Deri Motosiklet Giyim Malzemeleri ve Ekipmanlarının Bakımı

Deri Motosiklet Montu, Eldiveni, Botu ve Çantalarının Bakımı


Deri motosiklet montu, deri eldiven veya deri motosiklet botu gibi malzemelerin bakımı, ter, yağmur, ıslak çim veya derin suyla ıslandığında göz ardı edilmemelidir. Mümkün olan en kısa sürede çıkartılmalı ve yavaşça kurutulmalıdır. Zorla kurutma, özellikle de ısı ile deri sertleşir ve küçülür. Birkaç döngüde botlar çöpe atılır. Islak olma eğiliminde olan çizme ve çantaları düzgün bir şekilde incelemek için bu kılavuzu takip edin.

Adımlar

Başlamadan önce derhal çizmeleri veya çantaları çıkarın ve silin.

Ürünleri havayla kurutun. Kuruma, 2 gün boyunca ıslatılmış olarak tamamen kurutulması için az ısı veya az miktarda hava dolaşımı ile yapılmalıdır. Botlar yalnızca yarı ıslanmışsa, bir gün içinde onları kurutmak iyidir. Açıkçası, her gün bir çift ıslatan biri iki veya üç çift çizmeyi döndürmelidir. Ayakkabılarınızın yanı sıra botlar için de kritik önem taşıyor. Soğuk ayağın hayatı tehdit edebileceği soğuk iklimlerde, mümkünse ıslak botlardan kaçınmanız önemlidir. Botlar Gore-Tex® astar içerse bile kuru tutulmalı aksi durumda ayaklarınızı ıslak ve soğuk hissedeceksiniz.

 

Ürünleri su geçirmez hale getirin. Botları veya çantaları su itici hale getiren birkaç ürün çeşidi vardır ve bunlardan birkaçını suya dayanıklı hale getiren iddia vardır. Bazı çizmeler su geçirmez astarlara ve fabrika bakımlarına sahiptir, ancak bunlar bile bakım gerektirir. Birkaç su geçirmez tipini düşünün, ancak çoğu zaman fabrika tarafından uygulanan ile uyumluluk sınırlıdır. Silikonla muamele edilen deri kolayca daha fazla silikon vb. Alır.

Su yalıtımı veya su itici uygulanmadan önce, bagaj temiz ve kuru olmalıdır. Ağır kir, ıslak bir fırça ile temizlenmelidir. Hafif tortular su veya solvent ile nemlendirilmiş bir bez ile silinebilir. Solvent hızlı bir şekilde buharlaşmanın avantajına sahiptir, bu nedenle su yalıtımı uygulamadan önce beklemek zorunda kalmazsınız. Deri korumanın ve korumanın en eski yolu, deri içindeki gözenekleri, lifleri ve boşlukları doldurmak için su ile uyumlu olmayan bir şey uygulamaktır. Antik Mısırlılar Arı Sütü'nü alabilirlerse kullanıyorlardı ve bugün bile bu bir premium ürün.

Bunların çoğu oda sıcaklığında sıvıdır. Onları dış yüzeye uygularsınız, ancak kısa süre sonra onlar su geçirmez kalitesini korumak için bunları tekrar ıslatın. Birkaç uygulama yapıldıktan sonra sıvı deri ile ıslanmış. Şimdi deri kalınlığı boyunca tüm alanları dolduruyor ve çoraplarına başlamaya başlıyor. Deri yumuşak ve hırıltılır ve ayaklarınızı rahat tutmak için artık ter almayabilir.

Alternatif, uygulandıktan sonra katı olan bir ürün seçmektir. Uygulamaya yardımcı olmak için çözücülü ve az ya da hiç yağ içermeyen kaliteli mumlar, deri yüzeyinde sabit kaldığından idealdir.

Arı balmumu pürüzsüz tam tahıllı (deri üstü) deri ayakkabı için maksimum su geçirmez nitelik ve dayanıklılık sağlar. Yağ ya da kromlu deri, herhangi bir fabrika kaplamasının çıkarılmasından sonra mumu kolayca kabul eder. (Gliserin ve Carnauba mumu, hem suda çözünür, genellikle parlak parlaklık ve sürtünme direnci için uygulanır). Bu geçici kaplamaları kaldırmak için, yeni bir çizme, artıksız deterjan veya yumuşak bir sıvı çanak sabunu kullanarak yumuşak bir fırça ile yıkanmalı ve su yalıtımı uygulamadan önce tamamen kurumaya bırakılmalıdır.

