Dainese Motosiklet Giyim ve Aksesuarları

Dainese markasının hikayesi 1972’de İtalya’nın Molvena kasabasında başlıyor. Genç bir motosiklet sürücüsü ve iş adamı olan Lino Dainese, motosiklet sürücüleri için koruyucu kıyafetler tasarlamaya ve üretmeye başlar. Ortaçağ koruma giysileri ve doğanın kendisinden ilham alan Dainese, teknolojik inovasyonu kendisine misyon edinerek, bugüne dek işini her gün geliştirir. Dainese’e göre güvenlik; koruma, konfor ve rahatlığın dengeli birleşiminden oluşur. Motosikleti farklı amaçlarla kullanan sürücülerin ihtiyaçları da elbette farklı olacaktır. D-Tec (Dainese Teknoloji Merkezi)’nin mühendisleri, her tür motosiklet kullanıcısı için koruma giyim ve aksesuarları üretmek için fazlasıyla tecrübe ve imkana sahip. Bu misyonu yerine getirmek için süren araştırma ve geliştirme çalışmaları tam 40 yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Giacomo Agostini’den Valentino Rossi’ye kadar bir çok dünyaca ünlü motosiklet yarışçısı, tüm koruma ekipmanları ve motosiklet aksesuarları ile Dainese’i seçiyorlar. ‘Baştan ayağa’ koruma konseptini geliştiren Dainese, D-Air air bag teknolojisini de yaratarak, motosiklet sürücüleri için üst düzey koruma sağlıyor.

Peki Dainese’nin  tutkusu nasıl başladı? Lino Dainese, yirmili yaşlarının başında arkadaşlarıyla bir Vespa üstünde Londra’ya gider. Orada çok sayıda motosiklet sürücüsü ile karşılaşır ve korunmak için sadece deri giydiklerine şahit olur. Bundan sonra, Dainese kendini motosiklet sürücüleri için koruma ekipmanları ve motosiklet kıyafetleri tasarlamaya adar.

Kendini gerçekten güvende hissetmek isteyen sürücülerin markası Dainese motosiklet montu, pantolonu, eldiveni, botu, koruma ekipmanları ve diğer tüm motosiklet aksesuarlarını motosikletaksesuarları.com’da bulabilirsiniz.

2015-2016 sezonunda satın alabileceğiniz Dainese ürünlere şöyle bir göz atalım. Bu yılın en gelişmiş Dainese motosiklet montu Dainese Stradon D1 Gore-tex Ceket. Özellikle uzun yol seven enduro  ve touring motosiklet sürücüleri için tasarlanmış bu montta konfor ve güvenlik adına her detay düşünülmüş.

İlk defa geçen sezon satışa çıkan ve büyük ilgi gören Dainese D-Explorer Gore-tex motosiklet montu bu yıl da açık ve koyu rengi ile mevcut. Bu montun en büyük özelliği, göğüs ve sırt kısmında açılabilen kat kat pencerelerle sağlanan mükemmel havalandırma sayesinde tüm yıl kullanabilme olanağı vermesi. Bu montu Dainese D-Explorer Gore-tex motosiklet pantolonu ile birlikte kullanabilir ve hem şehir içi hem de uzun yolculuklarınızda güvenle ve konforla seyahat edebilirsiniz.

Gore-tex ürünlere alternatif olarak, daha ekonomik seçenek arayanlar içinse Dainese Tempest D-Dry mont ve pantolonu önerebiliriz. 4 farklı renk alternatifi bulunan bu seriyi özellikle Scooter sürücüleri sıklıkla tercih ediyor. Daha spor bir tarza sahip olan ve kısa ceketten vazgeçemeyenler içinse, Dainese Laguna Seca D-Dry ceket yine farklı renk alternatifleri ile mevcut.

Motosiklet botlarında ise korumadan vazgeçmek istemeyen ama günlük hayatı uzun motosiklet botu kullanmasına olanak sağlamayan sürücüler için tasarlanmış 2 farklı kısa bot modeli var. Dainese Alpha D-Wp Bot, ayağınızı bir çorap gibi sarıyor ve mükemmel rahatlık sağlıyor. Dainese Motorshoe D-Wp bot ise su geçirmez astarı ile tüm kış rahatça kullanacağınız şık bir ayakkabı. Ancak full koruma isteyen sürücüler, tercihini Dainese Latemar Goretex motosiklet çizmesinden yana kullanabilir.

Kışlık motosiklet eldivenlerinde Dainese Ergotour Goretex eldiven, en üst düzey korumayı su geçirmezlikle birleştiriyor. Dainese Guanto Scout Evo Goretex eldiven ise kış boyu sizi sımsıcak tutmak için tasarlanmış. Daha ekonomik bir eldiven arayışında olanlar içinse, Dainese Clutch D-Dry eldivenler farklı renkleri ile mevcut.

Dainese elbette bayan sürücüleri de unutmamış. Dainese Arya D-Dry motosiklet ceketi elastik rahat yapısı ve vücudunuzu tam sarışı ile şık ve güvenli bir alternatif. Uygun fiyatıyla dikkat çeken Dainese Amsterdam Lady motosiklet pantolonu ile eşleştirebileceğiniz bu ceketle, mükemmel bir takım yaratabilirsiniz. Dainese Clutch Lady eldiven seçenekleri ve Dainese Tempest Bayan Uzun botu ile kıyafetini tamamlayabilirsiniz.

Dainese, koruma ürünlerinde 3 yıl, gore-tex ürünlerinde ise 5 yıl garanti veriyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.