Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Deri Motosiklet Montları ve Modelleri

Deri motosiklet montları; motosiklet sürücüleri için tarzını yansıtmanın en etkili yolları arasında yer alır.  Motosikletin ilk kullanılmaya başladığı yıllardan bu yana motosiklet montu olarak deri montlar kullanılmaktadır. Kendine has bir dayanıklılığı olan, bir kaza yaşandığında yüksek mukavemet sağlayan, rüzgar direnci de yüksek olan deri montlar her mevsim kullanılabilen motor kıyafetleridir.

Motosiklet yarışlarında yer alan motorcuların da sadece deri kıyafetler kullanması birçok motor tutkunun da ilgisini çekiyor. Sığır ya da inek derisinden elde edilen doğal deri montlar yırtılmaya ya da sürtünmeye karşı her zaman birinci sınıf dayanıklılığa sahiptir.  Deri montların tek olumsuz özelliği değişen hava durumlarına karşı adaptasyon durumunun düşük seviyede olmasıdır.

Deri Motosiklet Montu

Deri motosiklet montu, yaz aylarında sıcaklarda ve kış aylarında yağmurlu havalarda zorlayıcı bir seçim olabilir. Motor sürücüleri için deri motosiklet montunun kullanılacağı en uygun zaman bahar aylarıdır. Ayrıca kış aylarının ılık geçtiği güney bölgelerimizde de daha uzun süre kullanılabilir. Markalar farklı özelliklere sahip deri çeşitlerin motosiklet montu olarak üretiyor.

Nubuk ve Nappa deri seçenekleri de motor kullanıcıları tarafından deri motosiklet montu olarak sıklıkla tercih ediliyor. Analine deri de motorcuların en sık tercih ettiği deri mont ürünleri arasında yer alıyor. Bu ürün renklendirilmiş deri olarak da biliniyor. Yüksek kaliteli deriye uygulanan analine işlemi sonrasında deri renkleri emiyor. Sonrasında hava, su ve rüzgar geçirmez dayanıklı bir hal alıyor. Deri montların bazı dezavantajlarını kapattığı için analine deriler de sıklıkla tercih ediliyor.

Deri Motor Montu Seçimi

Motosiklet montu için deri motosiklet montu seçimi dikkatli olunması gereken bir andır. Deri motosiklet montu seçerken her ne kadar bol modeller de yakıştırsak durum motosiklet montu seçerken biraz daha farklı bir hal alıyor. Motosiklet montlarında tam koruma sağlayabilmesi için deri montun tam olarak oturması gerekiyor.

Seçtiğiniz deri mont omuzlardan tam oturmalıdır. Sıcak havalarda kullanacağınız bir deri mont tercih ediyorsanız hava kanalları olan bir model bakabilirsiniz. En uygun fiyatlı, kaliteli deri motor montlarını sitemizde bularak hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Motosiklet Montu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Montu Almalıyım?

Alacağınız motosiklet montu omuz, dirsek ve sırt bölgelerinde korumaları bulunan bedeninize, kullanacağınız mevsime ve motor tipinize uygun olmalıdır. Motosiklet montları genellikle yazlık, kışlık ve 4 mevsim montlar olarak ayrılır. Kullanacağınız mevsime uygun bir mont almanız sürüş güvenliği açısından önemlidir.

Motosiklet Montu Bedenleri Nasıldır, Mont Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Motosiklet montlarının bedeni göğüs ölçüsüne göre belirlenir. Kıyafetin hareketi engellemeyecek şekilde vücuda tam oturması gerekmektedir. Kışlık montların yağmurlu ve soğuk havada kullanımı sırasında içten kalın kıyafet giyebilmek için mont içinde bir miktar boşluk gerekebilir. Göğüs çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 82-88 cm – XS, 88-94 cm – S, 94-100 cm M, 100-106 cm L, 106-112 cm XL, 112-118 cm XXL, 118-124 cm XXXL.

Motosiklet Montu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet montunun bedeninize, vücudunuza uygunluk, korumalarının ve kumaşının kalitesi öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız montun kumaşının ve korumalarının güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir.

Motosiklet Montlarının Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet montu iyi seçilmesi gereken aksesuarlardandır. İyi seçilen bir mont, uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak motosiklet montu artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor demektir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.