En İyi Motosiklet Eldiveni

Soğuktan, sıcaktan, darbeden,sürtünmeden daha birçok şeyden koruyan motosiklet eldivenleri, onlarca farklı markaya, modele sahiptir. Motor sürücüleri, kendileri için tasarlanan eldivenlerden aktif yararlanıyor. Özellikle yıl boyunca motor kullananlar ve kurye motorlar, ünmeden daha birçok şeyden koruyan motosiklet eldivenleri, onlarca farklı markaya, modele sahiptir. Motor sürücüleri, kendileri için tasarlanan eldivenlerden aktif yararlanıyor. Özellikle yıl boyunca motor kullananlar ve kurye motorlar, eldivenleri sayesinde daha güvenli yolculuk yapıyorlar. Motor eldivenlerinde farklı onlarca model olması çoğunlukla seçim yapmayızorlaştırıyor. Örneğin deri, tekstil ve farklı kumaş türleri şaşırtıcı olabiliyor. Öte yandan eldivenlerin parmaklı – parmaksız ayrımı olması işlerizorlaştırabiliyor.

Motor kullanırken tercih edilecek olaneldivenler nasıl olmalı? Parmaksız eldivenler daha işlevsel gibi görünüyor ama yeterince güvenli mi? Bu sorular bir nevi filtre görevi görüyor. En iyi motosiklet eldiveni daima parmaklı eldiven modelidir. Parmaksız eldivenler parmak bölgesini korumaz, his kaybı ya da batma, sürtünme gibi sorunlarınyaşanmasına neden olur. Motorcu yere düştüğünde kendini koruyabilmek içinellerinden destek alır. Bu desteği sağlarken ellerin yüzde yüz korunaklı olmasıgerekiyor. Parmak bölümünün açıkta kalması ellerin zarar göreceği anlamınageliyor.    

Güvenli, keyifli, kaygılardan uzakbir motor yolculuğunda kask, mont, eldiven gibi temel motor aksesuarları ihmal edilmemelidir. Bilindiği gibi motosiklet aksesuarlarında farklı modeller ve materyal farklılıkları var. Aksesuar alışverişinde fiyata değil kaliteyeodaklanıldığında en iyiye ulaşılabiliyor. Eldiven seçiminde de ellerin sürüşesnasındaki görevi, kaza ihtimalinde karşılaşılacak tehlikeler düşünülerekhareket edilmelidir.

Motorcu Eldiveni Neden Gerekli?

Motorcu eldivenleri, motoru her ne amaçla kullanırsa kullansın tüm sürücüler için gerekli temel aksesuarlardan biridir. Kaza raporları incelendiğinde kask ve mont kadar motor eldivenlerininde koruyucu olduğu gözleniyor. Eller, motoru kontrol eden direksiyonu yönettiğinden her ne olursa olsun koruma altına alınmalıdır. Eğer yaz mevsimiyse nefes alabilen, terletmeyen kumaşta bir eldiven; kış mevsimiyse sıcak tutan bir eldiven tercih edilmelidir. Her iki eldivenin ortak noktasıgüvenlik olmalıdır. Eldivenin dış bölümünde koruyucu destekler, eklemler ve üst bölüm darbeye hazırlıklı yapıda olmalıdır.  Motosiklet aksesuarları satın alırken önce güvenlik sonra estetik görünüme dikkat edilmelidir. Zira görsel yönden cezbedici bir aksesuar yeterince güvenli, kazaya karşı korunaklı olmayabilir. Eldivenlerinteknik özelliklerine dikkat edilirse kaliteli olup olmadığı anlaşılabilir. Böylece güvenli alışveriş gerçekleşir. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.