Deri Motosiklet Aksesuarlarının Bakımı
Bir motosiklet sahibi olduğunuzda, güzel görünmesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapmak isteyebilirsiniz. Bisikletinizin deri ve binicilik aksesuarlarınızı korumaya yardım etmek onları mükemmel durumda tutabilir ve bozulmadan görünebilir. Motosikletinizin deri aksesuarlarını nasıl bakım yapacağınıza ilişkin bazı ipuçları.
 
Adımlar
Motosikletinizin Deri Aksesuarlarını Koruyun

Temizlemeye başlamadan önce deriyi motosikletinizde vakumlayın.
Daha büyük alanlarda vakum hortumu ve yarıklarda daha dar bir eklenti kullanabilirsiniz. Herhangi bir toz veya kırıntı almak için bilgisayar klavye havası toplayıcı gibi hava üfleyen herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Tüm küçük parçacıklardan kurtulmak, deri temizleyiciyi kullanırken deri çizmesini önleyecektir.

Özellikle deri için temizleyiciler kullanın.
Motosiklet aksesuarlarınız için doğru tip temizleyiciyi kullandığınızdan emin olun. Alkali veya asit ihtiva etmeyen bir içecek arayınız, çünkü bunlar deri kurumaya neden olabilir. Deri üzerinde normal sabun veya deterjan kullanmayın, çünkü deriyi de kurabilir ve deri parlaklığını veren doğal yağı çıkarabilirsiniz.

Derinizi su ve temiz bir bez veya sünger kullanarak yıkayın.
İyice durulandığından ve deri oda sıcaklığında yavaşça kurutulduğundan emin olun. Derinizi daha çabuk kurutmaya çalışmak için üfleyiciyi veya başka ısıtılan bir aleti kullanmayın.

Deri tamamen yıkandıktan ve kurutulduktan sonra deri kremi uygulayınız.
Islak ya da kirli deride kremi kullanmak kir veya suyunu deri içine sokacak ve daha hızlı bozunmasına neden olacaktır. Deri kremi, bisikletinizin deri nemli kalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca çevre kirleticilerinin deriye zarar vermesini önlemeye yardımcı olur.
İhtiyaçlarınız için özel olarak bir kremi seçebilirsiniz. Antimikrobiyal olan ve deri korunmaya yardımcı olan maddeler içeren deri klimalar var. Su yalıtımı sağlayan olanlar da vardır.
Motosikletin deri içine ovmak için az miktarda kremi ve yumuşak temiz bir bez kullanın. Tüm deriyi kapattıktan sonra, emilmesine izin vermek için yarım saat kadar bekletin. İkinci bir kat uygulamayı seçebilirsiniz veya temiz bir bezle ekstradan silin.

Deri ceketlerinizde, pantolonlarınızda ve paçavralarınızda petrol jöle kullanın.
Birçok sürüş aksesuarları deri malzemeden yapılmıştır ve bunları da korumak isteyebilirsiniz. Deri giysileriniz sanki kuruyor gibi görünmeye başlarsa, giysinin her yerine çok az miktarda petrollü jöle silin. Başka bir tabaka uygulamadan önce kurumasını bekleyin.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.