Dainese Hakkında Sık Sorulan Sorular
Dainese’yi bu kadar özel yapan ne? 
1972’den beri Dainesei bütün sürüş türleri için bazı en iyi teknik ve vurucu ekipmanları üretmektedir.  Markaları Kayma, Biniclik ve Dağ Bisikleti sporları gibi daha bir çok spor dalına da girmektedir. Son zamanlarda, Dainese  şimdi “Efsanevi İtalyan Koruması”’nın eşsiz istikrarını da içeren AGV kasklarına da sahiptir. Bize göre, Dainese, Nike ve Armani’nin, motorsiklet süren, aşk çocuğudur.
 
Neden Dainese bu kadar pahalı?
Dainese güvenli bir şekilde ve teknolojinin de yardımıyla endüstriyi geliştirmeyi amaçlayan kendi araştırma ve geliştirme merkezine, ya da D-Tec, sahiptir. Sürücü rahatlığını ve güvenliğini geliştirmek için, deri tabaklama metodları geliştirmeyi ve ürünleri için tescilli kumaşlar üreten DuPont gibi şirketlerle çalışmayı da içeren yeni materyaller üretmektedirler.Gün boyunca( bazen haftalarca) çalışan makineleri vardır, bu makineler solmazlığı, giyme ve aşınma dayanıklılığı ve soğrulma etkisini test etmektedirler. Tüm bu bitmez tükenmez iş, Dainese’yi dünyanın en güvenli ve en rahat ekipmanını üretmesine izin veren sürücüler için teknolojinin en ön noktasında tutmakta ve ilerletmektedir. Dainese aynı zamanda, kullandıkları süper yüksek kalite ürünlerle birlikte, en iyi detayla tasarlanmış daha üstün ekipman üretimini sağlayan çok sıkı bir kalite kontrolüne sahiptir. Ve daha sonra dizayn hususu vardır. Dainese yalnızca rahat ve sağlam ekipman üretmek için çalışmaz aynı zamanda giymeyi sevdğiniz ekipmanlar üretir.
Detaya dikkat etmek ve mükemmel ürünler üretmek, giydiğiniz şeyin yalnızca bir ekipman olmasından çok daha fazla bir şeydir. Çoğu ürün o kadar tarz sahibidir ki, yalnızca iyi görünmeniz için değil, korunmanız için de yapıldıklarını anlamanız zorlaşır.
Dainese bütün sürüş tarzlarının en kaliteli, en pahalı özellikleri istemediğini fark etmiştir. Bir çok sürüş türü temel koruma gerektirir sadece, ki bu yüzden Dainese Kafes Deri Ceket ve Hava Geçiren Kumaş Ceket gibi kıyafetler satmaktadır. Kafes ve Hava Geçiren, tasarım olarak basittir ama Dainese’nin koleksiyonundaki diğer daha pahalı ekipmanlarla aynı detay ve kaliteye sahiptirler.
 
D-Dry ve Gore-Tex arasındaki fark nedir?
D-Dry Dainese onların su geçirmez giyim üretim için üreten özel bir malzemedir.Süreç tescilli olduğundan, Dainese çok daha düşük bir maliyetle su geçirmez / nefes alabilir membran verebilmektedir. Gore-Tex kendi ürünü kullanmak için Dainese lisansını bağımsız bir teknolojidir.Gore-Tex mühür kapsamlı bir inceleme sürecinden geçmiştir ile birlikte giyim her parça edilen ürünler yüksek kalitede emin olurlar. Bunların malzemeye temel avantajı hava alabilirlik önemli bir artış, hem de dayanıklılık bir artıştır. Gore-Tex ürünleri WL Gore ‘dan doğrudan bir ömür boyu garanti ile geliyor.
 
