına sahip. D-air® koruma teknolojisi tasarısı 2011’de piyasaya sürüldü. İleri tetikleme algoritmasıyla bu akıllı sistem motorsiklete hiçbir fiziksel bağ olmadan çalışıyordu.

Dainese fonksiyonda olduğu gibi biçimde de atak yapmaya devam ediyor. Yüksek teknolojili güvenlik ürünlerinde başı çeken yaklaşımları aynı zamanda insanlardan esinlenilmiş İtalyan tarzı hissedilen dizayn ve görünüşler sunuyor.
 
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.