Ergonomik Motosiklet Aksesuarları
Motosiklet aksesuarları grubunu oluşturan tulum, pantolon, mont, bellik, kask, bot, eldiven ve boyunluklar belli bir standarda uygun tasarlanıyor. Motosiklet kaskı dâhil her bir ürün, beden ölçülerine sahiptir. Bu nedenle kask alırken ölçüye özen gösterilmesi, hareket özgürlüğüne dikkat edilmesi önerilir. Büyük kask en ufak bir darbede hatta sarsılmada bile kafadan çıkabilirken küçük kask ise dar olduğu için sürücünün hareketini kısıtlar, odağını kaybetmesine sebep olur. Ergonomik yapıya sahip aksesuarlar denince akla gelen şey insan vücuduna ve kullanımına uygunluktur. Özellikle motosiklet montu, tulumu ve iki parçalı pantolon & mont modelleri vücutla ölçülü olmak zorundadır. Çoğu zaman günlük kıyafetlerin üstüne giyilen pantolon ve tulumlar, işlevsel olduğu için yaygın kullanılıyor. Motosiklet sürerken korunaklı giysiler giymek ama aynı zamanda işe, okula veya herhangi bir yere giderken giyilmesi gereken kıyafetleri dış etkenlerden korumak mont, tulum gibi motor aksesuarlarıyla mümkün oluyor.

Ergonomik motor aksesuarlarında kasklar ele alınmalıdır. Çünkü açık kask, kapalı kask, çeneden açılır kapalı kask, yarım kask gibi birçok motosiklet kaskı modeli bulunuyor. Her ne kadar önerilen kask modeli tam kapalı kask olsa da her kask için kafa yapısı, kaskın şekli, tasarımı ve malzemesi önemlidir. Kask takıldığı andan itibaren sürücü için kask, hem dışarıdan gelen sesleri en aza indirgemeli hem darbe veya kaza ihtimalinde kendisini korumalı hem de kafasını sağa sola hareket ettirmede kısıtlayıcı olmamalıdır. Tüm bu özellikleri barındıran ergonomik motosiklet kaskı modelleri her sene farklı markalar ile birlikte piyasaya sürülüyor.

Üreticiler, motosiklet kaskı ve giysi üretiminde her zaman insan ölçülerini esas alıyor. Motor üzerindeki pozisyon sebebiyle giysi şekil değiştirebiliyor. Sürücünün her hareketine uyum sağlayacak, yol boyunca birçok şeyi absorbe edecek, kaza anlarında sürücüleri çok yönlü koruyacak olan motor giysileri, her zaman kaliteli standartlarına uygun üretilir ve birçok testten geçirilerek piyasadaki yerini alır. Motosiklet kaskları için birçok sertifika bulunuyor. Güvenlik testlerinden geçerek sertifika ve kalite belgesi alan kasklar, sahip oldukları sertifikaların bilgisi ile birlikte satışa sunuluyor, böylece motor kullanıcıları motor aksesuarı satın alırken kişisel kalite ayrımını yapabiliyor. Ürünlerin vücut üzerindeki duruşu, işlevselliği, materyali, kalite kontrolü gibi her detay, piyasanın gün geçtikçe daha kaliteli ürünlere sahip olduğunu gösteriyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.