Giyilebilir Motosiklet Aksesuarları
Motosiklet aksesuarlarını giyilebilir ve kullanılabilir olarak sınıflandırabiliriz. Zira motor sürücüleri için tasarlanan giysiler ve aksesuarlar ile motora özel tasarlanan teknik teçhizatlar aksesuarların bütününü oluşturuyor. Motosikletler için olan aksesuarlar genellikle; branda, motosiklet bagajı, çantası gibi ürünlerdir. Giyilebilir motor aksesuarları ise; kask, motosiklet montu, motosiklet eldiveni, tulum, motosiklet pantolonu, ceket, Balaklava, bere, termal içlik ve bot modellerinden oluşuyor. Her bir içlik mevsimlere göre tasarlanıyor. Motosiklet montu yazlık, kışlık ve mevsimlik tasarımları ile öne çıkıyor. Sürücüler mevsimlere göre tasarlanan aksesuarlar ile soğuktan veya sıcaktan etkilenmiyor, nefes alabilen yapılarda giysiler ile hem korunaklı hem de konforlu yolculuklar gerçekleştiriyor. Motosiklet aksesuarları tasarımlarında kumaşların yapısı büyük önem taşıyor. Kumaşlar ekstra destekler ile birlikte kullanılarak bel, gövde, dirsek gibi hayati noktaları koruyacak motosiklet kıyafetlerine dönüşüyor.

Giyilebilir ürünler arasında en çok kasklar zorunluluk taşıyor. Kask, yasalarla zorunlu kılınmış bir motosiklet aksesuarı. Motosiklet kaskı, motosiklet satın alındığı gün satın alınmalıdır. Kaza istatistiklerine göre ölümlü motor kazalarının sebebi kafa travmaları oluyor. Kask takmak zorunluluktan değil bilinçli sürücü ve gönüllülük esasıyla olmalıdır. Kask da tıpkı diğer aksesuarlar gibi sürücüyü korumak, motor sürüşünü keyifli hale getirmek için gereklidir. Motosiklet süratli bir araç olduğundan oldukça gürültülü bir yolculuk sunar. Bu gürültüyü minimize etmek kasklarla mümkün oluyor. Sesi azaltan, sürücünün dikkatini dağıtan unsurları önleyen kasklar, kaza anlarında ölümcül darbelerden koruyor.

Motosiklet aksesuarları kapsamında önemli diğer giysiler mont ve eldivenler. Motor montu sadece soğuktan korunmak için giyilmemeli. Montun gövde kısmı ile birlikte dirseklerinde ve bel kısmında yer alan korumalar sürüş esnasında sürücüyü sarmalıyor. Üstelik motorda öne doğru eğilen sürücünün belinin açılmasını, soğuğa hazırlıksız yakalanmasını da önlüyor. Soğuktan koruyan, darbelere karşı bedene siper olan ve hareketleri kısıtlamadan yolculuk yapılmasına zemin hazırlıyor. Motosikletin her zaman için pratik ve güvenilir bir ulaşım aracı olması motosiklet aksesuarlarına bağlıdır. Aksesuarların sürekli ihtiyaçlara göre yenilenmesi, geliştirilmesi ise sürüşleri paralel oranda güvenli kılıyor. Elbette sürücülerin bilinçlenmesi ve motor aksesuarları konusunda bilgi sahibi olması gerekiyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.