Icon Kask Modelleri
Işığı ve gücü olan havalı genç sürücüyü çeken ICON Motorsports ve çılgın pazarlama departmanı milenyumun bir bölümünden beri başları döndürüyor. Eşit derecede kaliteli ve yalnızca biraz daha az şok edici, Scorpion Sports da sizi kendine çekmeye ve “Takılı Kalmanız” için çalışıyor. Ama gerçekte bu kasklar neden yapılmış? Gerçekten daha kalınlar mı? Bu markalarla tecrübesi olan biri olarak, sizi Scorpion ve icon kaskları derinlemesine incelemeye davet ediyorum.

Açık pazarlama kampanyalarının arkasında, bu iki kask üreticisi hatırı sayılır derecede çok zenginliğe sahiptir. Sınırlı üretim grafikli sürekli yenilenen kasklarla her sezon rekabet ediyorlar. Her seçim sürekli olarak sanayi kadar uydurur, son stilleri, moda ve anti-moda ile, mevcut olmanın ne demek olduğunu yeniden tanımlra. Ancak, tüm duman, aynalar, ve çılgın yangın-çıkışları aracılığıyla, yakından bakarsanız, ikisi de  benzersiz teknolojileri bir dizi kanıtladığı gibi güvenlik ve fonksiyon olağanüstü bir bağlılık sergiler.

ICON’un ve Scorpion’un sunmak zorunda olduğu kaskların listesine bakarak başlayalım. Bu seçim setlerini “Spor”  ya da “Gezi” kategorilerine ayırmak zordur çünkü bunlar epeyce çok yönlüler.ICON çok basit işler, 3 tane standart tüm yüz kaskı seçeneği ve bir tane topraktan esinlenilmiş tüm yüz seçeneği. Bu kaskların fiyatı sundukları özelliklere göre her seviyede artarlar. Kask modeli seçmek kolaydır, grafik seçmek daha zor olabilir. Kaskları birçok farklı tür sürücülere kolayca uygun olmasına rağmen, spor ve akrobasi sürüşü ile heyecanlı sürücülere doğru bir tutum takınmışlardır.
Scorpion 6 tam yüz kaskı, açık yüz, yarım kask ve toprak kaskı çeşitlilikleriyle birlikte sunmuştur. Scorpion daha geniş fiyat tabakalarında daha fazla ürün sunarak, ağını daha büyük bir pazara taşır. Dahası, Pazarlamada ve kasklarını, sürücü tiplerinin tamamına olması için tasarlamalarında iyi iş ortaya koymaktadırlar. “Spor” ve “gezi” gibi kaskları gözden geçirdik, ancak hemen fark ettik ki, başka olaylarda da aynı şekilde zevk verebiliyor bu kasklar.

GÖRÜŞ:ICON sürücüleri, kim olduğunuzu biliyorsunuz. Eğer bu sizin oyununuzsa, bütçenizin ne kadar izin verdiğine bakın ve ona göre seçiminizi yapın. Ne kadar çok öderseniz, o kadar çok özellik alacaksınız. Scorpion sürüceleri daha eklektik bir topluluktur. Hangi tür bisiklet sürerseniz sürün, tarzınıza ve kişiliğinize uyan bir Scorpion kaskı bulabilirsiniz.

Peki bedenden ne haber? İç kafa şekli, iç kaplamaların kalitesi ve uyumuyla birlikte, bu kaskların başarılı olmasında önemli bir rol oynar. ICON, ufak bir seçki sunsa da, gerçekte büyük çeşitlilikte iç şekillere sahiptir. Variant, yuvarlak oval, Alliance, orta derecede oval, Airframe dar ve Airmada uzun ovale en yakın olandır.
Scorpion en çok orta derecede ovalin üzerine düşmektedir. Sonuçta, en yaygın kafa şekli budur. Bu trendin bir istisnası modüler bir kask için sürpriz bir şekilde uzun ovale uyan  ’dür. Aslında, daha oval bir kafayapısı olanlari çin,  EXO-900 en iyi modüler seçenektir. Yuvarlak oval EXO-400 ve az bir şey oval EXO-1100 gibi birkaç farklı değişik tipleri de vardır. Kaskın içi düşünülünce, iki marka da bu konuya maharetle yaklaşmaktadır. Icon, yanak koruyucularını, özenle, peluş materyaller kullanarak ve detaya dikkat ederek tasarlamış ve üretmiştir. Bu içerdekiler, rahat ve şıktırlar, böylece ICON adını öne çıkarırlar. Scorpion, ayarlanabilir bir kesimli yanak koruyucularının rastgele şişmesini sağlan Airfit sistemiylle daha teknik bir açıdan yaklaşmaktadır. Daha iyi bir kesim, Scorpion takımı tarafından kasıtlı bir seçim olan şokun emilmesine ve en üst düzey korumaya,yol açar. Hydradry (ICON) ve Kwikwick2 (Scorpion) şeklinde nem emicileri vardır ikisinin de.
 
