Full Donanımlı Kapalı Kask Hayat Kurtarır

Full Donanımlı Kapalı Kask Hayat Kurtarır

Hızlı ve bilinçli motorcuların kadim dostu olan kasklar, hayat kurtarıcı olması sebebiyle her motor sürücüsünün en temel ihtiyaçları arasında yer alır. Kapalı kask, sadece havalı bir görüntü sunmaz aynı zamanda sürücülerin seyir halindeyken daha güvenli ve donanımlı olmasını sağlar. Trafik kazalarının sonuçlarına bakıldığında kask takan ve takmayan sürücülerin durumu ortaya çıkıyor. Ölümcül kazaların büyük bir oranı kask takmamak sebebiyle gerçekleşiyor. Kapalı kask, sürücünün başını tam kapasite sarmalayarak metal ve dayanıklı dış gövdesiyle her türlü darbelerden koruyor ve kaza anlarında sürücünün ölümcül darbe almasını önlüyor.  Motosiklet kaskları açık kask, yarım kask, full donanımlı kapalı kask şeklinde sınıflandırılır. Yarım ve açık kasklar daha çok scooter tarzı motorlarda kullanılır. Karşılaştırma yapıldığı takdirde yarım kaskların gereken korumayı tam sağlamadığı ve full donanımlı denilen kapalı kaskların çok daha iyi koruma sağladığı görülüyor. Açık ve yarım kasklar görünürde sevimli bir imaj çizse de söz konusu şey sürücünün güvenliği olduğunda motor eğitmenleri ve deneyimli sürücüler tam donanımlı kaskların daha güvenilir olduğunu vurguluyor.

Kapalı kask; baş bölgesini iç destekleriyle çepeçevre sarmalarken sürücünün kontrol gücünü kısıtlamıyor, çene ve boyun bölgesinde hareket engeli oluşturmuyor. Kapalı kask sadece dayanıklı materyal kullanılarak hazırlanmayıp ayrıca sürücünün seyir halindeyken rahat ilerlemesini sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Vizörleri güneş ve yağmura karşı korunaklı olup, görüş kalitesini en üst düzeyde sağlayarak sürücüye kaliteli bir kask deneyimi yaşatıyor.  Kapalı kask alırken sürücülerin kafa yapısına uygun ölçülerde kask alması önerilir. Fazla sıkı veya geniş bir kask sürüş esnasında sıkıntı yaşatarak sürücünün dikkatini dağıtarak kaza riskini çoğaltır. Kaliteli bir sürüş keyfi, güvenli bir yolculuk için mutlak suretle kask takılmalı ve bu kaskın teknik alamda tam kapasite özellikler barındırması gereklidir.

Motosiklet aksesuarları, her sürüşte yeni bir ihtiyacın doğması sebebiyle çeşitlilik gösterir. Motorcuların ihtiyaçlarını önceden düşünerek kaliteli ürün satışı sağlamayı hedefleyen ve geçmişten bugüne müşteri memnuniyetiyle dikkat çeken motosikletaksesuarlari.com mağazası, motor tutkunlarına kask, eldiven, motosiklet çantası vb tüm aksesuarlar üzerine hızlı ve güvenilir bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Kapalı kasklar ve kapalı kask fiyatlarını https://www.motosikletaksesuarlari.com/kapali-kasklar linkinde bulabilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.