Arı balmumu ürünleri aynı zamanda bölünmüş, zımparalanmış, süet, kaba ve geri dönüştürülmüş deri korur. Bu malzemeler, dayanıklı kullanım için balmumu korumaya ihtiyaç duyarlar, ancak görünümlerini değiştirirler. Bal mumu, maruz kalan lifleri kaplarken ve yüzey boşluklarını doldurduğunda, bu en iyi olmayan tahıl malzemeler daha koyu ve kaygan hale gelir. Tabii ki, yağ, hayvansal yağ ve çam sopası ürünleri, görünüm veya kokunun önemli olduğu yerlerde kullanılamaz.

Gore-Tex® kumaş kaplı çizmeler, Gore-Tex® yoksa onlarla aynı şekilde korunmalıdır. Balmumu Gore-Tex®'i etkilemez ve Gore-Tex®, dış çizmeyi sudan ve diğer istismardan korumak için hiçbir şey yapmaz. Gore-Tex® gömleklerinin nefes alabilme yeteneğinden yararlanmak için deri içi yağlı, gresli veya yağlı olmamalı, böylece deri terden emilimini sağlayabilmelidir. Geceleri, bu nem Gore-Tex® vasıtasıyla buharlaşacak ve ertesi gün kullanım için kuru ve rahat bırakacak şekilde çizme dışına çıkacak. Gore-Tex® astarı ayağınızdan uzakta su tutacak, ancak balmumu, suyun önyükleme dış tabakası tarafından absorbe edilmesini veya deri ile astar arasındaki boşluğa sızmasını önleyerek botunuzu daha sıcak ve daha hafif tutacaktır. Deri ıslandığında bota 1½ kilo ekleyebilir.

Bal mumu, deri dış tabakasında sabit kalma kabiliyeti ve Arı balmağının üstün su direnci kombinasyonundan sonuç alır. Balmumu erime noktası yaklaşık 146 Fahrenhayttır. Çok kuru ve yağsızdır. Böylece bir kere uygulandıktan sonra sadece su geçirmez olmakla kalmaz aynı zamanda son derece dayanıklıdır. Bal mumu, tipik bir kullanımda deri sertleşmesini önlemek için yeterli yağlamayı sağlar. Deri yumuşamıyor, Obenauf'un deri yağını kuru deri için deneyin.

Gres, yağ, hayvansal yağ ve birçok balmumu formülü, giyiyor ve saklama sıcaklıklarında sıvı (veya en azından deri yoluyla geçebilecek kadar yumuşak). Yüzeyden uzaklaştıklarından ve deriden geçtikleri için kaçınılmalıdır. Yüzeyde etkili bir konsantrasyon sağlamak için sık tekrar uygulamalara ihtiyaç duyarlar. Bir süre sonra topuk sayıcıları ve kutu parmakları yumuşatır. Deri yumuşak ve süngerimsi hale gelir ve ürün çoraplarınızda görünmeye başlar ve tümü deri ile ıslatılmış olduğunu belirtir. Hayvan yağları kokulu, çürüyen deri olur ve mantar gelişimini teşvik eder; bir gün deri çok çürük, çizmelerinizi dantellediğinizde delik açar. Doymuş olan deri terlemeyi ememez ve yalıtım değerini kaybeder, böylece ayağınız peynir ve soğuk hissedilir.

Silikonlar, katı mumdan daha kolay uygulama sağlar, ancak daha az su direnci, dayanıklılık ve koruma sağlar. Silikonlar suya iki farklı yoldan direnirler. Birincisi balmumu, yağ, hayvansal yağ ve gres benzer: sadece su deri içinde yer kaplar, böylece su aynı alanı işgal olamaz. İkinci yöntem, yüzey gerilimini azaltarak suyun boncuk oluşturması ve "ıslatması" olmamasıdır. Bu, Floropolimerlerin işlevine benzer; ancak Floropolimerler - başarılı olduğunda - yüzey gerilimini daha da azaltarak yağ ve bazı çözücüler bile "ıslatamaz". (Bu nedenle floropolimer leke direnci açısından üstüntür.)