GÖRÜŞ:Ben şahsen kafa şeklimden dolayı. ICON kasklarını daha rahat buluyorum. Ek olarak, ICON kesinlikle daha iyi bir ilk izlenim veren daha yumuşak, peluş malzemeler kullanıyor. Scorpion kaskları, Airfit sistemi dolayısıyla orta derecede oval olan sürücülerin çoğu için uygun kesimi sunmaktadır.
Kesimin dışında, iki marka da sürüş deneyiminizi daha zevkli hale getirecek bir çok diğer rahatlık verici şeyler önermektedir. Hadi birkaç kategoride inceleyelim.
İç Güneşlikler – Icon’un hiç yoktur. Scorpion, sol elinizin bir hareketiyle güneşliklerin indirilmesine izin veren bir hızgörüş çalıştırıcısı kullanmaktadır. Bu parçalar da değiştirilebilirdir.
Yüz korumaları – Hem Icon hem Scorpion bir yüz koruma mekanizmasına sahiptir. Deneyimlerimden hareketle, Scorpion’unki daha kolay ve daha hızlı. Ancak ICON’un yan plakaları kaskın grafikleriyle uyuşan kaplamaları vardır.  Bu mekanizmayı kaplar ve daha çok “bitmiş” görünümü verir. İki marka da anti-sis  kaplamaları kullanır.
Tahliye – Her marka kendi sistemini en iyi diye sunar ancak ben berabere diyorum. ICON ve Scorpion güzel bir tahliye sistemine sahipler ancak ikisi de diğer ürünlerinden üstün bir amiral gemisi modeli sunar. (EXO-1100 ve Airframe)
GÖRÜŞ:ICON’un özellikleri kullandıkları materyallerde ve ürünlerinin dizaynlarındadır. Sonuç yüksek kalite üründür ancak fazla dikkat çekici şeyleri yok. Scorpion kasklara hava pompası,inen güneşlik ve yüz koruması kilidi gibi daha interaktif eklentiler sunar. Ayrıca Scorpion kaliteli malzemeler kullanır, yani daha fazla özelliği daha iyi fiyata alabilirsiniz.
Ayrıca geçmiş özellikleri ve uyum kazma, kabuk yapım karşılaştırması ile ilgili birkaç nokta vardır. Amerika’da gerekiği gibi, her marka DOT sertifikası taşımaktadır. Scorpion bunu bir adım daha ileri taşıdı son kasklarında ve Avrupai ECE standartlarını da ekledi. SNELL M2010’u  karşılaşayacak olan Scorpion EXO-R2000’nin çıkışı da baharda gerçekleşecek. ICON, ürünlerini farklılaştırmaz, tüm kaskları DOT ve “Dünya” standartlarına göre tasdik eder. Bu basitçe, kaskın DOT, ECE (Avrupa), SAI (Avustralya) ve SG (japonya) standartlarını aynı anda karşılaması anlamına gelmektedir.
Scorpion yeni EXO-R2000’de kullanılan TCT Composite Shell teknolojisi ile 2013 için büyük bir hazırlık yapmıştır. Bu kaskı, SNELL M2010 standartı için kalitelerindirmede bu katkısı olan faktörlerden biridir. Ancak ICON, yıllardır karbonfiber seçenekler üretiyor ve kasklarının geri kalanı hep fiberglas. Karbonfiber ağırlık olarak da çoğu dünya standartlarını geçmesi gereken bir kalite olan enerji emilimini geliştirme konusunda açık bir avantaja sahiptir.
GÖRÜŞ:Çoğu Amerikan yarış müsabakaları, ICON gerektirebilecek etkinliklere katılım için SNELL 2010 sertifikası gerektirir. Saf koruma düşünüldüğünde, oyum fiberglaslı ya da daha da iyisi karbonfiberli her şeye gidiyor.
İkisinin arasında ICON ve Scorpion büyük olasılıkla her yıl kask endüstrisine yeni grafik gelişiminin en geniş kaynağı olarak görülmektedirler. EXO-400, ya da Airframe Pleasuredome,  gibi absürt, sınırları zorlayan sanat eserleri düşünüldüğünde, kask üreticileri dünyası bu ikisi etrafta oldukça asla aynı olmayacak.
Bu kask markalarının her biri para için mükemmel değer sunmaktadırlar. Bir zamanlar motorsikletli ama açlıktan sürünen bir üniversite öğrencisi olarak, çok pahalı olmayacak bir ekipmana ihtiyaç duymanın ne demek olduğunu iyi bilirim. Maalesef, kendi fiyat aralığımda başka bir marka seçtim ve çok hayal kırıklığına uğradım. Eğer “ilk kask” deneyimimi tekrar yapabilseydim, ICON ya da Scorpion alırdım.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.