İlk Kez Motosiklet Alacaklara Motosiklet Aksesuarı Önerileri
Ulaşımda otomobil yerine motosikleti tercih etmek aslında sadece ulaşımı kolaylaştırmak veya farklılaştırmak değil büyük oranda yaşam tarzını değiştirmek anlamına geliyor. Motosiklet sürmeye başladıktan sonra sürücüler kendilerini daha özgür, daha mutlu ve daha aktif hissettiğini söylüyor. Ulaşımın eskiye oranla pratik olması ise en büyük avantaj. Ancak elbette motosiklet sürmeye başladıktan sonra farkındalık oluşan şeylerden biri güvenliktir. Güvenli bir sürüş için hazır olan sürücü, trafikte tam korunaklı ilerler ve olası kazalardan usulca sıyrılır. Bunun için ise kaliteli motosiklet aksesuarları tercih etmek gerekiyor. İşte ilk kez motosiklet alacak kişilerin alması gereken motosiklet aksesuarları;

Kask

Motosiklet kaskı konusunda yüzlerce model bulmak, incelemek mümkündür. En donanımlı ve önerilen kask modeli tam kapalı kask modelidir. Sürücünün başını komple sarmalayan ve hareket özgürlüğü ile konforlu bir sürüş sağlayan full kapalı kask, darbelere ve savrulmalara karşı oldukça etkilidir. Motosiklet aksesuarları içerisinde en önemli, hayati ve zorunluluk taşıyan şey motosiklet kaskı olduğundan çok dikkatli seçim yapılması gerekiyor.

Motosiklet montu ve tulumları

Motosiklet sürerken sadece baş bölgesini korumak eksik bir koruma olur. Çünkü kaza anlarında gövde büyük zarar görebiliyor. Bilhassa omurilik korunmalıdır. Sırt, gövde, omuz, dirsek ve bel destekli özel motosiklet montu gövdeyi maksimum seviyede koruyor. Tek ve iki parçadan oluşan motosiklet tulumu ise günlük hayatta sıklıkla kullanılabiliyor. Hem koruma hem de güvenlik kamuflajı sağlıyor. Günlük kıyafetlerin üstüne bile kolaylıkla giyilebiliyor.

Motosiklet eldiveni ve botu

Motosiklet aksesuarları arasında en minimal ürünler eldiven ve bot oluyor. Eldiven yaz – kış direksiyonda olan elleri mevsimsel etkilere karşı korurken bot ise ayak ve ayak bileği zedelenmelerinden koruyor.

Motosiklet alarmı

Motosiklet alarmı motorun güvenliğini sağlamak için gereklidir. Özel bir motor garajı yoksa alarm her yerde istenilen güvenliği veriyor. Uzun, gezi yolculuklarında mutlaka önerilen bir motosiklet aksesuarıdır.

Motosiklet bagajı

Motosiklet aksesuarları içerisinde sık tercih edilen bir diğer ürün bagajlardır. Topcase, bagaj gibi isimlerle anılıyor. Geniş iç hacmi nedeniyle motor üstü ve yanlarda kullanılabilen bagaj modelleri, sürücülerin yükünü güvenli şekilde hafifletiyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.