Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm 3 4

Kapalı Motosiklet Kaskı ve Kapalı Kask Modelleri

Motosiklet kullanırken güvenlik çok önemlidir. Sürücüler olası bir kaza anında yaşayacakları olumsuzlukları en aza indirmek için doğru ekipmanları seçmesi gerekiyor. Bunun için en önemli ekipmanlardan biri de motor kaskıdır. Kapalı motosiklet kaskı güvenlik açısından sunduğu avantajlarla en çok tercih edilen kask türüdür. Sizler de motor kullanırken kapalı bir kask kullanırsanız kaza anında yüz ve baş çevresinin alacağı darbeleri en aza indirebilirsiniz.

Kapalı motor kaskı kafa bölgesini tamamen kaplar.  Kafanız, boynunuz, kulaklarınız, gözleriniz, yüzünüz ve çeneniz kapalı kasklar ile koruma altındadır.  Yani kask modelleri arasında en yüksek korumayı sağlayan ekipmandır. Kapalı tasarımı sayesinde yağmur, rüzgar, böcek, taş toz, çamur gibi tüm olumsuzluklara karşı yüz bölgenizi de korur.

Kapalı Motosiklet Kaskı Ne İşe Yarar?

Kapalı kaskların en önemli işlevi bir kaza anında yüz bölgesinde ortaya çıkacak darbelerin emilerek sürücüyü güvene almasıdır. Ayrıca kapalı kasklar yan görüşü engellemeyecek ve kaza sırasında yan görüşü kapatmayacak şekilde tasarlanmıştır. Buna ek olarak bir kaza anında en yüksek güvenlik seviyesini düşünerek tasarımı yapılmıştır.

Kapalı kask, diğer modellere göre dış sesleri sürücü için en çok bastıran tasarıma sahiptir. Kapalı kasklar bir kaza anında kafa bölgesine gelecek darbeleri emecek şekilde tasarlanır. Dışarıdan giyilmesi çok zor görülse de aslında çok ergonomik bir tasarıma sahiptir. Uzun yol sürücüleri ve büyük motorlar kullanacak sürücüler mutlaka kapalı kask tercih etmelidir.

Kapalı Motosiklet Kaskı Fiyatları

Kapalı motosiklet kaskı fiyatları; ürünün tasarımına, kullanılan malzemeye, markasına ve teknik özelliklerine göre değişmektedir. Kapalı kasklar piyasada yer alan kasklar arasında en pahalı modellerdir. Ancak yüksek koruma sağlaması en çok tercih edilen kask modelleri arasında yer almasını sağlamıştır.

Sitemizde her bütçeye uygun bir kask modeli bulabilirsiniz. Aradığınız kapalı kask modelini hemen sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz. Kapalı kasklarımız farklı markalardan farklı tasarımlarla satışa sunulmaktadır. İhtiyacınız olan yüksek güvenlik sağlayacak kapalı kask modelini beğenerek hemen satın alabilirsiniz. Güvenli sürüş deneyimleri için kapalı kasklar en doğru seçim olacaktır.

Motosiklet Kaskı ve Kask Modelleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kaskı almalıyım?

Kasklar, 4 farklı model olarak üretilmektedir; - Açık Kasklar - Kapalı Kasklar - Çeneden Açılır Kasklar - Çenesi Çıkan Kasklar Bedeninize, kafa yapınıza ve motor tipinize uygun olan kaskı tercih etmelisiniz. Kaskın yapıldığı malzeme, ağırlığı, havalandırması, aerodinamik yapısı, ses izolasyonu, çene bağlantı sisteminin türü gibi önemli başlıklara da dikkat edilmelidir. Beyaz ya da floresan renk bir kask seçmeniz sizi daha görünür kılacağı için kazalardan koruyacaktır.

Kask ebatları nasıldır, kask bedeni nasıl ölçülür?

Kask bedeninizi, başınızın çevresini kaşınızın yaklaşık 1cm üzerinden ölçerek bulabilirsiniz. Motosiklet kaskını ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. İçteki astarın, zamanla bir miktar esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Başa tam oturmayan motor kaskı, kaza esnasında başınızı koruyamaz. Kafa çevresi ölçüsüne (cm) göre bedenler şu şekildedir; 49-50 cm - XXXS, 51-52 cm - XXS, 53-54 cm - XS, 55-56 cm - S, 57-58 cm - M, 59-60 cm - L, 61-62 cm - XL, 63-64 cm - XXL .

Kask satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kaskın malzemesi motorunuzun tipi kafanıza ve bedeninize uygunluk öncelikli dikkat edilmesi gereken konulardır. Alacağınız kaskın güvenlik sertifikalı ve bilinen bir markaya ait olması önemlidir. Kaskın bilinen bir markaya ait olması, ileride gerekli olabilecek yedek parçaları ve aksesuarları daha kolay temin edebilmenizi sağlayacaktır.

Motosiklet kasklarının ömrü ne kadardır?

Motosiklet kaskı ne kadar kaliteli ve el değmemiş olursa olsun ömrü üretim tarihinden itibaren 3-5 yıl arasında değişir. Ne kadar kullanılırsa kullanılsın, kaskın içerisinde yer alan strafor, kullanımdan bağımsız olarak zamanla sertleşir ve gelebilecek olası darbelere karşı daha az koruma sağlar. Ancak motosiklet kaskınızın herhangi bir darbe alması, düşmesi ya da kaza geçirmesi gibi durumlarda kaskınızı hemen değiştirmelisiniz. Çünkü kabuğun hasar alıp almadığını belirlemek imkansızdır güvenliğiniz için kaskınızı değiştirmelisiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.