"İç" ve "Dış" Botlar nedir?
Dainese’nin “İç” ve “Dış” göstergeleri, size botların kıyafetin içinden mi giyilmesi dışından mı giyilmesi gerektiğini anlatmaktadır. “İç” botlar, Dainese’ye özeldir, çünkü kıyafetlerin altından giyilmek için tasarlanmışlardır ve botlarınızdaki destek ile diz korumanız arasında bir mühür oluşturmak için cırt cırt ile bağlanırlar. Bu etkili bir şekilde normal bir botun sağlayacağı bacak korumasından çok daha güçlü bir koruma yaratır. Dainese’nin yarışçıları “İç” botları uzun süredir kullanmaktadır. Sokak tarafında, çoğu sürücü, “İç” botların kısa boylu olanlarını kotların ve diğer pantalonların altına giyebilmek için tercih etmektedir. Bunun tek dezavantajı, kıyafetteki çıtçıtla birleşmesi için tasarlanan çıt çıt, bot için üretilmemiş pantalonların kumaşına zarar vermektedir. Bu sebeple, eğer “İç” botlarını başka bir şeyle giyecekseniz, çıt çıtın üzerini kaplamanız önerilir. “Dış” botlar daha çok endüstriyel standartlarda üretilirler ve kıyafetin dışından giyilirler. Ayarlanabilir olduklarından tercihinize ya da giydiğiniz pantolona bağlı olarak alttan ya da üstten giyebilirsiniz.
 
Dainese’nin bedeni nasıl?
Dainese, vücuda normal Amerikan kesiminden daha yakın olan Avrupa beden ölçüsünü kullanmaktadır. Ceket boyutunu belirlemek için, ölçünüzü Amerikan standardında inç olarak alın ve sonra bu sayıya on ekleyin, ancak yalnızca bu belirleyici faktör değildir.
Tüm türler aynı yönetmeliklere tabii olmadığı için, özel ceketler için videoyu izlemenizi öneririz. Pantalonlar için, Amerikan ölçütünüzü alın ve on sekiz ekleyin. Geniş kapsamlı, Dainese marka olarak daha uzun üretmektedir. Kol uzunluğu ve iç dikiş genelde daha uzun ve daha ince çerçeveler için yeterli uzunluk sağlamaktadırlar. Bunlar yalnızca önerilen yönetmeliklerdir, lütfen daha fazla bilgi ya da her ürünün tablosunu görüntülemek için bir Ekipman Görevlisiyle iletişime geçin.
Avrupa ebatlarına ek olarak, Dainese’nin koleksiyonu birçok farklı ön eğrili ekipman içerir. Dainese Yarış Kıyafeti gibi yarış kıyafetleri ikinci bir deri gibi uymaları için tasarlanmışlardır. Dainese Yarış C2 Deri Ceketi gibi sporla ilgili ekipmanları, sürücüleri agresif sürüş tekniğinde en rahat hale getiren, ön eğrilere sahip olması tasarlanmıştır.
Dainese R- İkiz gibi, nostalji listesindeki ekipmanlar dik oturuş pozisyonunda daha rahat bir sürüş için rahat bir kesime sahiptir.Farklı boyutta ceket ve pantalon almaktan korkmayın, çünkü Dainese ile birlikte bütü fermuarlar aynı uzunlukta ve farklı boyutlara uyacaktır. Tek istisna, kadın fermuarlarının erkeklerin kıyafetlerinde bulunan fermuarlardan kısa olmasıdır, bu yüzden cinsiyetler arası ne yazık ki mümkün değildir.
 
Dainese’nin uzun yapıldığını söylemiştiniz, o zaman neden  Dainese New Drake Air Tekstil  ve Alien Pantalonları bana çok kısa geldi? 
Dainese Alien ve New Drake Air Tekstil Pantalonları botlu pantalonlara uygun yapılıyor bu yüzden kısalar. Ayak bileği boyundaki botlarla giyilirse, pantalon ile bot arasında boşluk kalacaktır çünkü iç dikiş yalnızca bileğinize kadar gelmek üzere ayarlanmıştır. Diz altı çizme giymenin avantajı botun üst kısmında toparlanma yapacak daha az malzemenin olmasıdır. Sonuç botun tam olması ve pantalonun en iyi esnekliğe sahip olmasıdır. Bir çift “bot kesimi” pantalon (Dainese Gator ya da REV’IT!’in çoğu pantalonu gibi) üstte kalacak ve hantal ADV/Touring botlarının etrafında olan bir sürü materyale sahip olacak şekilde tasarlanmıştır
 
Neden bazı pantalonlar 25 ya da 100 gibi garip bedenlere sahipler?
Bazı Dainese pantalonları kısa ve uzun opsiyonlarda sunulur. Kısa opsiyon, standartın nerdeyse yarısıdır, örneğin, 50 beden kısa, 25 olarak listelenecektir. Tam zıttı olarak, 50 beden bi uzun, 100 olarak.Biz Dainese olarak varsayım işini ortadan kaldırdık, ve normal pantalonların kısa ve uzun hallerini de sitemize ekledik.  
 
