Kapalı Kask Seçimi Nasıl Yapılır?

Motosiklet kaskı, motor kullanırken en hayati koruma sağlayan ekipmanlardandır. Güvenli bir sürüş deneyimi için mutlaka kask takmalısınız. Farklı modellerde tasarlanan kasklar arasından bir seçim yapabilirsiniz. En çok tercih edilen kasklardan biri kapalı kask modelleri olarak bilinir. Kapalı kasklar tüm kafanızı, boynunuzu, kulaklarınızı, yüzünüzü ve çenenizi koruyan işlevsel ürünlerdir. En maksimum korumayı vadeden kask seçenekleridir.

Kapalı kaskların tasarımı sayesinde yağmur, rüzgar, böcek, taş, toz, çamur ya da soğuk sizi etkilemez.  Full Face modeller olarak da bilinen kapalı kasklar yan görüşe engel olmamak ve kaza anında en yüksek güvenliği sağlamak amacıyla tasarlıyor.  Ayrıca bu kasklar dış sesleri de en çok bastıran ürünlerdir.

Kapalı kaskları dışarıdan çıkarmak çok zor görünür. Ayrıca en pahalı kask modelleri olarak karşımıza çıkar. Ancak kaliteli bir kapalı kaskın kullanımı çok kolaydır.  Yüksek koruma özelliği sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kapalı Kask Seçimi Nasıl Yapılır?

Kapalı kask seçimi güvenli bir sürüş için hayati önem taşıyor. Sizlere bir motor kaskını nasıl seçebileceğiniz konusunda detaylı bilgi verelim;

  • Kapalı kask mutlaka kafanıza uygun olmalıdır. Kasktan önce kafanızın çevresini ölçerek tercihte bulunmalısınız.
  • Kask seçiminde kullanım amacı önemlidir. Hızlı motosiklet sürüyorsanız güvenlik için kapalı kask modellerini tercih etmelisiniz.
  • Uzun süre kafanızda duran kask havasız kalmanıza yol açar. Terleyerek huzursuz olabilir. Ancak havalandırma özelliği kaliteli olan bir kapalı kask seçerek bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Seçeceğiniz kaskın çene altında yer alan kemer sistemi kaliteli olmalıdır.
  • Kaskın camı sizi dış etkilerden koruyabilmeli ve buğulanmaya karşı tasarlanmalıdır. Ayrıca görüş açınızı bozmayacak bir model seçmelisiniz.
  • Tercih edeceğiniz kaskın güvenli sertifikalarına sahip, Avrupa standartlarına uygun olmasına dikkat edin. Kaskın güvenlik kalitesi için sertifikalı ürünler satın alın.
  • Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir model seçmeye çalışın.
  • Çok sayıda kask markası olduğu için güvenliği öne çıkaran, bütçenize uygun bir model seçin.
  • Ağır kasklar seçmekten kaçınmalısınız. Ağır kasklar zaman içinde boynunuzda ağrıya yol açabilir. Bu yüzden hafif kapalı kask seçerek olası ağrı şikayetlerinin önüne geçebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.