Su sistemleri (sulu silikon emülsiyonları) çözücü sistemlerin performansıyla uyuşmadığı için silikonlar genellikle su itici ürünler için çözücü sistemlerdedir. Çeşitli solventler işe yarayacak ancak her biri için avantaj ve dezavantajlar var. Yanıcı olmayan solventler çevre için kötüdür. Yanıcı çözücüler bile VOC'lerdir ancak bazıları diğerlerinden daha zararlıdır. Ayrıca çok sayıda yanıcılık vardır. Mineral ruhlar yavaşça kurur ama daha çabuk kuruyan solventlere kıyasla çok daha az tehlikelidir. Aerosol itici bile bir fark yaratabilir. C02 yanıcı değildir ve bir kaç gram kutu boşaltır. Propan İzobütan son derece yanıcıdır ve ağır ve ucuz olduğu için yarım kutuyu tüketiciye hiçbir kıymetle doldurmak için kullanılabilir. Polimerize silikonlar aslında basit silikon yağlarının daha iyi yıkanmasına direnç gösteren bir film oluşturuyorlar. Kovucu etkililiğin görünüşten daha önemli olduğu ağır iş uygulamaları için ağırlığa göre en az% 10 silikon olan bir ürün seçin. Ağır bir silikon formül, özellikle süet görünümünün balmumundan uzun ömürlü bir su geçirmezlikten daha önemli olması halinde, bölünmüş veya zımparalanmış deri veya deri / kumaş için mükemmel bir seçimdir.

Flüoropolimerler, leke korumak için tekstiller üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış ve tasarlanmıştır. Yapışma için kesinlikle temiz bir yüzey gerektirirler ve maksimum etkinlik için molekülleri yönlendirmek için değirmende 300 ° F (149 ° C) ısı kullanılır. Kusursuz şartlar altında uygulandıklarında iyi çalışıyorlar ve yalnızca artıksız deterjanla yıkandığında birçok yıkama için son buluyorlar.

Flüoropolimerler genellikle yağ ve leke iticilik için silikondan üstün olmakla birlikte genel olarak silikonlara, mumlara ve su iticilik için dolgu ürünlerinden daha düşüktür. Fabrikada uygulanan Tekstillerdeki floropolimer işlemler, kalıntıyı gidermek için artıksız deterjanla yıkayıp sonra Ütü Üzerinde Buhar ayarıyla tam etkinliğe geri döndürebilir.

Floropolimerler hangi yüzeye uygulandığına bağlı olarak tutarsız sonuçlar verebilirler. Tekstil değirmeni uygulamalarında olduğu gibi 300 ° F (149 ° C) sıcaklıkta pişirme imkânı çizmeler için imkansızdır ve maksimum iticilik için botları yeterince temiz tutmak zordur. Her durumda, floropolimerler giyim uygulamaları için daha iyi veya leke direncinin Ağır Hizmet su yalıtımından daha önemli olduğu süet ayakkabılarla sınırlı kalır.

Sulu mum veya polimerle kuvvetlendirilmiş mum gibi teknolojileri kullanan bazı çaprazlama ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ıslak deriye uygulanabilir. Bu, önceden çizmelerinizi hazırlamadığınızda çekici geliyor ve şimdi ıslak ıslanıyorlar. Bununla birlikte, sizi sıcak ve kuru tutmaya hazır olmadan önce uygulamanın ardından hala kurumaya başlamanız gerekir. Ne yazık ki, emülsiyon haline getirilmiş mumlar (polimerler ile veya polimerler olmaksızın), emülsiyon haline getirilmiş siliküller kadar etkisizdir. Balmumu, yağ veya silikon emülsifiye edildiğinde, su ile karışmasını sağlamak için bir sürfaktan kullanılır. Yüzey aktif madde artığı, suyun kendisine karışmasını sağlayarak iticiyi yener. Bu suyun dışına çıkma amacını çabucak yitirir.

Sıradan kullanıcı için birçok seçenek var. Arabadan kapıya hızlı bir çizginin, uygun bir şekilde uygulanan herhangi bir ürünü test etmesi muhtemel değildir. Ancak ciddi su geçirmezliğe ihtiyaç duyduğunuzda hiçbir şey Arı Balmumu kadar etkili veya uzun süre dayanmaz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.