İlk Önce Motorunuzu Değil Kaskınızı Seçin
Motorunuzun rengini ve özelliklerini beğendiyseniz hemen atlayıp yola düşmemek için bir çok sebebiniz var. İlk kazaların bir çoğu motorunuzu aldığınız ilk ay içinde olmaktadır. Bu bir tesadüf değildir tabiki, trafik her zaman kaza olacak bir depresyonu içinde taşır.

Motorda deneyim kazanmak için ilk önce motosiklet kiralama yoluna gidebilirsiniz. Hatta basit elektrikli motosiklet bile kiralayabilirsiniz.

Bu depresyonu hepimiz yaşıyoruz ve en azından bir kaskınızı olması bu ilk kazaları kolay atlatmanızı ve büyük bedensel hasarlardan korunmanızı sağlayacaktır.

Örneğin LS2 kasklarının güveni ve kalitesi aynı zamanda sharp testlerindeki başarısı ile ülkemizdede tanındı. 

İspanya’ya ait Barselona kentinde 1990 senesinde kurulan bu köklü şirket, LS2 ismini vermiş olduğu motosiklet kasklarını ve ekipmanlarını üreterek tüm dünyada sağlam bir üne kavuşmayı başardı. ECE standartlarını yakalayan bu firmaya ait olan LS2 kask modelleri, güvenlik testlerini gerçekleştiren İngiliz tabanlı derecelendirme kuruluşu olarak bilinen SHARP testlerine de tabi tutulmaktadır. 
 
Yüksek kalite ve teknolojinin buluştuğu LS2 motosiklet kaskları, kullanım sırasında duyulan motor sesi ve diğer çevre seslerine karşı, yeterli düzeyde gürültü yalıtımına sahip olması yüksek seviyede önemli bir kalite standardına sahip olduğunu gösteriyor.
 
Ayrıca yapısında bulunan karbon fiber malzeme ve LS2 kasklarda bulunan özel havalandırma kanaları, keyifli bir sürüş esnasında, kullanıcının terlemesini engelleyerek, vizörün buğulanmamasına yardımcı olur. LS2 kask modelleri içerisinde, çene açılır, bayan, kapalı, cross ve çocuk kaskları gibi çeşitlere sahip olması ürün yönünden istediğiniz modele ulaşabilmenize olanak sağlar.


Örneğin Arai kask modelleri, geniş bir fonksiyon alanı ve güvenli teknolojisi ile birlikte üstün tasarımını bütünleştirerek, 1926 yılından bu zamana kadar yapım ve üretimine devam eden, kask denildiğinde adını adeta altın harflerle yazdıran bir marka olarak göze çarpıyor.

Sokak ve yarış alanlarında vazgeçilmez bir marka olan Arai, RX-7 GP, Chaser V, Axces 2, Tour X4, Quantum ST, Rebel gibi modelleri güvenli kullanım için en uygun modeller olarak ön planda tutuluyor. Arai Corsair V uluslararası alanda dünyanın en iyi kaskı olarak gösterilmesi, ne derece önemli bir marka olduğunun kanıtı durumunda. Arai kasklarını tercih etmek için 4 önemli kriteri sıralayacak olursak;
 
1) Arai, motosiklet sürücülerinin rahatlığı ve güvenliğini ön planda tutan bir marka olması tüm kullanıcıları tarafından bilinen bir özellik. 
 
2) Üstün kalite malzemeler kullanarak büyük bir titizlikle üretim yapıyor.
 
3) Arai’nin astar-yanak gibi koruyucularının çıkarılabilir durumda olması ile kaskın iç alan temizliğinin oldukça pratik konuma gelmesini sağlıyor.
 
4) Arai’nin kapalı ve açık kask modellerinin bulunması geniş bir ürün seçeneğine sahip olduğunun kanıtı olarak görülüyor. Sağlık hijyen ve kalite üçlüsünü bir arada toplayan Arai, bu özellikleri sayesinde dünyada en çok kullanılan kasklar arasında bulunuyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.