Kadın Motosiklet Eldiveni Modelleri

Kadın Motosiklet Eldiveni Modelleri

Motosiklet aksesuarları arasında önemli bir noktada yer alan motosiklet eldiveni; kadın ve erkek sürücüler için ayrı şekillerde üretiliyor. Kadınların el yapısı erkek sürücülere göre daha küçük ve ince yapılı olduğundan motor eldivenleri de aynı şekilde daha küçük boyutlarda üretiliyor. Elbette her sürücü kendi el yapısına göre motor eldiveni bulabiliyor. Motosiklet eldiveni, kadın veya erkek fark etmeksizin sürücünün düşmesi, kaza geçirmesi esnasında yer ile hatta çoğu zaman darbe ile temas eden ilk bölgedir. İşbu sebeple motor eldiveni, motosiklet ekipmanları arasında elzem bir yerdedir. Elbette eldivenler sadece kaza riskine karşı önemli değildir. Aynı zamanda rüzgar, yağmur, kar gibi iklimsel etkenler de gözetilerek eldiven kullanılır. Su geçirmeyen gora-tex malzemeden üretilenler kışın, fileli tekstil malzeme kullanılarak üretilen eldivenler ise yazın tercih ediliyor.

Kadın motosiklet eldivenleri yazlık, kışlık, mevsimlik, deri gibi farklı kategorilerde üretiliyor. Kadın motor aksesuarları kadın sürücülerin artması ile birlikte ürün ve model anlamında çeşitlenmeye başladı. Birçok marka seri bir şekilde kadın motor eldiveni, motosiklet montu ve kaskı gibi aksesuarlar üretiyor. Üretici firmalar eldiven üretimi yaparken genellikle eldivenin üst bölümü için sert koruma desteği ile ürün çıkartıyorlar. Bu detay haricinde eldivenin eklem bölümlerinde darbelere karşı koruma sağlaması açısından ekstra dolgu veya plastik korumalar bulunuyor. Bileklerde ise uzun ve cırtlı detaylar yer alıyor. Tüm bunlar eldivenin görsel yönünü desteklemek için değil güvenliği sağlaması için kaza anlarında darbe, ezilme, sürtünme, yabancı cisim batması, parçalanma gibi cilde zarar verecek eylemler düşünülerek incelikle tasarlanmıştır.

Motosiklet eldiven modelleri incelendiğinde tasarımıyla öne çıkan modellerden biri şüphesiz kısa parmaklı motosiklet eldiveni oluyor. Ancak tecrübeli sürücülerden eğitmenlere kadar her motorcu bu eldivenlerin uzun yollar için hatta şehir içi sürüşlerde dahi güvenli olmadığını, elleri hiçbir şekilde darbelere ve parçalanmalara karşı korumadığını, bilekleri tamamen açıkta bırakarak tehlikeye davetiye çıkardığını vurguluyor. Kadın motosiklet eldivenleri tasarımlarına bakıldığında normal eldivenlere nazaran kısa parmaklı modellerin de yer aldığı görülüyor. Kısa parmaklı eldivenler motor için değil daha çok scooter ve bisiklet için uygunluk gösteriyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.