Ekstra Koruma Sağlayan Motosiklet Montları

Motosiklet sürücülerinin yolculuk hayatlarında olması gereken motosiklet montu ve kask, işin tehlikeli kısmını absorbe etmek için önemlidir. Yıl boyunca farklı mevsimsel olaylar ve tehlikelerle karşı karşıya kalan sürücülerin, kendisini dış etkenlerden koruyabilmesiiçin müthiş bir destek sağlayan motor montları, kaza anlarında sürücünün vücudunu maksimum oranda korumayı başarıyor. Elbette her motosiklet montu yüzde yüz korunaklı değildir. Özellikle kumaş ve koruma kalitesi düşük, sadece soğuğakarşı koruma sağlayan mont modelleri, yeterince ideal değildir.

Sürücüler için yüksek seviyede bir mont koruması gerekiyor. Zira kaza anında sürücüler sürüklenebilir, motor ya da bir aracın altında kalabilir, vücuduna bir şeyler batabilir, sert darbe alabilir. Tüm bu yaralanma ihtimallerinde sürücünün vücut bütünlüğünü ve omurilik, boyun gibi hayati önem taşıyan bölgelerini koruyabilmesinin yolumotor kaskı ve montundan geçiyor. Motor montu, öncelikle kumaşı ile sağlam bir koruma sunmalıdır. Motosiklet kullanıcısı montunu giydiğinde kendini içinde rahat ve güvende hissetmelidir. Montlar kısa, sürücü eğildiğinde belin açılacağı model yerine daha uzun tercih edildiğinde soğuğa karşı ekstra bir önlem alınabiliyor.

Korunaklı Motosiklet Montu Nasıl Olmalı?


Korunaklı motosiklet montları
, ekstra aparatlara sahiptir. Mont tasarımcıları, güvenliği en üst noktaya taşıyabilmek için montlara tak – çıkar özellikte aparatlar tasarlıyor. Bu aparatlar sertifikalı ürünlerdir, ayrıca satılabiliyor. Sürücüler, mevcut montlarını daha dayanıklı hale getirmek istediğinde mont aparatlarından satınalarak omuz, dirsek ve bel gibi önemli bölgelerini koruyabiliyorlar. Motosiklet montları bilindiği üzere daha sert kumaşlardan yapılıyor. Bu koruma aparatlarıda Cordura, Kevlar gibi güçlü malzemelerden yapılıyor ancak sürücünün hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak tasarımıyla öne çıkıyor. Profesyonel motorcuların da kullandığı aparatlar, motor montlarının daha işlevsel olmasını sağlıyor.

Dört Mevsim Motosiklet Mont Modelleri


Motosikleti sadece bahar ve yaz aylarında kullanmayıp hayatının her döneminde kullanan sürücüler için yazlık motosiklet montları yetersiz kalıyor. Ekstra kışlık motor montu almak ise çoğuzaman tercih edilmiyor. Sürücüler çareyi dört mevsim motosiklet mont modellerinden satın alarak buluyor. Bu montlar, hava alabilen yapısı, soğuğa direnci, darbeye karşı sunduğu koruma ile dikkat çekiyor. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.