Hızsızlığa Karşı İlk Önlem: Motosiklet Kilidi
Her motosiklet kullanıcısının problemlerinden veya endişelerinden biri motosikletin çalınma ihtimalidir. Her ne kadar branda, garaj ve benzeri önlemler alınsa da yeterli gelmiyor. Usta bir motor hırsızı için gözüne kestirdiği motosikleti çalmak sadece birkaç dakika sürebiliyor. Hal böyleyken motosikletler için hırsızlığa karşı daha yüksek koruma sağlama gerekliliği ortaya çıkıyor. Branda ve garaj korumasının yetersiz kaldığı çalınma olaylarına karşı neler yapılabilir inceleyelim.

Motosiklet Kilidi Satın Alın

Motosiklet kilidi; disk kilidi, alarmlı disk kilidi, kablo kilit veya zincir kilit şeklinde çeşitli sınıflara ayrılıyor. Hepsinin yegane amacı motoru hırsızlara karşı korumaktır. En ideal kilit sistemi hangisidir diye soranlar için alarmlı disk kilitleri önerilebilir. Her kilit gereken korumayı sağlıyor fakat alarmlı olan kilit sistemleri harekete karşı duyarlı olduğundan elbette daha yüksek koruma sağlayabiliyor. Özellikle garaj gibi kişisel alanlar için alarmlı motosiklet kilitleri büyük fayda sağlıyor. Zira harekete duyarlı bu kilitler açık halanda kedi ve köpek gibi sokak hayvanlarının hareketlerinden ötürü gereksiz bir şekilde ötüp gürültü kirliliği yaratabiliyor. Sokakta, bina parkında bırakılan motorlar için ise en ideal sistemlerden biri kablolu zincir kilitlerdir. Zincir kablo motosiklet kilidi; dayanıklı materyali ile hırsızlara karşı caydırıcı bir rol oynar. Disk kilitleri genellikle motosiklet direksiyonuna uzanan hatırlatma kablosu sayesinde hem sürücülere tekerlekte kilit olduğunu hatırlatıyor hem de olası bir hırsız müdahalesinde hırsızların vazgeçmesine sebep oluyor. Çelik materyali ile yüksek koruma sağlayan kilit sistemleri, motor sahiplerinin güvenle araçlarını park etmesine fırsat veriyor.

Motosiklet aksesuarları Listenize Kilitleri Eklemeyi Unutmayın

Her motor sahibi motor aldığında veya mevcut ekipmanları eskidiğinde motosiklet aksesuarları alışverişi yapar. Bu alışverişlerde listeye eklenmesi gereken önemli aksesuarlardan biri motosiklet kilitleri olmalıdır. En güvenilir semtlerde dahi hırsızlık olayları vuku bulurken motosikletin çalınması işten bile değildir. Hırsıza karşı tedbirli olmak için motosiklet alışverişi yapıldığında kilit sistemleri incelenmeli, mevcut motor kilidinizin ne durumda olduğunu gözlemleyerek gerekliyse yenisini almalısınız. Motosiklet kilit sistemlerini görmek, model ve fiyat incelemesi yapmak için motosikletaksesuarlari.com’un motosiklet kilitleri kategorisini inceleyebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.