Interkom Sistemleri
Kask Bluetooth Kulaklık Seçimi
Hiç birimizin akıllı telefonlarımızdan bir saniye bile ayrılamadığı bu iletişim çağında, kask içi bluetooth kulaklık arayışı da kaçınılmaz oldu. Peki kask içi interkom sistemi seçerken nelere dikkat etmeliyiz, bir göz atalım.

Bluetootlu kask mı, Bluetooth ve Kask mı?
Herkesin aklına genellikle önce şu soru geliyor: Kendinden bluetoothlu kask var mı, nerede satılır, hangisi en iyi? Bir kere interkom sistemini kendiliğinden içinde barındıran bir kask iyi bir fikir değil. Neden mi? Diyelim kaskı yere düşürdünüz, interkom sisteminizden de oldunuz demektir. Ayrıca hiçbir iyi marka, kaskın içine mikrofon kulaklık sistemini dahil etmiyor. Diyelim buldunuz, bilin ki pek de iyi bir ses sistemine sahip olmayacaksınız, üstelik interkomunuz başka hiçbir marka cihazla eşleşmeyecektir.

Markaya Özel Interkom Sistemleri
Öyleyse kaskı ve bluetooth kulaklığı ayrı ayrı alıyoruz. Tabii burada Schuberth SRC ya da Nolan N-Com gibi kask modellerine özel interkom sistemlerinden bahsetmiyoruz. Bu markalar kendi kask modellerine uyumlu özel yapım bluetooth kulaklık sistemleri geliştirmişlerdir ve gerçekten çok kaliteli bir sonuç verirler. Ancak fiyatları her kaska uyabilen universal interkom sistemlerinden bir hayli fazladır. Sözgelimi Schuberth kaskların içine döşenmiş özel anten sistemleri mevcuttur. Interkom sistemini de satın aldığınızda kaskın alt kısmından kaskın iç pedleri çıkarılarak, interkom sistemi kaskın içine yerleştirilir. Bu sayede kaskın alt kısmında interkomun kontrol butonlarına rahatça ulaşabilir ve komuta edebilirsiniz. Kaskın dışında başka hiçbir parça bulunmaz.

Aynı şekilde Nolan da yıllardır neredeyse tüm modellerine entegre ettiği N-Com sistemiyle bu özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Caberg Just Speak ya da Sharktooth gibi başka markalarda da benzer cihazlar bulunmaktadır.

Universal Bluetooth Kulaklıklar
Bir de her kaska uyum sağlayabilen universal bluetooth kulaklık sistemleri vardır. Bu konuda en iyi markalardan Interphone ve Scala Rider’ın farklı özelliklerde birçok interkom modeli vardır. Hangi modeli alacağınıza karar verirken, bluetooth sistemi ile ne yapacağınızı biliyor olmanız önemlidir. Diyelim sürekli eşinizle seyahat ediyorsunuz ve yolda birbirinize bağırmaktan çok sıkıldınız, öyleyse artçınızla konuşabileceğiniz bir cihaz almanız yeterli olacaktır. Ama derseniz ki arada bir de arkadaş grubumuzla tura çıkarız, onlarda da başka marka interkom kulaklık da olsa görüşebilmek hatta konferans görüşme yapabilmek isteriz, o zaman paraya kıyıp en uzun menzilde bile size bu imkanı verecek en gelişmiş modeli almanız gerekecek.

Kaska kulaklık nasıl takılır?
Diyelim hangi modeli alacağınıza karar verdiniz, peki nasıl takacaksınız? Bu kulaklıklar her kaska uyum sağlar dedik ama burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta, kaskınızın içinde bu kulaklıkların yerleşeceği boşluklar mevcut mu? Eğer birgün ben de interkom alırım diyorsanız, kaskınızı seçerken buna dikkat etmeniz gerekiyor. İlk önce cihazın çıkarılıp takılabileceği kızağını kaskın dış sol tarafına yapıştırıyorsunuz. Bu kızağa interkom cihazını yerleştirdikten sonra, sıra geliyor içini döşemeye. Interkom modellerinin genellikle açık ve kapalı kasklar için ayrı ayrı mikrofon tipleri bulunur, kaskın pedlerini kaldırıp önce hoparlörleri yerleştirmeniz, sonra da kaskın tipine göre mikrofonu yerleştirmeniz gerekecek. Sonrasında da cihazı açıp telefonunuzla birbirine tanıtmanız gerekiyor.

interphone marka interkom nasıl eşleştirilir, resimli kolay ve adım adım anlatım - https://goo.gl/4IF3nU

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.