Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Motosiklet Koruma Ekipmanları

Motosiklet kullanmak çok zevkli bir aktivite olsa da sürücüler için her zaman kaza tehlikesi vardır. Bu yüzden sürücülerin ve motordaki yolcuların gerekli güvenlik önlemlerini alması gerekir. Motosiklette doğru ekipmanları seçerek sürücülerin güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması gerekiyor. Motosiklet koruma ekipmanları motor yolculuğu yapacak herkes için yüksek güvenlik vadeden ürünlerdir.

Motosiklet kullanırken vücudun bazı bölgeleri çok tehlikelidir. Özellikle kafa ve boyun bölgesi çarpma riski en yüksek olan bölgedir. Bunun için sürücüler kask kullanarak gerekli önlemleri alabilir. Ancak sürtünme ve çarpmaya karşı diğer bölgelerde motor sürücülerinin dikkatli olması gerekiyor. Bunu sağlamak için de sürücüler motosiklet ekipmanı kullanmalıdır. Motosiklet dünyasında çok sayıda koruyucu ekipman sizleri bekliyor.

Motosiklet Koruma Ekipmanları Nelerdir?

Motosiklet ekipmanları birçok sürücü için soru işareti olabilir. Ancak son yıllarda motosiklet kullanan kişiler ekipmanlara daha çok önem vermeye başladı. Motor sürerken en çok darbe alabilecek bölgeler sırt, diz ve beldir. Bu yüzden ekipmanlardan ilki sırtlık, bellik ve dizlik olarak karşımıza çıkıyor.

Motor kullanırken dirsekler sürücülerin düşmeye karşı refleks olarak ilk kullandığı bölgelerdir. Bu yüzden sürücüler dirseklerini de koruma altına almalıdır. Bunun için de dirseklik kullanabilirsiniz. Bunun yanında omuz ve kalça da darbeye açık vücut kısımlarıdır. Motosiklet koruma ekipmanları arasında kalça koruma ve omuz koruma özelliği olan ekipmanlar da vardır. Bunun yanında sitemizde tam koruma sağlayacak body armour adı verilen ekipmanları da bulabilirsiniz.

Motosiklet Koruma Ekipmanları Seçimi

Motosiklet aksesuarları genel olarak koruyucu aksesuarlara sahip olarak üretilir. Ancak motor sürücüleri eksik olan, yeterli olmayan ya da aksesuar kullanmadıkları anlarda korumayı sağlayabilmek için motosiklet ekipmanları tercih etmelidir. Bu ekipmanlar farklı malzemelerden tasarlanır.  Sürücüler bir ekipman seçerken öncelikle vücut ölçülerine uygun, koruyacak bölgeyi tam olarak saracak bir ürün seçmelidir.

Motosiklet koruma ekipmanları sürücülere ve motor yolculuğu yapacak kişilere göre üretilmenin yanında darbe emici ve darbe dağıtıcı şekilde de tasarlanmalıdır. Sitemizde kask, pantolon, mont, ayakkabı gibi aksesuarların yanında üstün koruma sağlayacak ve güvenli motor yolculukları sunacak birçok ekipmanı en uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Pahalı montlar ve pantolonlar için bütçeniz yoksa motosiklet ekipmanlarıyla koruyucu önlemler alabilirsiniz.

Motosiklet Koruma Ekipmanları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Koruma Ekipmanını Almalıyım?

Koruma ekipmanı deyince ilk akla gelenler dizlik, bellik, sırtlık gibi koruma ekipmanlarıdır. Bu ekipmanlar özel kumaş ve darbe emici korumalardan üretilmiş olup herhangi bir kaza durumunda en az şekilde zarar görmeniz için tasarlanmış ürünlerdir. Güvenli bir sürüş için tüm koruma ekipmanlarınızın özellikle dizlik, bellik, sırtlık gibi koruma ekipmanlarınızın olması tavsiye edilir.

Motosiklet Koruma Ekipmanlarının Bedenleri Nasıldır, Ekipman Bedenimizi Nasıl Belirleyebiliriz?

Koruma ekipmanları çok çeşitlidir ve özellikleri farklılık göstermektedir. Örnek olarak bazı motosiklet dizliklerinin bedeni yokken bazılarının vardır. Ancak beden olarak almanız gereken yine kendi bedeninizdir. Aldığınız ekipman vücudunuzu sarmalı aynı zamanda rahatsız da etmemelidir.

Koruma Ekipmanı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motosiklet koruma ekipmanlarının bedeninize, vücudunuza uygunluk, korumalarının ve kullanılan malzemenin kalitesi öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız koruma ekipmanının korumalarının güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir.

Koruma Ekipmanlarının Ömrü Ne Kadardır?

Motosiklet koruma ekipmanları iyi seçilmesi gereken aksesuarlardandır. İyi seçilen bir dizlik, bellik, sırtlık uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak koruma ekipmanı artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor anlamına gelir. Motosiklet koruma ekipmanları iyi seçilmesi gereken aksesuarlardandır. İyi seçilen bir dizlik, bellik, sırtlık uzun yıllar bir kazaya maruz kalmadığı sürece sürücüyü korur. Ancak koruma ekipmanı artık incelmişse, koruma yerleri aşınmışsa ömrünü tamamlamış, değişime ihtiyaç duyuyor anlamına gelir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.