Dayanıklı Motosiklet Aksesuarlarının Önemi
Motosiklet aksesuarları motor tutkunlarının vazgeçilmez demirbaşları arasında yer alıyor. Sürücüler motor ekipmanları sayesinde uzun ve maceralı yolculuklarında dahi güvenli bir sürüş gerçekleştirebiliyor. Ancak güvenli aksesuar konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Kötü ürün birçok ihtimali beraberinde getirir ve sürücülere zor anlar yaşatır.

Parçalanma, kırılma ve deformasyona uğrama ihtimali

Motosiklet aksesuarları kaza ihtimalleri düşünülerek alınmalıdır. Konfor seçeneği odak noktasında kaza ile birlikte olmalıdır. Motosiklet kaskı gibi temel bir motor aksesuarını ele aldığımızda kaskın hafif şiddetli bir kazada nasıl reaksiyon göstereceğini inceleyelim; kask darbenin şiddetine bağlı ilk temasta sürücünün kafasındayken henüz kırılabilir, parçalanabilir, sürücünün kafasını sıkıştırarak boyun zedelenmelerine neden olabilir. Öte yandan kötü bir motosiklet montu sürücünün gövdesini korumak yerine sürtünemeye ve yabancı cisimlere bağlı olarak parçalanabilir ve deformasyona uğrayabilir. Motor aksesuarı alınırken çeşitli güvenlik sertifikalarına sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Birçok marka ürünlerini testlerden geçirerek piyasaya sürüyor. Bu tür güvenli markalar tercih edilerek önlem alınabilir.

Sürücünün üzerinden çıkma ihtimali

Motosiklet kaza raporlarına ve istatistiklerine baktığımızda kaza esnasında birçok sürücünün kaskının motordan ve sürücüden çok uzak noktada olduğunu görüyoruz. Kasklar tıpkı motor kıyafetleri gibi bedenlere sahiptir. Doğru kask seçimi yapılmadığı takdirde kaza anında sürücünün alacağı en ufak darbede kask kafadan fırlayıp gidebiliyor. Böyle bir kaska sahip sürücünün motoru güvenli donanımlarla sürdüğü söylenebilir mi? Hayır. Kask kaza anında kişiye koruma sağlamayacaksa diğer türlü hiçbir anlamı kalmıyor. Motosiklet aksesuarları önce hayati güvenlik sağladığı için sonra rahatlık sunduğu için alınıyor dahası yasalarla zorunlu kılınıyor.

Dayanıksız malzemeden üretilmiş olma ihtimali

Motosiklet aksesuarları belli malzemelerle üretiliyor. Her bir ürün farklı materyallerin tasarımıyla güvenli hale gelebiliyor. Motosiklet eldiveni, tulumu, kaskı, montu, botu hatta motosiklet çantaları bile malzeme kalitesiyle değerlendiriliyor. Motosiklet aksesuarı satışının yapıldığı noktalara dikkat edilirse eğer ürünün hammaddesine, teknik özelliklerine dair birçok bilgi veriliyor. Bu bilgiler bilinçli sürücüler için aydınlatıcı, yön gösterici oluyor. Her sürücü alacağı, para ödeyeceği ürünün kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasına özen göstermelidir.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.