Güvenli Motosiklet Yolculuğu için Aksesuarlar

Motosiklet yolculuğu otomobile göredaha hızlı, pratik ve eğlencelidir. Trafikte hiç sorun yaşamaması motosikleti daha avantajlı kılıyor. Motosikletler birçok açıdan avantaj sağlıyor ancak gerekli motosiklet aksesuarları kullanıldığında güvenli hale geliyor. Motosiklet kaza istatistikleri incelendiğinde kazalarda ciddi zarar gören,hayatını kaybeden kişilerin motosiklet kaskı, motosiklet montu ve motosiklet eldiveni gibi koruyucu aksesuarları kullanmadığı ortaya çıkıyor. Hafifkazaların incelenmesinde ise aksesuarların rolü fark ediliyor. Motosiklet birçok kişi için kolay ulaşım imkânı sunarken yine birçok kişi için ise bir tutku kabul ediliyor. Motosikletle ülke ve dünya gezisi yapmak bu tutkunun yansımasıdır. Motosikletlerin güvenli olacağı dünya motosiklet aksesuarlarından geçiyor. Aksi halde motosiklet hızlı fakat tehlikeli olarak anılmaya devam edecek.

Temel Motosiklet Aksesuarları Nelerdir?

Motosiklet aksesuarları sürücülerintemel ekipmanlarıdır. Motosikletin ihtiyaç duyduğu tüm araç gereçler gibi sürücüleri koruyacak giysiler de aynı derecede önem taşıyor. Güvenli bir sürüş içingerekli olan motosiklet aksesuarları kask, mont ve eldiven üçlüsünden oluşuyor. Motosiklet pantolonu, tulumu ve botu ise diğer önerilen motor aksesuarları arasında yer alıyor.

Motosiklet Kaskı: İdeal bir motosiklet kaskının her anlamda donanımlı olması gerekiyor. Kaskın dış kabuk yapısının darbelere karşı korunaklı, vizör camının güneş ışınlarına ve çizilmelere karşı dayanıklı, iç kısmı oluşturanastarın, yanak pedlerinin ise nefes alabilen yapıya, tak çıkar özelliğe sahip olması aranılan kask özellikleridir.

Motosiklet Montu: Yazlık, kışlık, mevsimlik gibi farklı motosiklet montları, sürücülerin can güvenliğini sağlayan en önemli aksesuarlardan birisayılıyor. Mont türleri kendi içinde modellere ayrılıyor. Kaliteli bir motor montu her anlamda korunaklı olmalıdır. Bel, gövde, dirsek desteği sağlayan mont modelleri, olası bir kazada sürücüyü çok yönlü koruyor. Sağlıklı bir sürüş için mevsime özel motosiklet montu mutlaka giyilmelidir.

Motosiklet Eldiveni: Yeterince değeri anlaşılamayan ancak sürüş esnasında eksikliği hissedilen kask ve mont kadar önemli diğer motor aksesuarı motosiklet eldivenidir. Motosiklet eldiveni yazın sıcaktan, güneş ışınlarından; kışın ise soğuktan korumaya yardımcı olur. Yazın kayganlaşan eller, kışın soğuktan his kaybı yaşar. Her iki ihtimalde de sürücü hâkimiyetini kaybeder. Bu durumun önüne geçmek için bir çift motorcu eldiveni almak hızlı, kolay ve etkili bir çözümdür. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.