Tam boy sırt koruyucuların boyutlandırılması nasıldır?
Tam boy sırt koruyucuları 4 tipte gelir, 1S,1,2 ve 3. Numara büyüdükçe sırt koruyucunun uzunluğu da artar ( genel olarak daha fazla yatay zırh katmanı). Daienes’nin sırt koruyucuları için boyutlandırma tablosunu burada bulabilirsiniz. Doğru sırt koruyucu alımı, koruyucunun sonunun kuyruksokumunuza, başının ise omuzlarınızda bitmesiyle sonuçlanır.
 
Neden sırt koruyucu ek parçaları G1 ve G2 olarak listelenmiş? Boyutlar nedir?
 Wave G, Shield Air, ve Manis sırt koruyucu ek parçaları iki ebatta gelir, G1 ve G2. Temel kurala göre, G2 erkek ceketleri için, G1 kadın ceketleri içindir. Ancak, erkek ceketlerinin küçük olanları (44 ve 46) da G1’i kullanabilir.
 
Dainese ekipmanının koruması ve zırhı test ediliyor mu?
Dainese’nin ruhsat süreci için gereklilikleri ve özelliştirmeleri kategorize eden bir hukuksal terim arıyorsanız, buraya tıklayın.  Yani—İtalyanca konuşmalısınız.  Günümüz deyişiyle, Dainese, omuz, dirsek, diz ve sırt koruyucularını da içeren tüm koruyucu ekipmanlarını CE standartlarına göre tasdiklemektedir. Son zamanlarda, daha geçerli olan bir 2.seviye CE sertifikası ortaya çıkmıştır.
 
Hangisi daha iyi korur, deri mi kumaş mı?
Bu çok sorulan bir sorudur ve tabii ki her kaza senaryosu farklıdır. Tamamen objektif bir şekilde deri ile kumaş arasındaki koruyucu farklılığı tanımlamak imkansızdır ancak, birkaç ikisinin ayrımını yapan genel bilgi vardır.
Deri, şimdiye kadar, pazardaki en koruyucu materyaldir. Dahası, Dainese’nin D-Cilt derisi (Dainese Süper Hız’da kullanılmıştır) geleneksel inek derisinden çok daha sert olarak üretilir. Derinin dezavantajı, eklenmiş kalınlık, ağırlık, esneklik ve ücrettir. Avantajı ise “ikinci cilt” hissi ve yüksek korumadır.
 
Tekstil ürünleri daha zayıf materyallerdir ancak, modern teknoloji ve araştırma ile birlikte, Dainese, tekstil ürünlerini en kötü senaryolara dayanıklı şekilde üretmektedir. Çarpma alanları, örülü kumaş, D-taşı, “Süper-kumaş” panelleri ile güçlendirilir, dikiş atmak işe yarar, ve iki ya da üç kat olması yırtılmayı önler. Tekstil ürünleri çok daha hafiftir ve daha esnektir. Aynı zamanda katmanlar, delikler ve cepler için daha uygundur.
Sonuç olarak, tekstil ürünleri nerdeyse her zaman küçük bir kazada sizi koruyabilir. Bunlar, gezen insanlar ve tura çıkan sürücüler tarafından tercih edilmektedirler. Eğer agresif bir sürücüyseniz ya da yolda sürüyorsanız, deri yüksek hız için daha iyidir. Çoğu yarış müsabakaları, giriş için deri korunma ön şartı koymaktadır.  

Kanguru derisi mi İnek derisi mi? Hangisini seçmeliyim?
Kanguru derisi inek derisinden hem daha hafiftir hem de daha elastiktir, bu da bir yarış elbisesi için daha ince ve daha rahat bir giyiş sağlar. Ağırlık azaltımı önemlidir ve sürücülerin hızlarını ve rahatlıklarını arttırır. Kanguru derisinin olumsuz tarafı ise, her durumda daha çok koruma sağlarken, derinin inceliği zamanla daha az dayanıklı olacağı anlamına gelmektedir.
Kanguru derisi mi inek derisi mi seçme kararı, motorsikletinizi nasıl sürmeyi planladığınıza bağlıdır. Eğer her bir parçayı sıyırıp geçmekle takıntılıysanız ve yolda en iyi performansı istiyorsanız, Kanguru sizin seçiminiz olmalıdır. Eğer, alışverişinde en uzun ömürlü olanı isteyen günlük bir sürücüyseniz, İnek derisi sizinle uzun süre dayanacaktır. Ama yine de, bazı yarış organizasyonları (özellikle Mekan Hız Kayıt çeşitlerinde) Kanguru kullanımını onaylamadığı için, bu gibi düzenlemeleri mutlaka kontrol edin.

