İyi Bir Kışlık Mont Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Motosiklet montlarımızın bizi soğuğa karşı koruması ve kaza durumlarında dış etkenlere karşı dayanıklı olması gerekir. İyi bir mont bizi koruyan bir zırh işlemi görmelidir. Bir nevi iyi bir mont motor tutkunların emniyet kemeridir. Bu özelliklerin montlarda bulunması için de özel malzemeler kullanılmaktadır. Gore-Tex adı verilen metaryallerin kullanıldığı montlar su geçirmeyerek içerideki ısıyı da muhafaza etmektedir.
 

Goretex materyalinin bulunduğu ürünleri her marka üretmemektedir. Grotex marka bir ürün üretmek isteyen bir şirketin bunun lisansını alması gerekmektedir. Bunun içinde ilk bakmamız gereken yer montların iç kısmında bulunan etiket yeri olmalıdır. Diğer dikkat edeceğimiz bir konu ise montlarımızın ceplerinin de su geçirip geçirmediğine bakmak olmalıdır. Bu özellik bile montların fiyatlarını etkilemektedir.
 

Bizi kışın soğuk etmenlerine karşıya koruyan montlarımızın aynı zaman kaza sırasında dış etkenlere karşı etkili bir koruma sağlaması gerekmektedir. Montlarda kullanılan kevlar cinsi metaryaller bu koruyuculuğu artırmaktadır. Bir montun bizi kaza sırasında koruyabileceği, derimizin yüzülmesini engelleyebileceğini ve lokal morlukların oluşmasının önüne geçebileceğini unutmamalıyız. Bu yüzden kask kadar iyi mont seçimi de hayat kurtarıcı olmaktadır. Aldığımız montların yıkama talimatlarına da uymak zorundayız. Çünkü yanlış sıcaklıkta ve ayarlarda yıkanan montların su geçirmezlik ve dayanıklılık özellikleri zarar görmektedir.


Yeni aldığımız bir montun su geçirmemesi için üzerinde su kaydırıcı kimyasalların bulunması gerekir. Bu su kaydırıcı materyaller suyun montun dış kesimi tarafından emilmesini önlemektedir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.