Kask Hakkında

Kask

Geçmişten Bugüne Kask

Gerekli güvenlik önlemlerinin alınması, sürüş kabiliyetinin gelişmesi, eğitimlerin tamamlanması halinde motosiklet kullanmak sanıldığı kadar tehlikeli olmaktan çıkıyor. Ancak çok net olan bir konu var ki; motosiklet kişisel ihmallerinizi göz ardı edebilecek bir ulaşım aracı değil; hatta tam olarak zıt bir noktadan bakmayı gerektiren maksimum güvenlik uygulamaları ile yola çıkılması gereken bir araç sayılıyor. Motosiklet ekipmanları değerlendirildiğinde güvenlik ilk akla gelen hayati önem taşıyan bir konu; buna bağlı olarak da can güvenliği için ilk alınması gereken önlem şüphesiz ki kask takmak oluyor. Kask konusu bu kadar önemliyken dünden bugüne kaskların gelişimi ve bugün hayatımızdaki öneminden bahsedeceğiz. Savaşlar ve ağır işlerde kullanılmak üzere amatör ya da az gelişmiş kasklar çok eski yıllara dayanıyor olsa da motosiklet kaskı için fikir ve patent alınarak seri üretime başlanmasının uzun bir geçmişi yok. Güney Kaliforniya Üniversitesi Profesörlerinden Lombard darbe etkisini azaltacak iç tabakalı bir kask üretmiş ve patentini almış olsa da günümüz motosiklet kask formuna oldukça uzak ve koruma düzeyi son derece düşüktü.

Günümüz motosiklet kaskı formuna 60’lı yıllarda ulaşılırken; motosiklet kullanıcıları için kask takmanın zorunlu olduğu hatta konunun yasaya dönüştüğü 1966 yılında Amerika ve pek çok ülkedeki motosiklet kullanıcısının tepkisinin çekildiği biliniyor. Yasanın asıl sebebi şüphesiz ki motosiklet kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısındaki artıştı. Yasayla beraber kullanıcılara zorunlu bir güvenlik önlemi sunulacaktı ki öyle de oldu. Bugün yapılan tüm araştırmaların da ortaya koyduğu gibi kask kullanmayan sürücülerin kazalarda ağır yaralandıkları biliniyor. Kask teknolojisi günümüzde ileri boyutlara ulaşmışken; güvenliği hiçe saymak akıllıca bir davranış değil. Günümüzde en çok tercih edilen kask modelleri ve markaları hakkında detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Böylece kendinize en uygun kaskı kolaylıkla seçebileceksiniz.

Motosiklet Kullanıcıları İçin Kask Marka ve Modelleri

Kapalı kask modelleri (Full Face): Doğru ürün tercih edilmesi halinde en güvenli kask modeli olarak biliniyor. Kapalı kask seçiminde büyük ya da küçük olmamasına dikkat etmeli, tam kafanızın ölçülerine uygun kaskı tercih etmelisiniz. Kapalı kask modelleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Açık Kask Modelleri (Yarım Kask): Çoğunlukla scooter ve chopper motosiklet kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Camlı modellerden almak isteyenler muhakkak güneş vizörlü kaskları tercih etmeli. Kapalı kasklar kadar korumalı olmadığını da bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Çenesi çıkan ve çeneden açılan kask modelleri: Motosiklet kazalarının çoğunda çene bölgesine darbe alınması sebebi ile sürüş sürecinde çene kısmının kapalı tutulmasına özen gösterilmeli.

Cross – Enduro Kask Modelleri: Enduro ve cross motosiklet kullanıcıları tarafından terich edilen görseli ile dahi adrenalin algısı yaratan farklı tasarımdaki kask modelleridir. Dilerseniz sitemizdeki Enduro kaskları inceleyebilirsiniz.

Nazi Kask Modelleri: Scooter ve Chopper kullanıcıları tarafından tercih edilen açık kask modelleri arasında yer alıyor. Ancak renkleri ve tasarımları diğer açık kasklardan farklı olarak koyu renk ya da askeri uniforma tonlarında, toprak renklerinde oluyor.

AGV, Airoh, Aral, Bell, Givi, LS2, Nolan, Shark, Marushin, Vexo gibi birbirinden ünlü, uluslararası güvenlik testlerinden başarıyla geçmiş kask markaları ve tüm kask modelleri değerlendirmesini yaparak size en uygun kaska ulaşabilirsiniz. Siz, motosikletiniz ve bütçenize en uygun kask modellerini sitemizden hemen inceleyebilir ve siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Motosiklet Kaskı Nereden Alınır?

Tüm motosiklet aksesuarları, ekipmanları ve malzemeleri için en güvenilir adres motosikletaksesuarlari.com. Dilerseniz kredi kartına 9 taksit imkanı ile dilerseniz havale, kapıda ödeme gibi farklı ödeme opsiyonlarından yararlanabilirsiniz. Ücretsiz kargo avantajı da sitemizin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Web sitemizden incelediğiniz ve temin ettiğiniz ürünler İstanbul’daki mağazamızın garantisi altındadır. Tüm motosiklet tutkunları için en doğru adres motosikletaksesuarlari.com

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.