Dainese derilerime nasıl bakmalıyım?
Dainese ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir deri bakım seti (her parça ile uygun olan ufak bir set)  satmaktadır.İçinde yol kirini ve inatçı böcekleri temizlemek için kullanabileceğiniz özel bir temizleyici bulunmaktadır. Bu temizleyiciyi kullandıktan sonra, deri ayarlayıcıyı kullanmadan önce, deriyi kuruması için  bırakmalısınız   Dainese’nin deri ayarlayıcısı özellikle, sürüş derileri için tasarlanmıştır yani bazı moda deri balsamlarının barındırdığı kadar petrol içermez. Moda deri balsamlar,  daha yumuşak hale getirmek için derinin yapısını bozmaktadır. Derinizin nemini ve esnekliğini sürdürmek isterken, yapısını bozmak ve kullanışsız hale getirmek istemezsiniz.
Eğer deri ceketinizle birlikte yağmura yakalanırsanız, nem birikmemesi ve  küf olmamasını sağlamak için açık havada tamamen kurulmasını sağlayın. Tamamen kuruduğu zaman, ceketinizi eski yumuşaklığına ulaştırmak için deri ayarlayıcısını kullanın. Bunu kullanırken, çok fazla yapmamaya dikkat edin.  Yalnızca kaybolan nemi geri getirmek istiyorsunuz, ceketinizi yumuşacık yapmaya değil. En başta çok az kullanmak ve gerekirse yeniden uygulamak, ilk başta çok fazla uygulamaktan iyidir. Derilerinize iyi bakarsanız onlar da size iyi bakar.
Dainese deri ceketlerinin iç dikişlerini nasıl temizlerim diye endişelenmeyin. Bunlar anti mikrobiyal olarak tasarlanmıştır ve bu yüzden uzun süre geçse bile yıkanmadan giyilebilir. İç dikişleri temizlemek istiyorsanız, bir sünger ya da kıyafet kullanın ve temizlerken astarı deriden uzak tutun. Derilerinizi olabildiğince kokusuz tutmak için, termal kıyafetleri ya da içe giyilen kıyafetleri kullanmayı önerdiğimiz gibi aynı zamanda çıkarttıktan sonra fermuarını açıp ekipmanı bir yere asmak ve içine hava girmesine izin vermek de işe yarar.

Dainese tekstil ürünlerine nasıl bakmalıyım?
A:Dainene’nin kullandığı birkaç tür tekstil ürünü vardır ve bakımı hangisine sahip olduğunuza göre değişir. Her bir Dainese kıyafetinin içinde, o kıyafetin özel olarak nasıl yıkanması ve bakım yapılması gerektiğini açıklayan bir etiket bulunmaktadır. Genel olarak, tüm korumalıkları çıkartmak ve kıyafetinizi elinizde yıkamak, çok kirlenirse yıkamanın en güvenli ve en iyi yoludur. Yumuşatıcılardan uzak durun ve kıyafetin etiketi öyle demediği sürece kurutucudan kaçının. Bunlar aynı zamanda Dainese’nin Kevlar kotları, normal ve termal kıyafetler için de geçerlidir. İtalyan bir şeyle ilgili temel kural onu kurutucuya KOYMAMAKTIR yoksa küçülebilir.

Dainese botlarıma nasıl bakmalıyım?
Genel olarak botlarınıza bakmak için yapmanız gereken fazla bir şey yoktur. Dıştaki kirleri yok etmek için eski bir kıyafet, fırça ya da diş fırçası kullanabilirsiniz ama yıkanmalarına hiç gerek yoktur. Botlarınızda kimyasal kullanmaktan kaçının. İçeriyi iyi durumda tutmak için, giydikten sonra havalanması için fermuarı açık bırakmanız önerilir. Astarlar çıkarabilirdirler, bu yüzden, terli bir gün geçirdiyseniz, fermuarı açık bırakmaya ek olarak astarları yerinden çıkarmak da iyi olabilir.
 
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.