Kask Kampanyasına Destek
Türk Riders Chopper Club üyesi motosiklet tutkunları Erdemli Emniyet Müdürlüğü bahçesinde sürücülere kask dağıttı. Ziyaret sırasında bir konuşma yapan kulüp koordinatörü Ömer Zülkadiroğlu, güvenli motosiklet kullanımı amacıyla “Aklımda başımda kaskım da” kampanyası kapsamında motosiklet sürücülerine kask dağıttıklarını söyledi.

Adana merkezli kulüplerinin Antalya, Denizli, Mersin, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis başta olmak üzere 20 ilde faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Zülkadiroğlu, “Buraya gelirken 6 ilimizin başkanlarıyla beraber geldik. Amacımız gençlerimizi güvenli sürüşe özendirmek. “Aklımda başımda kaskım da” sloganıyla Türkiye’nin birçok yerinde kask dağıtıyoruz. Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı’nın bu konudaki hassasiyetlerini bildiğimiz için bir dizi etkinlikte Erdemli’de gerçekleştiriyoruz. Binlerce kilometre yaparak buraya gelen arkadaşlarımız var. Hedefimiz halkımızın yanında olmak ve motosiklet kültürünü tanıtmaktır. Biz kavga ve gürültü için değil, bir kent kültürü oluşturmak için buradayız” dedi.
 
Motosiklet tutkunlarına anlamlı çalışmadan dolayı teşekkür eden Erdemli İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı ise, “Kask kullanımı konusunda gençlerimizin bilinçlendirilmesi, güvenli motor sürüş teknikleriyle ilgili yapılan çalışmalar gayet güzel. Erdemli’de tescilli araçların yüzde 40’ı motosikletlerden oluşuyor. Zaman zaman kurumlarla işbirliği içinde kask dağıtımları yapıyoruz. Yeterli değil tabi ki. Bir motosiklet kulübünün böylesine bir çalışmaya öncü olmasından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Etkinlik kapsamında bir motosiklete binerek kaskını takan Emniyet Müdürü Dağı objektiflere poz verdi.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.