Güvenli ve Uzun Ömürlü Motosiklet Aksesuarları
Motor kullanıcılarının ideal özelliklere sahip, bakımı yapılmış konforlu bir motora binmesi tek başına güvenlik sağlamaz. Bütün bilinçli motor sürücüsü aksesuarların önemini kavramalıdır. Her yıl yayınlanan kaza istatistiklerinde motosiklet kazalarının ne denli büyük bir yere sahip olduğu gözler önüne seriliyor. Motosikletler ulaşımda hızlı ve pratik araçlar olduğundan günlük yaşamda ve paket servislerinde çok sık tercih ediliyor. Motosikletleri güvenli ulaşım araçları haline getirmek için motosiklet kaskı, montu, eldiveni gibi üç temel motosiklet aksesuarı gereklidir. Motor kaskı yasalarla zorunlu kılınan bir aksesuar olduğu için birçok sürücü sırf bu yüzden de olsa kask kullanarak güvenlik önlemi alıyor. Elbette kask tek başına yeterli koruma sağlamıyor. Diğer motor aksesuarları da aktif kullanılmalıdır. Özellikle de paket servisi yapanlar, motorla kargo dağıtımı gerçekleştirenler tam teşekküllü bir şekilde trafiğe karışmalıdır.

Motosiklet eldivenleri kask kadar önemli

Motosiklet eldivenleri mevsimsel olarak ele alınabilir. Yaz aylarında eldiven takmak kulağa saçma gelebilir ancak aktif motor kullanan her sürücü bilir ki yaz sıcağında bile sürücülerin eldiven gibi bir korumaya ihtiyacı vardır. Sürücüler, yaz güneşinde sürekli motor kullanırken eller güneşin hedefi haline geliyor. Güneş deri deformasyonuna neden oluyor, ellerde deri hastalıklarına yol açabiliyor. Yazlık motosiklet eldivenleri elleri terletmeyen ve nefes alabilen yapısıyla büyük rahatlık sağlıyor. Kışlık motosiklet eldivenleri ise çok daha önemlidir. Çünkü sürücüler kışın soğuk gibi güçlü bir dış etkene karşı savunmasız kalıyor. Kışlık eldivenlerin içi yumuşacık, sıcak dolgulu dış üst bölümü ise sert kabuk yapısına sahiptir. Soğuk ellerin his kaybına uğramasına neden olduğu için sıcak bir eldiven ihtiyaçtır. Sürücüler güçlü bir eldiven ile kaza esnasında yere düşerken elleri ile kendilerini güvenle koruyabiliyorlar. Eldivenin kabuk yapısı ele yabancı cisim batmasını önlüyor.

Motosiklet montu gövde için güvenli koruma sağlıyor

Kaza esnasında gövdeyi koruyacak tek motosiklet aksesuarı elbette gövde ve dirsek koruması olan motosiklet montlarıdır. Yazlık ve kışlık olarak üretilen motosiklet mont modelleri, sürücülerin belini, gövdesini hem soğuktan hem de darbe almaktan üstün bir performans ile koruyor. Motor aksesuarları rahatlık temelinde güvenlik sağladığından sürücüler mont giyerken sürüş performansından ödün vermiyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.